Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в България?

Барометър на общественото мнение :) .

Съгласни ли сте с подобно предложение?

Да.
3
43%
Не.
4
57%
Не мога да преценя.
0
Няма гласове
 
Общо гласове: 7

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Montoya »

Аз не искам нищо, но все пак таксата за обучението е ниска, защото уж държавата доплаща останалото.
Едно е да следваш медицина за 600 лв семестъра, друго е да ти струва 3500 лв
Прочетено: 1170 пъти
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Freyja »

Montoya написа:Аз не искам нищо, но все пак таксата за обучението е ниска, защото уж държавата доплаща останалото.
Едно е да следваш медицина за 600 лв семестъра, друго е да ти струва 3500 лв
600лв. малко ли са според теб?За едно северозападно село?
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Montoya »

Не са малко за никой, но не са 3500, които са 6 пъти повече
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Freyja »

Montoya написа:Не са малко за никой, но не са 3500, които са 6 пъти повече
Не,не за никой.За някой са джобни. =; Питам те,конкретно за някое сверозападно село.
?
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Tsurugi »

Freyja написа:
Tsurugi написа:Да!
:roll: ...
Какво има за чудене, да, като да, одобрявам с две ръце.Това че предложението идва от тия дебелогъзи лапачи няма да го коментирам, то е ясно какви сметки им се въртят в слоясаните билярдни топки.Но самото предложение е със закъснение от 27 години.Безплатен обяд няма и всеки си плаща цената, защото не може да учиш за някакви смешни жълти стотинки при положение, че обучението ти струва хиляди, а в доста случаи и десетки хиляди левове на държавна издръжка от държавния бюджет, който се пълни от малкото будали останали да работят и плащат данъци тук и после да кажеш майната ви, аз съм свободен гражданин на света и да си дигнеш дърмите.Тези близо 2мил. тарикати изнесли се оттук според различни изчисления са нанесли пряка вреда на България от няколко десетки милиарда в зелено преки загуби, а да не говорим за косвените.Това обаче, което се явява минус за България се явява в същото време огромен плюс за други страни, които получават наготово обучени кадри с висок интелектуален и професионален потенциал, които при това са готови да работят за по-малко пари и.т.н.Тяхната икономика процъфтява, а ние, ние загиваме в прекият и преносен смисъл на този израз.По въпроса може да се каже много, но и толкова е достатъчно.

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Montoya »

И за северозападен град са много 600 лв при положение, че се работи за по 4-500 лв на месец, но пак някой човечец събере тия парици и прати детето да учи, медицина специално, е почти невъзможно държавна поръчка, освен ако детето наистина не извади пълни отлични оценки на изпитите. Голяма част от тях не ги приемат и ученето на медицина пропада, защото не може да си позволи платената такса.
През последните 3-4 години, доста такива приятелски деца повозих на кандидат студентски изпити за медицина и в МИ и в СУ и в Плевен и в Пловдив, дори веднъж и до Варна ходих. И във всички случаи кандидатстването приключваше, щом стане ясно от класирането, че няма шанс за държавна поръчка.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Freyja »

Tsurugi написа:
Freyja написа:
Tsurugi написа:Да!
:roll: ...
Безплатен обяд няма и всеки си плаща цената, защото не може да учиш за някакви смешни жълти стотинки при положение, че обучението ти струва хиляди, а в доста случаи и десетки хиляди левове на държавна издръжка от държавния бюджет, който се пълни от малкото будали останали да работят и плащат данъци тук и после да кажеш майната ви, аз съм свободен гражданин на света и да си дигнеш дърмите.Тези близо 2мил. тарикати изнесли се оттук според различни изчисления са нанесли пряка вреда на България от няколко десетки милиарда в зелено преки загуби, а да не говорим за косвените.Това обаче, което се явява минус за България се явява в същото време огромен плюс за други страни, които получават наготово обучени кадри с висок интелектуален и професионален потенциал, които при това са готови да работят за по-малко пари и.т.н.Тяхната икономика процъфтява, а ние, ние загиваме в прекият и преносен смисъл на този израз.По въпроса може да се каже много, но и толкова е достатъчно.
Така ли..? :roll:
Безплатен обяд...?Не съм на 15,казах вече.

Хиляди. :thumbright: Щом струва хиляди,тогава да станат и заплатите хиляди.Защо не стават...?

2 милиона тарикати...? -О,да със сигурност измежду двата милиона има и немалко тарикати,но има и такива които са избягали-абсолютно буквално,плюли са си на петите от ужасът който вилнее в тая държава вече десетилетия.Изобщо не ги съдя-няма човешко същество което да остане нормално докато оцелява тука...Няма. :evil:

Загиваме,да,абсолютно съм съгласна.Достатъчно е,да. =;
Montoya написа:И за северозападен град са много 600 лв
Благодаря за отговора.Другото няма значение.
Последна промяна от Freyja на съб окт 01, 2016 12:29, променено общо 1 път.
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Льо »

Freyja написа:
Льо написа:Да, трябва. Като не ще да работи в Българиа, да си плаща. Когато плащам аз, ще работи тука.
Ти пък за какво плащаш,не разбирам какво искаш да кажеш... :roll:
Аз съм задочно и си платих с мои пари,не помня да съм те търсила. :toothy10:
Като си си платила, къде се вреш :p
Аз също съм си платил редовното и никой копче не може да ми каже. Ама държавата да плаща, а после нащо да си вее задника по чужбината - но пасаран.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335874
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Mozo »

Ми ще си вее задника, след като държавата е мащеха :roll: Ако беше дошло подобно предложение от някой синдикат, министър или кабинет, иди-дойди, но да дойде от главните виновници е изключително грозно.
Изображение
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Freyja »

Льо написа:
Freyja написа:
Льо написа:Да, трябва. Като не ще да работи в Българиа, да си плаща. Когато плащам аз, ще работи тука.
Ти пък за какво плащаш,не разбирам какво искаш да кажеш... :roll:
Аз съм задочно и си платих с мои пари,не помня да съм те търсила. :toothy10:
Като си си платила, къде се вреш :p
Аз също съм си платил редовното и никой копче не може да ми каже. Ама държавата да плаща, а после нащо да си вее задника по чужбината - но пасаран.
Вра се,щото знам колко реално би трябвало да струва конкретно моето обучение на запад.В пъти,в пъти над това което аз съм дала.А съм дала,щото съм имАла,но някои нямат.
Държва тука отдавна няма и никой от тия дето си чешат вратовете по трубуните не е извадил нищо от джоба си,така че да го заболи и да усети какво е...Защото пари няма за нищо което касае хората,но за тях винаги има.Винаги има и оправдания-тъпи,смешни,но оправдания.Държавата доплаща обучението на студентите,но после те си плащат с лихвите "лукса"да останат и да живеят тука...Някои даже и прекалено скъпо платиха...
Няма да допусна,някой да ми вменява вина ако съм"държавна поръчка",нито затова,ако съм решила да си търся късмета навънка,след като са ме поставили на колене и от мен се иска да съм перфектна,от хора които не знаят смисъла на тази дума. :evil:
Mozo написа:Ми ще си вее задника, след като държавата е мащеха :roll: Ако беше дошло подобно предложение от някой синдикат, министър или кабинет, иди-дойди, но да дойде от главните виновници е изключително грозно.
Сидикатите и те не са по-различни от тях... И тяхната супа съм сърбала,и от мен да знаеш-много пари. :evil: "Държавата" е мащеха-да. :thumbright:
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Льо »

Вие нещо се отплеснахте много мощно от зададеният въпрос. Кое, как трябвало да бъде, не съм аз факторът. Има въпрос, конкретен, давам и отговор. Ако въпроса е зададен не както трябва, ами убуу, ама аз да давам пари, а завършилия да бяга навън, не става.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Tsurugi »

Freyja написа:Така ли..? :roll:
Безплатен обяд...?Не съм на 15,казах вече.

Хиляди. :thumbright: Щом струва хиляди,тогава да станат и заплатите хиляди.Защо не стават...?

2 милиона тарикати...? -О,да със сигурност измежду двата милиона има и немалко тарикати,но има и такива които са избягали-абсолютно буквално,плюли са си на петите от ужасът който вилнее в тая държава вече десетилетия.Изобщо не ги съдя-няма човешко същество което да остане нормално докато оцелява тука...Няма. :evil:

Загиваме,да,абсолютно съм съгласна.Достатъчно е,да. =;
Така!Аз също не съм на 15, а на няколко пъти по 15.Освен това, нещата които са ми минали през главата, дори не можеш да си ги представиш и по същество не знаеш значението на думата ужас.Заплатите нямат значение, ползваш преференции - отдаваш своята дан към обществото, което е спомогнало на солидарен принцип за това да получиш образувателен ценз, който не можеш да си позволиш.Точка.Що се касае до всички тези мекотели, които знаят само да хленчат, то пет пари не давам за тях, защото винаги е по-лесно да избягаш и да намериш обтекаемо оправдание, защо точно си го направил.Оправдание за пред хората, но най-вече за пред гузната си съвест за да могат да гледат жалката си физиономия в огледалото.Всеки дезертьор има много сериозно оправдание според него, но дезертьорите подлежат на незабавен съд от военен трибунал и показен разстрел по време на война.А ние сме във война от почти три десетилетия.
Freyja написа:Вра се,щото знам колко реално би трябвало да струва конкретно моето обучение на запад.
И понеже ние сме по-богати и по-глупави ще плащаме подготовката на готови кадри за да си ги спестят нашите нови изедници.
Freyja написа:Няма да допусна,някой да ми вменява вина ако съм"държавна поръчка",нито затова,ако съм решила да си търся късмета навънка
Както изглежда не е необходимо аз или някой друг да прави това, ти сама се справяш добре, независимо от факта, че твърдиш, че не принадлежиш към групата на държавните храненици, а сама си плащаш или си си платила обучението.
Mozo написа:Ми ще си вее задника, след като държавата е мащеха :roll:
Кажи го пак - може и да се върже някой.Каква държава, майната ѝ на държавата, аз говоря за Родината, която я е имало, има я и ще продължи да я има напук на всички напъни да я затрият.За да стане тук хубаво трябва някой да запретне ръкави и да бачка, а не да хленчи.Напук на политици, капиталисти с червени книжки, първенюта и кухи евтини гюдерии със силиконови джуки.И по турско е било по-лесно да си чорбаджия и леке, вместо да си комита и да се биеш за свободата и да те гонят по чукарите да спиш в шумата и когато няма какво да ядеш, то да използваш същата тази шума за храна.Като за капак накрая да отдадеш живота си за хора, като чорбаджиите и подобните им, които не струват дори колкото конопеното въже на което трябва да увиснат в един бъдещ по-справедлив свят.

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335874
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Mozo »

За последното сме на едно мнение, кажи го на Нибелунг това :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Tsurugi »

Mozo написа:За последното сме на едно мнение, кажи го на Нибелунг това :lol: :lol: :lol:
Няма нужда да му казвам нещо, защото мнението ми е видно за всички и той може сам да си го прочете, както и да направи своите изводи относно това - прав ли съм или крив.Но ако визираш това, както подозирам:
Tsurugi написа:...капиталисти с червени книжки...
То си в грешка според мен, защото човек с мнение, като това отдолу е всичко друго, но не и защитник на тъпанарите с куфарчетата и червени книжки:
Nibelung написа:Бокови са боклуци, но и Кристалина е боклук - слуга на глобалистите от Давос.

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335874
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Трябва ли студентите държавна поръчка да бъдат задължени след завършване да работят известен период от време в Бълга

Мнение от Mozo »

Не, казах последното, а именно:
Tsurugi написа:Кажи го пак - може и да се върже някой.Каква държава, майната ѝ на държавата, аз говоря за Родината, която я е имало, има я и ще продължи да я има напук на всички напъни да я затрият.За да стане тук хубаво трябва някой да запретне ръкави и да бачка, а не да хленчи.Напук на политици, капиталисти с червени книжки, първенюта и кухи евтини гюдерии със силиконови джуки.И по турско е било по-лесно да си чорбаджия и леке, вместо да си комита и да се биеш за свободата и да те гонят по чукарите да спиш в шумата и когато няма какво да ядеш, то да използваш същата тази шума за храна.Като за капак накрая да отдадеш живота си за хора, като чорбаджиите и подобните им, които не струват дори колкото конопеното въже на което трябва да увиснат в един бъдещ по-справедлив свят.
:thumbright:
Изображение
Заключен Заключена

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Анкети”