Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

33 цитата(мисли) за ангели от автори

Литературен рай за библиофили.
Нова тема Отговори
canionkn
Регистриран
Мнения: 26
Регистриран: пон мар 30, 2009 08:32
Репутация: 0
пол: Мъж

33 цитата(мисли) за ангели от автори

Мнение от canionkn »

Здравейте, дадоха ми една малко странна задача от университета, ето я и нея: трябва да намеря 33 цитата (мисли) за ангели от книги, условието е да не се използва библията и книгата на Мартин Карбовски "Град на ангели". До сега съм намерил 12 и ми остават още 21 :-s : Ако някой си спомня някакви мисли за ангели ще съм му много благодарен, ако ги сподели! :pray: Ето ги и моите:
1. Всички Божии ангели идват при нас замаскирани . ~ Джеймс Ръсел Лоуел
2. Вие ще срещнете повече ангели по криволичещия път отколкото по правия ~ Daisey Verlaef
3. Видях ангела в мрамора и дълбах докато не го освободих. ~ Микеланджело
4. Ангелите са вестители, но понякога ние не разбираме правилно техния език. ~ Линда Солегато
5. Ангелите никога не са твърде далеч за да ни чуят. ~ Автор Неизвестен
6. Нека не бъдем съдиите, а ангелите на мира. ~ Св. Тереза Лисио
7. Бебето е ангел, чиито крила се смаляват докато краката му растат. ~ Автор Неизвестен
8. Докато спим, ангелите разговарят с нашите души. ~ Автор Неизвестен
9. Приятелите са ангели които ти помагат да се изправиш на крака в моментите когато крилете ти не помнят как да литнат! Автор Неизвестен
10. .. Но ангела не мога да изтъркам. Ангелът е моя воден знак. Хенри Милър
11. "Такъв е животът: можеш да се превърнеш в ангел, глупак или престъпник - и никой няма разбере това. Но ако ти липсва едно копче, всички ще забележат."Ремарк
12. Ангелите светят без блясък, защото душите им са осветени отвътре от светлината на Бога. ~ Цитиран в Angels "Малката Инструкция книгата на Илия Айлийн Фриймън, 1994

Моля модераторите да преместят темата, ако не е за тук.
Благодаря! :angel4:
Прочетено: 6797 пъти
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: 33 цитата(мисли) за ангели от автори

Мнение от Kotkata68 »

"Всички сме ангели с едно крило и можем да летим само, ако сме прегърнати!"-Петър Дънов
"Причината ангелите да могат да летят е, че възприемат себе си тъй леко." -Гилбърт Кийт Честъртън
"Ако всички ние бяхме като ангели, светът щеше да бъде едно райско кътче." -Автор Неизвестен
"Ангелите могат да летят, тъй като те не носят тежести" - Илия Айлийн Фриймън
"Ангелите са винаги в близост до тези, които са в траур, за да им шепнат, че близките им са на сигурно място в ръцете на Бога."-Илия Айлийн Фриймън

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: 33 цитата(мисли) за ангели от автори

Мнение от Mozo »

Златните моменти на живота отлитат бързо и ние не виждаме нищо друго, освен пясък. Ангелите идват да ни видят, но ние разбираме чак тогава, когато са си отишли.

George Elliot

-------------------------------------------------------------------------------------

Аз нося палто от от ангелски дъх и се стоплям от неговата любов.

Emme Woodhull-Bäche

------------------------------------------------------------------------------------------

Бъди ангел за някого, за когото си избереш, за да благодариш по този начин на Бог за помощта, която твоят ангел ти дава.

Eileen Elias Freeman

------------------------------------------------------------------------------------------

Ангелите нямат философия, а любов.

Adeline Cullen

-----------------------------------------------------------------------------------------

Не е ясно точно къде живеят ангелите - дали в Етера, дали в Нищото или на планетите. Не е угодно Богу да знаем къде е тяхното убежище.

Voltaire

-------------------------------------------------------------------------------------------

Обърнете внимание на Вашите сънища. Ангелите божи ни говорят тогава, когато спим.

Elias Freeman

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ние сме ангели с по едно крило и можем да полетим само когато прегърнем някого другиго.

Luciano de Crescenzo

-------------------------------------------------------------------------------------------

Философията орязва крилете на ангелите.

John Keats

-------------------------------------------------------------------------------------------

Всички ангели идват при нас маскирани.

James Russell Lowell

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ангелите пазители летят толкова високо, извън нашето зрително поле, но винаги бдят над нас.

Jean Paul Richter

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ангелите летят със скоростта на светлината, защото са слуги на Светлината.

Eileen Elias Freeman

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ангелите са духовна енергия.

Alexis F. Hope

-------------------------------------------------------------------------------------------

Имам чувството, че в мен има ангел, когото аз постоянно шокирам.

Jean Cocteau

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ако всички бяхме като ангелите, светът щеше да е райско кътче.

Неизвестен

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ако имате проблем да чуете ангелските песни с уши, пробвайте със сърцето.

Meriel Stelliger

-------------------------------------------------------------------------------------------

Уместно е да се каже, че музиката е речта ангелска.

Thomas Carlyle

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ангелите ни носят Съдбата на праговете и навсякъде другаде, където има нужда.

Jessi Lane Adams

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ако се загледа отблизо, всеки би могъл да види ангелите във всяка частичка изкуство.

Adeline Cullen Ray
Изображение
canionkn
Регистриран
Мнения: 26
Регистриран: пон мар 30, 2009 08:32
Репутация: 0
пол: Мъж

Re: 33 цитата(мисли) за ангели от автори

Мнение от canionkn »

Браво, мерси много :clap:
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Книги”