Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Мечката и лошата дума

Безплатни есета, доклади, анализи, реферати и всякакви теми свързани с българския език.
Конспекти, тестове, фонетика, езикознание, лексикология, морфология, граматика, правопис, пунктуация, глаголни времена, анализи, глаголни времена, морфема.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284318
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335664
Местоположение: Somewhere In Time

Мечката и лошата дума

Мнение от Mozo »

План – конспект
на
Регламентирана педагогическа ситуация за III възрастова група в детската градина
Образователно направление:
Български език и Литература
Тема: „Мечката и лошата дума”

Специалност: ПУПЧЕ

План- конспект
1. Образователно ядро: Възприемане на художествена творба
2. Вид на ситуацията: Регламентирана езикова ситуация
3. Тема: „ Мечката и лошата дума”
4. Цели:
• Възприемане и интерпретиране на литературно произведение. Формиране на умения за развитие на устна реч (преразказ).
• Стимулиране на желание за самостоятелно осъществяване на художествено творческа дейност.
5. Задачи:
• Образователни задачи:
• Възприемане на приказката и осмисляне на поведението на героите.
• Осмисляне на характерните черти на героите и уточняване на техните взаимоотношения.
• Характеризиране на нравствените качества на героите.
• Изразяване на отношение към постъпките на героите.
• Умения за преразказ.
• Възпитателни задачи:
• Взаимопомощ
• Уважение
• Възпитаване на нравствени ценности и добродетели
6. Методи и похвати:
• Метод : беседа
• Похвати: изразителен прочит на учителя, речев етикет, въпроси, словесно рисуване
Ход на ситуацията:
1. Предварителна подготовка:
• Изготвяне на план- конспект
• Онагледяване на моменти от приказката с картини
2. Емоционална нагласа:
У: Деца, днес на гости ние дошъл Дългоушко (кукла зайче)! Нека всички го поздравим за добре дошъл.
Д: Здравей, Дългоушко! Добре дошъл в нашата градина!
Зайче: Здравейте, деца! Тук при Вас е много хубаво. Аз дойдох при Вас защото разбрах, че и Вие като мен много обичате приказки. Така ли е?
Д: Да, обичаме ги много!
У: А аз днес ще Ви прочета една много хубава нова приказка. След това заедно с помощта на Дългоушко ще се научим да я преразказваме. Дългоушко, ще ни помагаш ли ?
Зайче: Да, разбира се !
У: Добре, Зайо, седни до мен и аз ще започна да чета. Деца слушайте внимателно !
3. Първи изразителен прочит.
Мечката и лошата дума
В една гора, в една пещера, имало малки мечета. Един човек отишъл веднъж за дърва. Едно мече излязло из пещерата, закачило се в едни храсти и не могло да се откачи. Човекът го видял, па му домиляло. Той отишъл, откачил го от храстите и го занесъл в пещерата.
Не щеш ли, мечката видяла това, приближила се до човека и му рекла:
- Ти ми стори голямо добро. Хайде да се побратимим!

Целият материал:
Прикачени файлове
Мечката и лошата дума.rar
(31.53 KиБ) Свален 92 пъти
Прочетено: 915 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Български език”