Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Някои настройки на Манджаро и плазма 5  [РЕШЕНА]

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от Montoya »

Записал съм си някои настройки, които правя на плазмата, но след като инсталирах манджарото, не ми се получават поради някакви изменения предполагам. Честно казано бих се зачел по интернет, но нямам никакво време, та затова ще разчитам наготово да ми ги дадете :oops:

Първо, за промяната на системните икони в старт менюто. Написал съм, че оригиналните икони се поставят в /usr/share/plasma/desktoptheme/default/icons/ Но след всеки ъдейт се връщат тия стандартните. За да се реши този проблем, тези икони трябваше да се копират в темата която ползвам. Проблемът е, че никъде не успях да открия местонахождението на тази тема. Ползвам Elegance, в тази папка я няма
Изображение

Spectacle което ползвам за скрийншот, стандартно инсталирано с манджарото, не мога да му дам в настройките да сейфа в папка на сторидж дяла, който е НТФС формат, излиза съобщение за отказан достъп. Без проблем си запазва снимките в хоум директорията :-k

Трето, за извикване на кsysguard използвам клавишна комбинация контрол и ескейп, това откакто ползвам КДЕ. Добавя се един скрипт със съдържание

Код: Избери всички

ksysguard
И се задава изпълним в систем сетингс
Изображение
Обаче, не мога да викна програмата с посочената клавишна комбинация. Може би вътре в скрипта друго трябва да пише, ама не знам.

Има още няколко неща, ама трябва да ги пробвам още веднъж и ако не станат, ще питам и за тях
Прочетено: 1382 пъти
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3352
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18393
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от fifi_fifito »

Я виж тук
Изображение
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от Montoya »

За смяна на иконите и темата в руут режим изпълнявам в терминал

Код: Избери всички

kdesudo -c "KDE_SESSION_VERSION=5 KDE_FULL_SESSION=true dbus-launch systemsettings5"
Добавям си темата елеганс и иконите от Роса линукс и греда, изгледът е трепач
Изображение
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от Montoya »

Благодаря Фиф, там беше темата, копирал съм оригиналните икони в нея, дано при следващ ъпдейт да не се сменят иконите
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3352
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18393
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от fifi_fifito »

Последна промяна от Montoya на чет юни 07, 2018 20:33, променено общо 1 път.
Причина: Редактирах линка, за да не се отваря с логина на Фиф
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от Montoya »

Инсталирал съм долфин руут Фут, имам и всичките останали неща, просто не го отваря с иконите
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от Nibelung »

fifi_fifito написа: http://kaminata.net/forum/viewtopic.php? :lol: :lol: :lol:
Мисля, че трябва да промениш този линк :lol:
Последна промяна от Nibelung на чет юни 07, 2018 23:07, променено общо 1 път.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от Montoya »

Диананет го докладва тоя линк, че води към личния профил на Фиф, но при мен пък се отваря темата, но с друга стандартна тема за форума. Ще пиша на Чими да види за какво става въпрос.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3352
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18393
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от fifi_fifito »

Здравейте, българи :lol:

Изображение

Айде, от мене да мине, ще го изтрия :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от Mozo »

За темата:

~/.local/share/plasma/desktoptheme/име-на-темата/icons. Ако няма папка icons, си я създаваш сам.

Spectacle няма проблем със запис на NTFS, просто ще трябва да си маунтнеш дяловете в fstab с подходящите права:

Код: Избери всички

/dev/sdxX /media/sdxX ntfs-3g defaults,auto,uid=1000,gid=1000,umask=002 0 0
За Системни монитор - в Plasma 5 вече е само Ksysguard, не си играй със скриптове, това се отнасяше за четворката. Просто го направи така:

Изображение
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от Montoya »

Бях го маунтнал с дискмаунт

Код: Избери всички

/dev/sdb1 /media/sdb1 ntfs-3g rw,user,fmask=0111,dmask=0000 0 0
Сега го коментирах и сложих твоя ред, да видим как ще е

За настройките на ксисгард, точно така е като на твоята снимка. Явно добавянето на къстъм шорткът е променило и в кде демона
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от Mozo »

С дискмаунт не се добавят правата за писане, просто се маунтва и затова имаш проблеми. Не разбрах - оправи ли се клавишната комбинация?
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от Montoya »

И с този ред в фстаб не иска програмата да записва на нтфс дял заради липса на права.
Клавишната комбинация за ксисгард също не работи. Като съм я добавил със скрипта тя автоматично се е задали и на мястото което ми показа в кде демон.
Има нещо генерално сбъркано в тази инсталация може би. Има едни дребни нещица, които не се получават или не са както трябва.
Ето примерно като се опитвам да задам дестинацията за запазване на снимките, изобщо не се вижда диска и неговите папки.
Изображение
Като отворя долфин, отваря се както съм го задал по подразбиране със сторижд дяла, но в ляво е маркирано руут папката
Изображение

Клавишната комбинация за ксисгард не работи. Месец време ми трябваше да намеря начин с който да спра трекпойнт да не работи и те така.
Изгледа на долфин в руут режим си остава само текстови, без нито една икона или тъмбнейл, а съм инсталира кейт и долфин руут, зададох тема и икони за руут с

Код: Избери всички

kdesudo -c "KDE_SESSION_VERSION=5 KDE_FULL_SESSION=true dbus-launch systemsettings5"
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от Mozo »

Не ти се виждат другите дялове, защото от известно време в Plasma са скрити, нямам идея защо. Пусни да се виждат скритите файлове за този прозорец и папките ще изскочат.

Икони можеш да зададеш просто с:

Код: Избери всички

kdesudo systemsettings
Онази дълга команда вече е в миналото :mrgreen:

За клавишната комбинация не знам, няма логика, ръчкай там, трябва да стане 8-[ Разкарай твоята комбинация за скрипта обаче, да не се бъркат нещо 8-[

Дали да не инсталираш чист Arch, там такива проблеми няма :mrgreen:
Офтопик:
Тоя грозен ромб в тайтъл бара се маха с два клика на мишката. Ако искаш ще ти кажа как. Да, знам, че си свикнал с него, но :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Някои настройки на Манджаро и плазма 5

Мнение от Montoya »

Mozo написа:
съб юни 09, 2018 13:31
Не ти се виждат другите дялове, защото от известно време в Plasma са скрити, нямам идея защо. Пусни да се виждат скритите файлове за този прозорец и папките ще изскочат.
Това е прозорецът в който задавам папка за запазване на снимките от спектакъл, пробвах да му пусна скрити файлове с Алт+. ама пак нищо не се променя.
Mozo написа:
съб юни 09, 2018 13:31
Икони можеш да зададеш просто с:

Код: Избери всички

kdesudo systemsettings

Онази дълга команда вече е в миналото :mrgreen:
Аз съм ги задал с дългата команда, но все едно, не се показват
Mozo написа:
съб юни 09, 2018 13:31
За клавишната комбинация не знам, няма логика, ръчкай там, трябва да стане 8-[ Разкарай твоята комбинация за скрипта обаче, да не се бъркат нещо 8-[
Разкарал съм скрипта, не работи.
Mozo написа:
съб юни 09, 2018 13:31
Дали да не инсталираш чист Arch, там такива проблеми няма :mrgreen:
Офтопик:
Тоя грозен ромб в тайтъл бара се маха с два клика на мишката. Ако искаш ще ти кажа как. Да, знам, че си свикнал с него, но :lol: :lol: :lol:
Грозния ромб каже как да го разкарам, чист Арч си бих инсталирал, но ще ми трябва малко помощ на края за видео драйверите и графичната среда, че не им разбирам уикито
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”