Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK/VKD3D

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283802
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334250
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Тия работи са приготвени в играта предварително, затова не ги коментираме :) Ти много бързо напредваш/наваксваш :headbang: :headbang: :headbang:
Прочетено: 99050 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Keine_Lust
Регистриран
Мнения: 2
Регистриран: съб сеп 01, 2018 20:27
Репутация: 0
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Keine_Lust »

имали някъде списък на всички игри които дхвк може да подкара
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283802
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334250
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Виждал съм, но са адски непълни и имат по десетина игри. DXVK подкарва поне едно 90% от DX11 игрите, така че има голям шанс играта, която искаш да играеш да върви :)
Изображение
Потребителски аватар
Keine_Lust
Регистриран
Мнения: 2
Регистриран: съб сеп 01, 2018 20:27
Репутация: 0
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Keine_Lust »

Saints Row 3 или 4.
трябвали да я инсталирам под линдолс първо
имам исото на тези две
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283802
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334250
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

И двете игри ги има за Linux, няма нужда да инсталираш с Wine и DXVK :) Всъщност ги има всичките, само единицата не и нея трябва с Wine. Другите си ги има нейтив. Положението не е никак зле, както се опитват даго изкарат мрънкачите :)

Нищо не трябва да инсталираш под Windows :thumbright:
Изображение
fox1981
Начинаещ
Мнения: 71
Регистриран: съб сеп 08, 2018 06:59
Репутация: 0
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от fox1981 »

Аз продължавам да имам проблеми с игрите. Или имам сянка, или трудно захапват. Същите игри, които играех на Windows, сега ми засичат под Mint 19. Ясно е, че проблема е в мен, но как да го реша. Бавно, но започнах да научаван някои Линукс хитрини, но ми е недостатъчно. Все още съм по- добър с Прозореца.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283802
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334250
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Зависи от играта - някои вървят добре, други не чак толкова. Все пак трябва да се емулира, а това почти винаги води до понижена производителност. Да, има и нейтив Windows заглавия, които работят по-добре под Linux, отколкото при Windows, но те са рядкост :) При всички положения за конкретна игра ти трябва по-добър хардуер, отколкото са били изискванията под Windows и това е поради горепосочените причини. Ако играта е нейтив обаче, става съвсем друга бира :thumbright:
Изображение
fox1981
Начинаещ
Мнения: 71
Регистриран: съб сеп 08, 2018 06:59
Репутация: 0
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от fox1981 »

За сега виждам само негативните черти на Линукс (от 3 седмици съм с него). Силно се надявам, че има много повече положителни от Уйндоуса.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283802
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334250
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Негативни няма. Плюсовете са му много повече от от тези на Windows. Когато подкараш игра за Linux под Windows и върви по-добре, тогава ще си говорим. Нека си даваме сметка, че това са игри за Windows, които ние в повечето случаи играем безпроблемно под Linux. Екипът на Wine е извършил уникален подвиг и заслужават огромно уважение за това. От Майкрософт, въпреки всичките си милиарди, не могат да направят нещо подобно. WSL е смешка в сравнение с Wine и още дълги години ще бъде такава.

Как би коментирал този позорен резултат?

https://www.phoronix.com/scan.php?page= ... dows&num=2

Когато става въпрос за нейтив приложения, Windows гледа изключително жално. Когато става въпрос за сериозна работа, всички използват Linux, защото Windows е просто една играчка и нищо повече. Не напразно Linux се използва навсякъде другаде - телефони, космос, роботика, телекомуникации, облачни инфраструктури, изкуствен интелект, 90% от Холивуд го използват за визуалните ефекти, ще се учудиш щолко много известни филми са правени на Linux, ЦЕРН, НАСА, Google, Amazon, 500-тте най-бързи суперкомпютри в света използват само Linux и нито един Windows, автомобили с автономно задвижване, списъкът е дълъг. Нима всички тия индустрии нямат 200 лева да си закупят лиценз за Windows? Защо използват Linux? Защо Майкрософт започна да си мигрира услугите към Linux? Защо дори и собствените им сървъри са на Linux? Защо постоянно вземат идеи от Linux и всички "иновации", които предлагат на заблудените си потребители ги има в Linux от десетилетия? Linux не може да пробие в десктоп сегмента само и изключително поради навиците на потребителите и нелояляните обвързващи практики на Майкрософт. Всички други, които могат да се откачат, са се откачили отдавна и са видели всички позитиви. Да се сравняват двете ОС е нелепо. Да се говори за негативи - още повече.
Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Nibelung »

fox1981 написа:Аз продължавам да имам проблеми с игрите. Или имам сянка, или трудно захапват. Същите игри, които играех на Windows, сега ми засичат под Mint 19
Щом играеш игри, мини на Арч с КДЕ.
Мозо казва, че КДЕ било най-бързо с игрите, а пък при Арч игрите вървели най-безпроблемно.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283802
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334250
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Докато не каже конкретно какви проблеми има и какъв му е хардуерът, просто си говорим хей така :)
Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Nibelung »

Имам пак някои подозрения :twisted:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283802
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334250
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Не знам, аз нямам никакви ядове и се разцепвам от игра. Като добавим всички други плюсове на Linux, то това е избор №1 за мен и би трябвало да е за повечето потребители. Отделно, колкото повече ставаме, толкова повече нейтив игри ще има и за Linux. Не, че и сега няма, но ще станат още повече. Ето, утре излиза и продължението на Life is Strange :headbang: :headbang: :headbang:
Изображение
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от beggginer »

Mozo написа:
пон сеп 10, 2018 21:08
Зависи от играта - някои вървят добре, други не чак толкова. Все пак трябва да се емулира, а това почти винаги води до понижена производителност. Да, има и нейтив Windows заглавия, които работят по-добре под Linux, отколкото при Windows, но те са рядкост :) При всички положения за конкретна игра ти трябва по-добър хардуер, отколкото са били изискванията под Windows и това е поради горепосочените причини. Ако играта е нейтив обаче, става съвсем друга бира :thumbright:
Това е разковничето. А за compatibility при Уиндоус е смешно да говорим. Те между различни версии на собствените си операционни системи нямат, та с Линукс..

Затова и дата партишъните са ми NTFS. Навремето линукс имаше леки проблеми и трудности с писането по тях, случваше се да се получават грешки, но откакто кио, долфин и нтфс-3г вдигнаха нивото, е детска играчка и напълно сигурно. :съгласен: Особено одобрявам имплементираните флагове в долфин/КДЕ, като можеш с един клик на мишката да маунтваш което и където си поискаш, с каквито права ти е кеф. Евала на тия пичове.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283802
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334250
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Това го има и в gnome-disks :)
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”