Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Линукс лафче

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
germaneca999
Дарител
Дарител
Мнения: 831
Регистриран: чет фев 01, 2018 16:34
Репутация: 6514
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Линукс лафче

Мнение от germaneca999 »

Mozo написа:Да разбирам ли, че идва :p
Tsurugi най-точно го е казал :p
Прочетено: 412191 пъти
Оптимистът вижда възможност във всяка трудност.
Човекът се учи, но не се развива. Само ученикът се развива.
Свободен е този, който не е оковал собствения си мироглед с чужди идеи!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283667
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 333887
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

При Arch няма такива филми :съгласен:
Изображение
Потребителски аватар
germaneca999
Дарител
Дарител
Мнения: 831
Регистриран: чет фев 01, 2018 16:34
Репутация: 6514
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Линукс лафче

Мнение от germaneca999 »

Mozo написа:При Arch няма такива филми :съгласен:
Уточни за кои "филми" става дума :p
Оптимистът вижда възможност във всяка трудност.
Човекът се учи, но не се развива. Само ученикът се развива.
Свободен е този, който не е оковал собствения си мироглед с чужди идеи!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283667
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 333887
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

Да се ъпдейтва с команди от сайта. Идва си ти като ъпдейт и се ъпдейтва с цялата система :съгласен:
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Линукс лафче

Мнение от Tsurugi »


OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283667
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 333887
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

Това е ясно, само слепец не би го видял :sad:
Well Microsoft can suck my left testicle, they've already screwed their own OS, let them wallow in the hell of their own making.
:evil4: :evil4: :evil4:
Изображение
Потребителски аватар
yogle
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2226
Регистриран: чет мар 24, 2016 13:35
Репутация: 22907
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от yogle »

Копирано от един друг форум
.....Всичко започна оттам откъдето трябваше - инсталация на операционна система без платен лиценз, а именно - Ubuntu последната desktop версия. ......
:toothy10: :toothy10:
Потребителски аватар
NX-01
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 772
Регистриран: вт яну 30, 2018 03:52
Репутация: 2356
пол: Мъж
Местоположение: Старфлийт България

Re: Линукс лафче

Мнение от NX-01 »

Намерих някакво дистро Chalet OS. На вид изглежда подобно на Windows. Някой пробвал ли го е да каже как е? Тоест, става ли за начинаещи?
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283667
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 333887
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

yogle написа:Копирано от един друг форум
.....Всичко започна оттам откъдето трябваше - инсталация на операционна система без платен лиценз, а именно - Ubuntu последната desktop версия. ......
:toothy10: :toothy10:
:lol: :lol: :lol:
NX-01 написа:Намерих някакво дистро Chalet OS. На вид изглежда подобно на Windows. Някой пробвал ли го е да каже как е? Тоест, става ли за начинаещи?
Не съм я използвал, не изглежда зле, но за мен Xfce е dealbraker, дет' се вика. Виж сега, колкото хора да попиташ, всеки ще е с различно мнение. Това един от плюсовете на Linux, че с малко знание можеш да го направиш да изглежда по стотици хиляди начини, плюс богат избор от изгледи, графични среди, икони и какво ли още не, което го прави коренно различен. Между моя и твоя Linux например има хиляди километри разлика, толкова са далеч, ако ме разбираш :)
Харесваш си нещо и започваш да го пробваш без предубеждения и зареден с малко търпение, защото някои неща няма да са така както очакваш, понеже вече имаш изградени Windows навици. Показваш малко упоритост в началото, която ще ти се отплати впоследствие. Много от нещата стават в пъти по-лесно отколкото при Windows, просто са по-различни. След време, ако свикнеш, ще се чудиш как си се занимавал с простотиите на Windows, всеки минава през това :evil3: Иначе аз бих ти препоръчал feren OS или Mint Cinnamon.

Прочети внимателно този материал:

topic111801.html

И един съвет - не търси на всяка цена външния вид на Windows - много по-лесно ще ти е, а и за щастие Linux не е Windows, което е и големият му плюс :съгласен:
Изображение
Потребителски аватар
NX-01
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 772
Регистриран: вт яну 30, 2018 03:52
Репутация: 2356
пол: Мъж
Местоположение: Старфлийт България

Re: Линукс лафче

Мнение от NX-01 »

Вече се опитах да го пробвам и ентусиазмът ми свърши още с инсталатора. Поредният некадърен боклук, на който все нещо не му харесва. Увисна на "рапзознаване на файловите системи" и дотам. Чаках го 10 минути и му набих шута. Кога ще се научат да си тестват нещата тия тъпаци...
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283667
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 333887
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

Кое пробва? feren OS или другото?
Със сигурност не е виновно дистрото, а нещо не си направил като хората. Свали един Mint Cinnamon, който съм инсталирал и тествал на множество машини и ако и там има проблем, значи грешката е в теб :)

Най-добре ни кажи ТОЧНО какво правиш, стъпка по стъпка и си отвори една твоя тема, за да разискваме там. Досега не е имало машина, на която да не съм могъл да инсталирам Linux :съгласен:

Също така чети внимателно тук:
kak-da-instaliram-linux-i-windows-na-ed ... 98648.html
Изображение
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5097
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34312
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от Shaker »

Днес инсталирах на един стар компютър Linux Mint Cinnamon 32bit и се вкарах в приключение. Тъпата графична среда се чупеше винаги и ме вкарваше в Fallback mode. Понеже този компютър е с видеокарта на Intel, то инсталирах последните графични драйвъри на Intel и пак се чупеше тази тъпотия. Дори ъпдейтнах до дупка Linux Mint и отново гърмежи. Накрая инсталирах едно Kubuntu и всичко си дойде на мястото. Няма забивания и всичко си работеше стабилно и бързо. Това затвърди моето мнение, че Cinnamon и GTK графичните среди са пълни боклуци и именно поради тази причина, хората се отказват да ползват Linux :!:
hunter4o83 написа:
чет ное 24, 2022 22:55
Не става това КДЕ реших да инсталирам едно и Лаптопът ми изгасна и повече не се включи. Хвалете си го колкото искате но е пълна скръб.
cybercop
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1435
Регистриран: чет юни 04, 2015 19:27
Репутация: 11858
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от cybercop »

Shaker написа:Днес инсталирах на един стар компютър Linux Mint Cinnamon 32bit и се вкарах в приключение. Тъпата графична среда се чупеше винаги и ме вкарваше в Fallback mode. Понеже този компютър е с видеокарта на Intel, то инсталирах последните графични драйвъри на Intel и пак се чупеше тази тъпотия. Дори ъпдейтнах до дупка Linux Mint и отново гърмежи.
Инсталирал си различни дистрибуции с различни графични среди и системни изисквания. Нищо не си написал за хардуера върху който си правил експериментите. Това "чупи" не дава почти никаква информация. На стария лаптоп, където имах много малко физическа памет, при зареждане на KDE ме връщаше в екрана за вход веднага след появата на началния екран. Самата графична среда не се е чупила, а не можеше да заредят услугите. При ментата, услугите са доста повече, отколкото при всеки стандартен десктоп на Ubuntu. Особено Kubuntu Desktop, който много пъти съм коментирал, че е надградена минимална конфигурация, но е по- орязан от стандартната.
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5097
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34312
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от Shaker »

Процесор: Intel Pentium 4 3.0 GHz;
RAM: 2GB;
Видео: вграден Intel;
hunter4o83 написа:
чет ное 24, 2022 22:55
Не става това КДЕ реших да инсталирам едно и Лаптопът ми изгасна и повече не се включи. Хвалете си го колкото искате но е пълна скръб.
Потребителски аватар
hunter4o83
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2834
Регистриран: пон авг 01, 2016 19:24
Репутация: 18793
пол: Мъж
Местоположение: Шумен

Re: Линукс лафче

Мнение от hunter4o83 »

И аз имам проблем с Минт Cinnamon заради Интелското видео.Винаги ми изписва Cinnamon средата се счупи трябва да се рестартира.След рестарт пак същия проблем,за това спрях да го ползвам.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”