Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Смятате ли, че трябва се празнува Хелоуийн в България?

Барометър на общественото мнение :) .

Смятате ли, че трябва се празнува Хелоуийн в България?

1. Да
1
9%
2. Не
9
82%
3. Не мога да преценя
1
9%
 
Общо гласове: 11

Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Смятате ли, че трябва се празнува Хелоуийн в България?

Мнение от Tsurugi »

Жopkaта написа:И да викате "Да", и да викате "Не" процеса е неизбежен. Човечеството бавно, но сигурно върви към претопяване в едно общо цяло, процес, при който по-силните асимилират по-слабите; културата на по-силните измества културата на по-слабите, като втората в най-добрия случай продължава да съществува само в етнографските музеи.

Радвайте се, че е Халолуийн (Хелоуин е немска метъл банда от 80-те), а не байрям или бар-мицва :lol:

И за финал https://www.nenovinite.com/ne/politika/ ... kadarzhava
"Халолуийн" не знам какво е :-s :-k , сигурно идва от Изображение
По отношение на сливането на човечеството в една безродна и безрасова гмеж, ищаци и мераци отколешни, но все по-малки шансове за реализация с надигащият се ренесанс на националното, който както е тръгнало в скоро време не просто ще вземе превес над интернационалното, а е много вероятно да избие в нещо уродливо и да текат реки от кръв по улиците...Всичкото това заради една шепа идиоти водени за носа от една сенилна бабишкера.Силен и слаб са много относителни категории.Маса "силни на деня" са станали част от пясъците на историята, а България и българите продължава да ги има, а и ще ги имаИзображение
Прочетено: 835 пъти

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Жopkaта
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1824
Регистриран: чет сеп 10, 2015 21:39
Репутация: 16976
пол: Мъж

Re: Смятате ли, че трябва се празнува Хелоуийн в България?

Мнение от Жopkaта »

Tsurugi написа:Маса "силни на деня" са станали част от пясъците на историята, а България и българите продължава да ги има, а и ще ги имаИзображение
Ще ги има, но нито се знае какъв език ще говорят, нито какви празници ще празнуват, нито на какви богове ще се кланят и т.н. :) И Исперих е българин, но не е християнин; И Йоан Асен II е българин, но ако можехте да седнете един срещу друг, едва ли щяхте да се разберете без преводач; и все примери в тази насока.

И когато говоря за сливане далеч нямам предвид някаква изнасилена мулти-култи педерастия. :)
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Смятате ли, че трябва се празнува Хелоуийн в България?

Мнение от Tsurugi »

Жopkaта написа:Ще ги има, но нито се знае какъв език ще говорят, нито какви празници ще празнуват, нито на какви богове ще се кланят и т.н. :) И Исперих е българин, но не е християнин; И Йоан Асен II е българин, но ако можехте да седнете един срещу друг, едва ли щяхте да се разберете без преводач; и все примери в тази насока.

И когато говоря за сливане далеч нямам предвид някаква изнасилена мулти-култи педерастия. :)
Еволюцията и развитието на един език са естествени процеси, независимо дали става въпрос за българския или урду езици.Това се отнася и за празниците.Религията също не е статична, ако да изглежда като такава отстрани.Но всички тези промени, трябва да пазят самобитността, духа и културата на България и българите и да са в съзвучие с тях, точно по тази причина съм казал долното, а за да не го казвам отново, то най-нескромно се самоцитирамИзображениеТрябва сами да отстояваме българското и да се борим за него, както са правели нашите деди, а не да налитаме на чуждото, само защото моментната конюнктура е такава, модерно е, принуждават ни или дявол знае какво друго :evil3: Изображение
Tsurugi написа:Не съм религиозен грам, но подобни механични привнасяния ме изкарват от ботушите.Чуждопоклоничеството не е добра идея, като започнеш от празници и стигнеш до злоупотребата с чуждици, като УАУ например.Направо ми настръхва четината като чуя тоя смотан лаф, като че ли в Българския език липсват възклицания, псувни и каквото се сетиш още, има ги тонове, но не Уаууууууу!

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Смятате ли, че трябва се празнува Хелоуийн в България?

Мнение от Nibelung »

Не съм оптимист за оцеляването на нашия народ, и неговите традиции и памет.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Жopkaта
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1824
Регистриран: чет сеп 10, 2015 21:39
Репутация: 16976
пол: Мъж

Re: Смятате ли, че трябва се празнува Хелоуийн в България?

Мнение от Жopkaта »

Изобщо не твърдя, че трябва, не ме разбирай погрешно. Миналата година на 31-ви октомври, прибирайки се от работа минах през един магази, та вътре след мен влезе една жена с няколко дечица около нея, маскирани за "халоуийн", та се почувствах доста гадно. И също толкова отвратен се почувствах и на празника на св. Петка, когато събралото се множество повтаряше някаква молитва дума по дума след оня сатана Николай. Замислих се, че същите тия "православни" българи, свеждат православието си до идолопоклонничество, грижа за телесата си и прочее, склонни са да прибягват до баячки и дори ходжи (!) за да им развалят магии... За нещастие в този списък има и някои роднини. Та да се върнем на празника - стоях насред повтарящото множество, което се беше самосвалило до мучащо стадо, и в това стадно мучене извличат някакво психолгическо удоволствие, част може би от т.нар. "българщина"? Погнусата ми надделя и излязох. Към това ще добавя и масово непознаване на светото писание. Дори в религиозен аспект всичко е деградирало до някакво масово религиозно "народнячество", сбор от езическите и чуждоверски вярвания на народа - това е, което изповядват хората, а поповете хич не ги е еня. И честно да ти кажа, нямам търпение точно тоя псевдорелигиозен бъркоч да отиде на бунището на историята. :)
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Анкети”