Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Пратка до Русия

Хоби, интереси, съвети
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Пратка до Русия

Мнение от Diananet »

Здравейте,
Тези дни ще ми се наложи да изпратя малко пакетче до Русия. Знам за легендарните руски пощи и затова съм изпаднал в недоумение. Видях цените в DHL. Общо взето от 300лв нагоре. Търся как да постъпя. Нещо на по-нормална цена няма ли? В Български пощи цените са народни, но после пакета ще се обработва от Руските пощи, нали? Ще съм благодарен на всякакъв съвет.
Прочетено: 1103 пъти
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Re: Пратка до Русия

Мнение от Montoya »

Освен ДХЛ, федекс и юпс май всичко друго минава през руските пощи. Не съм изпращал и купувал нищо от Русия, но знам, че Цу ще помогне. Еконт и Спиди не доставят в Русия
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Пратка до Русия

Мнение от Diananet »

Еконт само до Гърция и Румъния. Със сайта на Спиди не можах да се оправя. Така и никъде не видях цени.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Пратка до Русия

Мнение от Kotkata68 »

Спиди нямат услуга за Русия :усмивка1:

https://www.speedy.bg/bg/dpd-economy

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Пратка до Русия

Мнение от Diananet »

Ама че работа. И без друго живея в камиларски град, освен да наема една камила и да я пущам :toothy10:
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Пратка до Русия

Мнение от Kotkata68 »

Ами, Ди, не знам какво ще пращаш, но поразгледах цените и е страшно. :sick: Тук има дискусия, може и да си я видял, но хората си препоръчват пощите за по-евтино, защото иначе си по на сметка да си вземеш билет отиване и връщане със самолет :lol: :lol: :lol:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=242556

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Пратка до Русия

Мнение от Tsurugi »

Аз изключително рядко ползвам подобни услуги, макар редовно да получавам или изпращам неща от и за Русия. DHL е зверски скъп, особено ако е експресна поръчка, но независимо от този факт, пратките се бавят в последно време заради затегнатия контрол по митниците, всяка буква се проверява за съответствие в документацията, изобщо... Ако имаш познат пътуващ редовно за там, то по-сигурен и евтин начин едва ли ще намериш, особено когато се касае за скъпи неща. Ял съм дървото много стабилно и си научих урока, краде се като за световното и на пратките им поникват крила, ама не щото къркат РедБарамбул, трек номер, ала-бала, ще ти остане да ти напомня какво си притежавал или е трябвало да притежаваш...

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Пратка до Русия

Мнение от Diananet »

Коте, този форум вече го бях разгледал, но тъй като писаното е доста отдавна, се надявах да има положително раздвижване по въпроса.
Цу, за съжаление нямам познат. :sad:

Искам да изпратя на новата си мозъкоядка подарък за рождения ѝ ден, но така като гледам май ще е по-евтино да изпратя себе си :toothy10:

Е, благодаря ви за инфото. Малко е обезсърчаващо, но все пак благодаря.

* някой да продава пощенски гълъб :p
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Пратка до Русия

Мнение от Mozo »

Пускай по пощата, нямаш друг избор. Най-вероятно ще пристигне :)
Изображение
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Пратка до Русия

Мнение от Kotkata68 »

Diananet написа: * някой да продава пощенски гълъб :p
:toothy10: :toothy10: :toothy10: Нямам пощенски гълъб, ама в нас се разхожда една кокошка, ако върши работа взимай я. Готви, чисти, пере, ходи на работа, време е да се пробва и в летенето. :широка усмивка: :широка усмивка: :широка усмивка:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Пратка до Русия

Мнение от Diananet »

:toothy10: :toothy10: :toothy10:
Това ми напомня за:
Срещат се две оклюмали блондинки. Споглеждат се и едната промълвява:
- Моите бръмбари в главата поздравяват твоите бръмбари.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Пратка до Русия

Мнение от Diananet »

Да докладвам развитието по въпроса. След консултация с колеги от руски форуми стигнахме до извода, че не трябва да рискувам с техните пощи. :toothy10:
И като типичен представител на Габровската школа реших, че за тази цена на куриерските услуги е по-добре да купя билет и да връча подаръка лично. Очаквам я да пристигне. :toothy10:
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19052
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36477
пол: Мъж

Re: Пратка до Русия

Мнение от Zeroadhesion »

Романтично е да търсиш сродна душа толкова надалеч, особено с възможностите на днешните телекомуникации, но истината е, че твоята най-подходяща половинка може да се е криела непосредствено до теб, в твоя квартал/блок/село/месторабота ;) Тогава става 30 мегапиксела по-романтично :lol: :lol:
Офтопик:
И по-икономично
Наложи ми се да изпращам готов телефон до Израел на един клиент...извън ЕС изпращането на подобни пратки е pain in the ass...митници, декларации, скъпи куриерски услуги... предпочитам да изровя една дупка през ада и да стигна до Израел и да му го дам ръчно на пича :lol: :lol: :lol: И ще бъда благодарен, че шибаните евреи вярват и те в ада.
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Пратка до Русия

Мнение от Diananet »

Сигурно се крие някъде в моя квартал, но толкова успешно го прави, че трябва да наема Инч Хай за да я открия :toothy10:
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6339
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33064
пол: Мъж

Re: Пратка до Русия

Мнение от beggginer »

Diananet написа:И като типичен представител на Габровската школа (1) реших, че за тази цена на куриерските услуги е по-добре да купя билет (2) и да връча подаръка лично. Очаквам я да пристигне. :toothy10:
Изображение

Еднопосочен билет ли и взе, по Габровски? :lol: Сама да намира начин да се прибере. Или това е користна цел, да дойде при теб и да не може да си тръгне. :clap:
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”