Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK/VKD3D

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19052
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36477
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Zeroadhesion »

Mozo написа:
вт сеп 11, 2018 15:09
Ето, утре излиза и продължението на Life is Strange :headbang: :headbang: :headbang:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Даааа, бее :shock: :shock: :shock: :вълна/ура: :вълна/ура: :вълна/ура: :вълна/ура:
Прочетено: 98317 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Да, от Feral я портват :)
Изображение
fox1981
Начинаещ
Мнения: 71
Регистриран: съб сеп 08, 2018 06:59
Репутация: 0
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от fox1981 »

Имам и още един проблем. Когато стартирам компютъра, винаги трябва да стартирам и вторият дял на диска (този на който нямам инсталирана операционна система). Загубени са ми и шорткътите на игрите, които си седят не на десктопа а в МЕНЮ-то. Как да го реша този проблем със стартирането.
Също така при първоначално зареждане на системата ми тръгват и монитора и телевизора. Искам само на монитора да ми се зарежда компютъра.
Изобщо ред неудобства.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Тази тема не е мястото за подобни разисквания. Пусни си тема в този раздел и ще ти обясним как да се справиш. Аз поне със сигурност мога да ти кажа как да оправиш "проблема" с дяла :) Няма неудобства - дай си сметка, че NTFS не е нейтив файлова система на Linux, но въпреки това той работи прекрасно с нея. Кога за последно зареди btrfs или ext4 да се маунтва автоматично при удобния Windows? Аа, ама той не можел да работи с тях, ок :cool: "Проблемът" ти се оправя за 10 секунди :съгласен:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Ти му казваш като човек, че питането му е в грешна тема и проблемът му може да се реши с три клика на мишката, той отива да разпитва в Калдатата, където му наговориха един куп неща, без да му свършат работа. Чудни хора :clap: :clap: :clap:
Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Nibelung »

Mozo написа:Ти му казваш като човек, че питането му е в грешна тема и проблемът му може да се реши с три клика на мишката, той отива да разпитва в Калдатата, където му наговориха един куп неща, без да му свършат работа. Чудни хора :clap:
Офтопик:
От месеци не съм чел там какви ги мъдрят. Нито в дата.бг. Неприятни места станаха.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
karhaot
Дарител
Дарител
Мнения: 460
Регистриран: пон яну 15, 2018 19:12
Репутация: 2505
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от karhaot »

Mozo написа:
пет сеп 28, 2018 21:28
Ти му казваш като човек, че питането му е в грешна тема и проблемът му може да се реши с три клика на мишката, той отива да разпитва в Калдатата, където му наговориха един куп неща, без да му свършат работа. Чудни хора :clap: :clap: :clap:
Явно е очаквал да получи отговор в тази тема. И като не... ми отива да разпитва другаде :lol: .
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Та темата се казва "Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK", просто е за човек със средна интелигентност да разбере дали е в грешната тема или не...
Изображение
karhaot
Дарител
Дарител
Мнения: 460
Регистриран: пон яну 15, 2018 19:12
Репутация: 2505
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от karhaot »

Mozo написа:
пет сеп 28, 2018 23:25
Та темата се казва "Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK", просто е за човек със средна интелигентност да разбере дали е в грешната тема или не...
Че аз не споря. Това си е така. Факт. Но според мен това е възможна, и твърде вероятна причина да пита и пише другаде.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Така е, само коментирам :съгласен:
Изображение
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6339
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33064
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от beggginer »

Mozo написа:
пет сеп 28, 2018 21:28
Ти му казваш като човек, че питането му е в грешна тема и проблемът му може да се реши с три клика на мишката, той отива да разпитва в Калдатата, където му наговориха един куп неща, без да му свършат работа. Чудни хора :clap: :clap: :clap:
Ти го изнуди горкия човек, да отваря нови теми (то средства, то инвестиции) и той нормално - избяга. Айде моля, моля. Да му беше помогнал! Анатема
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Хаха :lol: :lol: :lol: Е, да ходи да пусне тогава питането си в темата за супите в готварския раздел :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Nibelung »

На мен ми мирише на трол. Ще пита разни неща, ще твори глупости, ще се оплаква колко е сбъркано, неудобно и бъгаво всичко, и накрая ще заяви нещо от сорта на "след много труд и загубено време разбрах, че линукс не става за нищо".
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19052
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36477
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Zeroadhesion »

Nibelung написа:
съб сеп 29, 2018 13:22
На мен ми мирише на трол. Ще пита разни неща, ще твори глупости, ще се оплаква колко е сбъркано, неудобно и бъгаво всичко, и накрая ще заяви нещо от сорта на "след много труд и загубено време разбрах, че линукс не става за нищо".
По-скоро накрая ще заяви "Искапете се клошари, аз си изрязах ноктите на краката и сега отивам до apple стора"
fox1981
Начинаещ
Мнения: 71
Регистриран: съб сеп 08, 2018 06:59
Репутация: 0
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от fox1981 »

Здравейте!
Аз съм с Минт и имам NVIDIA с процесор Intel, освен:
sudo apt-get install libvulkan1 libvulkan1:i386
Какво още трябва да инсталирам за да ми тръгне Vulkan? Инсталирах и ъпдейтнах си драйверите на видеокартата.
Трябва ли тогава да имам WINE и DXVK?
И ако да, как да си ги инсталирам през терминала и в какъв порядък?
Ще се радвам когато пускате да пояснявате кое какво е?
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”