Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет  [РЕШЕНА]

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
тед
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: пон май 08, 2017 18:33
Репутация: 10356
пол: Жена

Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет  [РЕШЕНА]

Мнение от тед »

Добър вечер.
Имам един слаб копютър с който бях до преди няколко месеца, искам да ви попитам каква програма тряба да се инсталира за да се споделят файлове в интернет (тези файлове да мога само аз да ги виждам), не ми трябва локално споделяне, а споделяне през интернет. примерно споделила съм някакъв филм от този компютър и искам да го гледам на телефона си без значение къде се намирам дали съм в нас свързана към същата мрежа или където и да е. предполагам ме разбрахте какво искам да направя. Само да оточня че в тази област с тези програми съм гола и боса, абсолютно нищо не разбирам, и не искам да се сърдите ако питам тъпи въпроси.
На компютърчето в момента има инсталиран mint 18.3 , двуядрено процесорче с 10 гб рам.
Ще съм ви благодарна много ако ми помогнете да направя това.
Прочетено: 1113 пъти
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от Diananet »

Аудио и видео файловете клиента ще ги слуша директно или ще си ги дърпа на своя компютър или да кажем на телефона?
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
тед
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: пон май 08, 2017 18:33
Репутация: 10356
пол: Жена

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от тед »

Diananet написа:
ср май 30, 2018 22:50
Аудио и видео файловете клиента ще ги слуша директно или ще си ги дърпа на своя компютър или да кажем на телефона?
Ще се гледат директно.(разбира се ако е възможно, ако не е възможно ще се свалят)
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от Diananet »

Ако ще се свалят - имаш гугъл драйв. Качваш си там в облака и си ги сваляш само ти, защото само ти знаеш паролата.

Ако ще се гледат директно става доста сложно. Вървим към готово решение, тъй като ти няма да можеш да си настроиш сървъра. Има такива готови решения, но са платени. Все пак да чуем и колегите какво ще измислят.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от Mozo »

По принцип е сложно, но тук идва на помощ HFS, с която може да се оправи и дете. Да, за Windows е, но работи прекрасно без инсталация и на Linux. Разбира се, трябва да има инсталиран Wine. Само задаваш порт по желание, отваряш го в рутера, влачиш файловете в програмата и са видими навън и изглежда като сайт. Можеш да си сложиш и права кой да сваля и кой не, забрана за leech и какво ли още не. Адресът към сървъра ще е просто твоето IP плюс порта. Например:

77.77.77.777:456

И ти се отваря :)
Изображение
Потребителски аватар
тед
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: пон май 08, 2017 18:33
Репутация: 10356
пол: Жена

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от тед »

Мерси много за отговорите, утре ще пробвам тази програма, ако има нещо ще питам нали може :roll:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от Mozo »

Разбира се, че може, това пък що за въпрос беше :)
Изображение
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5079
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34012
пол: Мъж

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от Shaker »

NextCloud ще ти свърши чудесна работа :усмивка1:
Просто ти трябва web сървър. Можеш да си го достъпиш с мобилно приложение или през браузъра.
Ето ти и едно демо: https://demo.nextcloud.com/
hunter4o83 написа:
чет ное 24, 2022 22:55
Не става това КДЕ реших да инсталирам едно и Лаптопът ми изгасна и повече не се включи. Хвалете си го колкото искате но е пълна скръб.
Потребителски аватар
sokoban
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 707
Регистриран: пон окт 17, 2016 18:29
Репутация: 6320
пол: Мъж

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от sokoban »

Мозо е дал точното решение.
Работя с нея от не помня колко години. Железобетон е, още по-якото е че върви и на линукс с вино :)
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2684
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17286
пол: Мъж

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от bvbfan »

Това е ownCloud като се разделиха, аз си ползвам все още тях и е отворен код, защо ти е вино? OwnCloud си беше проект на KDE, но някви шефове се продадоха.
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5079
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34012
пол: Мъж

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от Shaker »

bvbfan написа:
чет май 31, 2018 09:25
Това е ownCloud като се разделиха, аз си ползвам все още тях и е отворен код, защо ти е вино? OwnCloud си беше проект на KDE, но някви шефове се продадоха.
Помня го този случай и заради това препоръчах NextCloud. Не съм съгласен с Mozo и sokoban, но авторката си знае най-добре :mrgreen:
hunter4o83 написа:
чет ное 24, 2022 22:55
Не става това КДЕ реших да инсталирам едно и Лаптопът ми изгасна и повече не се включи. Хвалете си го колкото искате но е пълна скръб.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от Mozo »

Ъъъ, май и двамата не разбирате. Уикито в Arch:

https://wiki.archlinux.org/index.php/Ne ... requisites

Няма да ми стигне цял ден да го изчета. Да не говорим, че вече буквално над половин час демото стои на "Hello, we are creating your instance at the moment and will forward you when it's ready.
Please have your credentials ready and be patient." Е patient съм, ама досега щях да съм прехвърлил 100 файла. С HFS не конфигурирате нищо, не инсталирате нищо, само сваляте, цъкате два пъти и сървърът вече върви. Без настройки, без how to-та, без четене с дни. Нищо - стартираш, влачиш в прозореца файловете и си готов.
Изображение
Потребителски аватар
тед
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: пон май 08, 2017 18:33
Репутация: 10356
пол: Жена

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от тед »

Mozo написа:
ср май 30, 2018 23:13
По принцип е сложно, но тук идва на помощ HFS, с която може да се оправи и дете. Да, за Windows е, но работи прекрасно без инсталация и на Linux. Разбира се, трябва да има инсталиран Wine. Само задаваш порт по желание, отваряш го в рутера, влачиш файловете в програмата и са видими навън и изглежда като сайт. Можеш да си сложиш и права кой да сваля и кой не, забрана за leech и какво ли още не. Адресът към сървъра ще е просто твоето IP плюс порта. Например:

77.77.77.777:456

И ти се отваря :)
Така свалих тази програма и инсталира wine, но срещам затруднения с отварянето на порта на рутера, гледах в нета точно за моата марка рутер как се отваря порт но греда не става.
На самия компютър който е инсталирана тази програма HFS се отваря като въведа ип адреса и порта но като пробвам през телефона не става нищо ...
Марката на рутера е D-link ac750
Изображение
ето така се пробам да отворя порта
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от Mozo »

Задължително условие е да зададеш рутера да ти определя точно определено IP по MAC адрес. Тоест, за този MAC адрес, се задава например 192.168.0.10. След това в програмата избираш да речем порт 1053 и просто го форуърдваш към твоето вътрешно IP:

Изображение

Резултат:

Изображение

Разбира се, когато искаш да дръпнеш нещо, на теб ти трябва да си знаеш само IP-то и порта. Напишеш ли ги в браузъра, ще получиш всичките си файлове, които са заредени в HFS. Пример:

Изображение

Иначе няма нужда да проверяваш от телефона, HFS си има Self Test:

Изображение

Ако всичко е наред, след няколко секунди ще получиш това съобщение:

Изображение

И една малка, но важна подробност. В момента, в който зададеш на рутера ти да ти раздава определено IP, HFS ще вижда вътрешното ти IP, което е логично. Можеш всеки път от менюто да избираш външното, но е неудобно. За тази цел просто отваряш .ini файла, който се намира в директорията на HFS и си задаваш IP-то така:

Изображение

И нещо като допълнителна информация - HFS дава възможност да зареждаш и папки, а на този отсреща се дава възможност да свали всички директории в тази папка под формата на архив. Въобще, програмата е супер мощна и в същото време изключително елементарна за употреба.
Изображение
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Програма за споделяне на аудио и видео файлове в интернет

Мнение от Diananet »

То хубаво ама сигурно IP-то е динамично. Ще трябва DMZ...

* нека някой друг да обясни, че все още донастройвам от днешната прясна, прясна инсталация на Манджарото. И шерването тръгна :toothy10:
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”