Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283958
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от Mozo »

Интересното е, че в тези две папки не съм пипал, но от там се оправя. Майната му, ще чакам следващата версия да видим какво ще се случи :)
Прочетено: 37550 пъти
Изображение
Glimmer
Начинаещ
Мнения: 104
Регистриран: пет апр 12, 2019 20:44
Репутация: 853
пол: Мъж

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от Glimmer »

Много файлове са и той ъпдейта като дойде ще пипне нещо по системните настройки ама по потребителските шансовете са минимални да ги промени. Ако решиш да триеш оная папка отново за всеки случай цапни и .config/plasma и само през tty ги трий :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283958
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от Mozo »

А, то и без tty става - триеш .config и .local и си готов :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283958
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от Mozo »

След вчерашния ъпдейт проблемът изчезна :headbang: :headbang: :headbang:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283958
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от Mozo »

Имам едно въпросче - забелязах, че в Plasma 5.16 новите табове вече не се отварят най-вдясно, а се групират според другите останали, мода, която беше вкарана преди няколко години в браузърите и която ме дразни адски много. При браузърите лесно се прави да не ги групира, но тук? Къде да пипна, за да върна старото положение?

И още един проблем лично за мен - когато скриптовете бяха направени да са изпълними, можеха да се стартират с дабъл клик. Сега това вече не е възможно, а при дабъл клик просто се отварят с текстовия редактор, който е зададен по подразбиране. Това може ли също да се оправи?
Изображение
Потребителски аватар
cprog
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1418
Регистриран: нед юли 19, 2015 08:19
Репутация: 12926
пол: Мъж

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от cprog »

ИзображениеDo not ask again for scripts
Директен линк, че не се показва изображението: http://freeplace.info/cprog/za_kaminata/WhatToDo.png
Тоест трябва да избереш еднократно "Do not ask again"
За табовете не те разбрах.
CPU~Dual core AMD Athlon 64 X2 5200+ (-MCP-) speed~2700 MHz (max) Kernel~4.15.0-33-generic x86_64 Up~1 day Mem~4869.6/7976.7MB HDD~2400.5GB(45.8% used) Procs~313 Client~Shell inxi~2.3.56
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2696
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17426
пол: Мъж

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от bvbfan »

За групирането, вече по подразбиране е Icon-Only Task Manager, затова десен бутон Show Alternatives избираш Управление на задачи.
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283958
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от Mozo »

Аз съм си с него, а и какво общо има панелът с табовете в Dolphin?

Това с невъзможността за стартиране на скриптове с дабъл клик се очертава доста сериозен проблем - нито един шорткът, който съм изкарал на десктопа не мога да го стартирам, а ми се отваря в текстови редактор :-s При всички ли е така или само при мен отново :lol: ?
Изображение
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2696
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17426
пол: Мъж

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от bvbfan »

Mozo написа:
чет юни 13, 2019 13:05
Имам едно въпросче - забелязах, че в Plasma 5.16 новите табове вече не се отварят най-вдясно, а се групират според другите останали, мода, която беше вкарана преди няколко години в браузърите и която ме дразни адски много. При браузърите лесно се прави да не ги групира, но тук? Къде да пипна, за да върна старото положение?

И още един проблем лично за мен - когато скриптовете бяха направени да са изпълними, можеха да се стартират с дабъл клик. Сега това вече не е възможно, а при дабъл клик просто се отварят с текстовия редактор, който е зададен по подразбиране. Това може ли също да се оправи?
Къде видя Dolphin във въпроса си? :lol:
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2696
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17426
пол: Мъж

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от bvbfan »

Mozo написа:
чет юни 13, 2019 15:29
Това с невъзможността за стартиране на скриптове с дабъл клик се очертава доста сериозен проблем - нито един шорткът, който съм изкарал на десктопа не мога да го стартирам, а ми се отваря в текстови редактор :-s При всички ли е така или само при мен отново :lol: ?
Десен бутон - права - изпълним файл ?
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283958
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от Mozo »

Проверих един милион пъти, а и те моите стават автоматично изпълними. Освен това шорткътите също не се отварят. Търсиш някаква програма в менюто, десен бутон->Add to desktop и след това не можеш да я стартираш :-k

bvbfan написа:
чет юни 13, 2019 15:36
Къде видя Dolphin във въпроса си? :lol:
Да, моя грешка, но мислех, че е ясно, никъде другаде няма табове :mrgreen: Та знаеш ли къде може да се бръкне, за да се промени това поведение и да се върне старото?
Изображение
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2696
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17426
пол: Мъж

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от bvbfan »

Add to Desktop работи :lol: Ама аз ползвам другият, който не прилича на М$-ят. :lol: А и стартира, проверих има си и отметка за изпълним файл. За Долфин, той няма общо с Плазма 5.16, т.е. той си е отделен, като дам десен бутон Отвори в нов подраздел се отваря вдясно, какво групиране има там изобщо?
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283958
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от Mozo »

Когато имаш отворени няколко таба в Dolphin, при отваряне на нов той не отива най-накрая, както беше досега, а се вмества някъде между останалите според контекста. Например ако си отворил sdb1, home и root в различни табове, при последващо отваряне на sdb1 в нов таб то той няма да отиде накрая (най-вдясно) след root, а ще отиде до първото sdb1.

Не са само шорткътите и няма значение кой десктоп използваш. Нито един скрипт не може да бъде стартиран с дабъл клик, независимо къде се намира - в home, на десктопа или на друг хард диск...
Изображение
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2696
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17426
пол: Мъж

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от bvbfan »

Сега те разбрах, това беше променено да бъде, винаги вдясно не от последният таб изобщо, а от текущият таб т.е. ти си на 2-ри таб от 3, натискаш отвори в нов таб, новият е вдясно от текущият, т.е. 3-ти, по-интуитивно да е, защото ако има 10 таба и натискаш отвори нов таб от 2рият, да ти го сложи 11-ти е неудобство. За изпълнимите неща нещо да си бърникал по опциите на монтиране, т.е. да няма вече опция за изпълнение, не знам как си постигнал да не може да стартираш - нищо.
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283958
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: plasma 5 или какво искаме за съвършен десктоп

Мнение от Mozo »

Супер неудобно ми е това с табовете, не искам да споря с никого на кого как му е по-удобно, просто ми кажи откъде да си върна старото поведение :)

Не съм пипал абсолютно нищо. Всичко си работеше точно до момента, в който ъпгрейднах и рестартирах. Такъв абсурден проблем дори и не съм предполагал, че може да ми се случи. Аз мога да ги стартирам скриптовете - от конзола :lol: :lol: :lol: А програмите от старт менюто директно, а не от шопткът, което си е неудобно... Кажи къде да пусна бъг, то се е видяло, наново се почва ходенето по мъките :sad:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”