Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Нещо, което ви е направило впечатление и искате да споделите своето мнение.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
germaneca999
Дарител
Дарител
Мнения: 831
Регистриран: чет фев 01, 2018 16:34
Репутация: 6514
пол: Мъж
Местоположение: София

От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от germaneca999 »

Бруней въвежда от днес наказания, основани на традиционното мюсюлманско законодателство, включващи убиване с камъни за хомосексуалност и изневяра. Султан на Бруней е Хасанал Болк(и)а!
Цялата статия ТУК.
Прочетено: 303 пъти
Оптимистът вижда възможност във всяка трудност.
Човекът се учи, но не се развива. Само ученикът се развива.
Свободен е този, който не е оковал собствения си мироглед с чужди идеи!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от Mozo »

Добре дошли в 12-и век...
Изображение
Потребителски аватар
germaneca999
Дарител
Дарител
Мнения: 831
Регистриран: чет фев 01, 2018 16:34
Репутация: 6514
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от germaneca999 »

Mozo написа:
ср апр 03, 2019 10:06
Добре дошли в 12-и век...
Жалко, но е точно така! Умът ми не го побира, но се чудя как може на една планета хората да живеят по толкова различен (в смисъл на осъзнат) начин. :sad:
Оптимистът вижда възможност във всяка трудност.
Човекът се учи, но не се развива. Само ученикът се развива.
Свободен е този, който не е оковал собствения си мироглед с чужди идеи!
karhaot
Дарител
Дарител
Мнения: 460
Регистриран: пон яну 15, 2018 19:12
Репутация: 2505
пол: Мъж

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от karhaot »

germaneca999 написа:
ср апр 03, 2019 10:43
Жалко, но е точно така! Умът ми не го побира, но се чудя как може на една планета хората да живеят по толкова различен (в смисъл на осъзнат) начин. :sad:
Ами явно не им допада начина на живот в 21-я век.
И ако живот в 21 век означава, че крадеца ще се споразумее с прокуратурата за Н-ти път и ще получи поредната условна присъда... ми май съм за 12-сетия век.
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от Kotkata68 »

karhaot написа:
пет апр 05, 2019 22:18
germaneca999 написа:
ср апр 03, 2019 10:43
Жалко, но е точно така! Умът ми не го побира, но се чудя как може на една планета хората да живеят по толкова различен (в смисъл на осъзнат) начин. :sad:
Ами явно не им допада начина на живот в 21-я век.
И ако живот в 21 век означава, че крадеца ще се споразумее с прокуратурата за Н-ти път и ще получи поредната условна присъда... ми май съм за 12-сетия век.
Съгласна! Нека не обсъждаме чуждите закони, а да си погледнем в собствената градинка. Не веднъж съм чела коментари за връщане на Крумовите закони. Е вярно, че в "Европейска" България това няма как да се върне, но колко хубаво би било да си помечтаем, че ако имаше такива закони сега, всички щяхме да сме спокойни за бабите и дядовците в дълбоката провинция, както и това, че спокойно ще си паркираме колите пред домовете без застраховки, ще отиваме на работа и на почивка без притеснение, че като се приберем ще си намерим къщите празни, няма да има крадливи управници и политици и още, и още спокойствие ...

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
germaneca999
Дарител
Дарител
Мнения: 831
Регистриран: чет фев 01, 2018 16:34
Репутация: 6514
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от germaneca999 »

Значи приемаме, че там правораздавателната система работи безпристрастно на 100%. И все пак навсякъде където има хора има и грешки и ако се случи грешка или "грешка" (второто е човек на човека) и отрежат ръката на не точно този, после как се възстановява. А да...с парично обещетение и "всичко е точно" :mrgreen:
Още в римско време е започнало налагането на следната теза: по-добре дест виновни навън, отколкото един невинен вътре.
Ако някой от нас е съдия (може и да има такива) и отсъди грешна присъда, после добре ли ще се чувства ако случайно срещне сакатия на улицата. Ако е като политиците ни - няма проблем със съвестта, но тогава излиза, че съдът не на 100% морален и не служи еднакво на всички поданици.
И точно поради тази причина, защото няма човек на тази планета, който с ръка на сърцето да каже: "Аз съм безгрешен и никога не съм допускал и няма да допусна грешка" не е морално да има такива закони.

Хубава вечер на всички! :бира: :бира: :бира:
Оптимистът вижда възможност във всяка трудност.
Човекът се учи, но не се развива. Само ученикът се развива.
Свободен е този, който не е оковал собствения си мироглед с чужди идеи!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 10961
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39414
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от Валсо »

Значи само можем да се радваме, че не живеем в някоя от тези страни и да се утешаваме с факта, че имало и по-зле от нас. :roll:
karhaot
Дарител
Дарител
Мнения: 460
Регистриран: пон яну 15, 2018 19:12
Репутация: 2505
пол: Мъж

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от karhaot »

germaneca999 написа:
съб апр 06, 2019 19:08
Значи приемаме, че там правораздавателната система работи безпристрастно на 100%. И все пак навсякъде където има хора има и грешки и ако се случи грешка или "грешка" (второто е човек на човека) и отрежат ръката на не точно този, после как се възстановява. А да...с парично обещетение и "всичко е точно" :mrgreen:
Още в римско време е започнало налагането на следната теза: по-добре дест виновни навън, отколкото един невинен вътре.
Ако някой от нас е съдия (може и да има такива) и отсъди грешна присъда, после добре ли ще се чувства ако случайно срещне сакатия на улицата. Ако е като политиците ни - няма проблем със съвестта, но тогава излиза, че съдът не на 100% морален и не служи еднакво на всички поданици.
И точно поради тази причина, защото няма човек на тази планета, който с ръка на сърцето да каже: "Аз съм безгрешен и никога не съм допускал и няма да допусна грешка" не е морално да има такива закони.

Хубава вечер на всички! :бира: :бира: :бира:
Мерси!
Естествено, че има, имало е и ще има съдебни грешки.
Но докато леем сълзи за тоя, хипотетичния невинен с отрязаната ръка, какво правим с виновните?
А да - пускаме десет навън, при това осъдени, но свободни, да ходят където си щат, да правят каквото си щат и пак да крадат, ако искат! А всички останали можем само да се надяваме виновния да не ти дойде вкъщи! И не е работа на съда да е морален, има си закони по които да съди. И когато човек вижда, че законите в сегашния си вид действат лошо или пък изобщо не действат на практика... ами почва да се чуди дали по-брутални мерки няма да дадат резултат.
Потребителски аватар
germaneca999
Дарител
Дарител
Мнения: 831
Регистриран: чет фев 01, 2018 16:34
Репутация: 6514
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от germaneca999 »

Ние с теб си пишем, като странични наблюдатели. Сякаш всичко се случва около нас, но лично нас не ни засяга.
Но докато леем сълзи за тоя, хипотетичния невинен с отрязаната ръка, какво правим с виновните?
Как разбра, че са виновни, след като не са ги осъдили.
Ти сам си отговорил на този въпрос:
И не е работа на съда да е морален, има си закони по които да съди.
Ето съдът съди по закони. И Христо Бисеров, Цветан Цветанов и много други са невинни. Тогава защо ние продължаваме да ги обвиняваме? :-k
Ахааа, но там в онази далечна страна Бруней...там всичко е друго. Там не живеят човеци, а перфектни машини и всичко е изпипано до край. Там няма корупция, няма "на Султана мой човек", просто защото не са хора...
Ако важеха Брунейските правила тук във форума, как ще се почувстваме примерно аз и ти, ако Султан Мозо или Император Цуруги решат да блокират акаунтите - ето така, просто са преценили, че сме виновни, както ние с теб преценихме, че много виновни се разхождат навън.
Според мен проблема не е в законите, а как те се прилагат. Ако си затваряш очите за нередности дори и Крумовите закони няма да помогнат. Както върлува шуро-баджанащината половината от населението ще останат я без крак, я без ръка. Или смяташ, че като се промени някакъв закон и хоп променя се и съзнанието на човек..
Но стига съм философствал. Радвам се, че си дискутираме и можем да обменяме мнения и все още има свобода на словото.. :mrgreen:
Наздраве... :бира: :бира:
Последна промяна от germaneca999 на нед апр 07, 2019 11:52, променено общо 1 път.
Оптимистът вижда възможност във всяка трудност.
Човекът се учи, но не се развива. Само ученикът се развива.
Свободен е този, който не е оковал собствения си мироглед с чужди идеи!
karhaot
Дарител
Дарител
Мнения: 460
Регистриран: пон яну 15, 2018 19:12
Репутация: 2505
пол: Мъж

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от karhaot »

germaneca999 написа:
нед апр 07, 2019 11:49
Ние с теб си пишем, като странични наблюдатели. Сякаш всичко се случва около нас, но лично нас не ни засяга.
Но докато леем сълзи за тоя, хипотетичния невинен с отрязаната ръка, какво правим с виновните?
Как разбра, че са виновни, след като не са ги осъдили.
Значи, аз фиксирам специално тези крадци, който са осъдени и имат условни присъди.
Защото са сключили сделка с прокуратурата, впрочем нещо напълно законно, и срещу самопризнание са получили по-лека, при това условна присъда.
Но...
В нашата страна има хора, с "висящи" дела, с няколко условни присъди!
Които са на свобода и правят каквото си искат, уверени в своята безнаказаност!
И ако някой пенсионер гръмне с ловна пушка нахълталия в имота му, виновен излиза пенсионера!
Последна промяна от karhaot на нед апр 07, 2019 18:33, променено общо 1 път.
karhaot
Дарител
Дарител
Мнения: 460
Регистриран: пон яну 15, 2018 19:12
Репутация: 2505
пол: Мъж

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от karhaot »

germaneca999 написа:
нед апр 07, 2019 11:49
Ето съдът съди по закони. И Христо Бисеров, Цветан Цветанов и много други са невинни. Тогава защо ние продължаваме да ги обвиняваме? :-k
Така е, не са нарушили закона. А ги обвиняваме за това, че като политици и депутати, тоест хората, който създават законите, са използвали дадената им власт, за да попроменят закона, с цел лична облага.
karhaot
Дарител
Дарител
Мнения: 460
Регистриран: пон яну 15, 2018 19:12
Репутация: 2505
пол: Мъж

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от karhaot »

germaneca999 написа:
нед апр 07, 2019 11:49
Ако важеха Брунейските правила тук във форума, как ще се почувстваме примерно аз и ти, ако Султан Мозо или Император Цуруги решат да блокират акаунтите - ето така, просто са преценили, че сме виновни...
Ми няма да си закача въжето, я! И без това "Камината" е може би единствения форум, където пиша - без акаунт просто няма да пиша. И толкоз. Няма да спре Земята да се върти, нали?
karhaot
Дарител
Дарител
Мнения: 460
Регистриран: пон яну 15, 2018 19:12
Репутация: 2505
пол: Мъж

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от karhaot »

germaneca999 написа:
нед апр 07, 2019 11:49
...Или смяташ, че като се промени някакъв закон и хоп променя се и съзнанието на човек...
Да. Така смятам. Защото онзи, който знае, че може да остане без крайник ще се замисли бая повече, преди да посегне на чуждото. В сравнение, да речем, с цигането, гледащо с обожание батя си Асан, съден, осъждан и пак тука сред нас, да си краде, разбираш ли!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от Mozo »

В Китай директно ги убиват. Не виждам да са намалели престъпленията. Никой не е открил топлата вода - ако ставаше толкова лесно, ехе.
Изображение
karhaot
Дарител
Дарител
Мнения: 460
Регистриран: пон яну 15, 2018 19:12
Репутация: 2505
пол: Мъж

Re: От днес в Бруней режат ръце и крака заради кражба

Мнение от karhaot »

Mozo написа:
нед апр 07, 2019 18:00
В Китай директно ги убиват. Не виждам да са намалели престъпленията. Никой не е открил топлата вода - ако ставаше толкова лесно, ехе.
Тоест на теб лично китайците са ти представили статистиката си?
И отново те поздравявам, че все пак призна съществуването на тази държава :усмивка1:.
Забележи, дори Крумовите закони са смекчена версия на дотогавашните прабългарски закони! Нашите прадеди напрактика са вършели същото, като китайците днес! Крадеш ли - смърт! Така е било!
А днес, уви, законите комай толерират престъпноста! Зачернената майка, оплакваща детето си, получава справедливост :sad: - десет години затвор за убиеца! А ще излезе след пет за добро поведение! О, колко е справедлив и добър 21-вия век! Ако си престъпник, разбира се :evil:!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Любопитни новини”