Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

Ако не знаете как, кликнете тук

Любов и брак в стил Пепеляшка

Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21

Любов и брак в стил Пепеляшка

Мнение от Ми_ми » пон юни 08, 2009 17:46

uploads/articles/ar_dffede5f730d08f71319fd1243603917
Историята за Пепеляшка е красива и... стопля сърцето. И определено вдъхновява. Любовта винаги вдъхновява. Но истината е, че това е идеализирана версия на любовта, която срещаме в действителност, на любовта в смисъла на чувство за цял живот.

Когато млади жени чуят историята на Пепеляшка, те искат да повярват, че техният принц ще дойде на момента. И със сигурност всеки млад мъж иска също да срещне своята Пепеляшка – тази, на която да сложи кристалната пантофка. Но твърде много хора мечтаят и търсят любовта от приказките. За жалост идеализираната любов и тази в реалния живот не са едно и също нещо.

Да се влюбиш е лесно – също като в приказката, но да поддържаш и да правиш любов иска усилена работа. Трябва да правиш онези „малки неща“ всеки ден от връзката ви. Както често казваме, щастливата любов и брак е непрестанно правене на „малките неща“.

И тук идва отново въпросът за Пепеляшка. Да се влюбиш от пръв поглед е лесно. Да нахлузиш кристалната пантофка също не е трудно. Началото на любовта е лесно, но да я поддържаш – това е трудната част. Пепеляшка е началото на любовта, а не краят.

Всъщност историята на Пепеляшка наистина се случва много рядко. Няма съмнение – любовта е може би най-важното нещо в живота. Влюбването е сред най-важните неща, които правим през целия си живот. Но да си влюбиш и да имаш връзка е не само емоцията, която се случва между двама души, и а рационалната връзка между тези, които са избрали да се обичат цял живот.

Истинската любов е просто нещо. Истинската любов е непрестанното правене на „малките неща“, които поддържат любовта цял живот.

Да се самозалъгваме за значението на истинската любов и да мислим, че моментната сляпа любов е истинска – е грешката, която довежда до лош край много бракове.

Истинската любов идва с времето. Истинската любов не е историята за Пепеляшка, а история на себеотдаването и обичта за цял живот. Истинската любов е отвъд времето. А сега се захващайте за нея! Обичайте добре! Малките неща имат голямо значение за любовта и брака.

сп.За мама и мен.
Прочетено: 168 пъти

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Потребителски аватар
пъстрооката
VIP
VIP
Регистриран: ср сеп 24, 2008 14:46

Re: Любов и брак в стил Пепеляшка

Мнение от пъстрооката » пон юни 08, 2009 18:17

Ми_ми написа: Истинската любов идва с времето. Истинската любов не е историята за Пепеляшка, а история на себеотдаването и обичта за цял живот. Истинската любов е отвъд времето....Малките неща имат голямо значение за любовта и брака.
Любовта е като огъня-трябва да има винаги пламък, който да се подържа..... \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
Последна промяна от пъстрооката на пон юни 08, 2009 22:25, променено общо 1 път.
Капката дълбае камъка не със сила , а с постоянството си.........Изображение

Потребителски аватар
hrisito
Доктор
Доктор
Регистриран: пон дек 29, 2008 12:02

Мнение от hrisito » пон юни 08, 2009 22:09

Ех тая любов.... :105:
На сърцето не можеш да заповядаш-то само си сервира вино и отрова, само си пали клада и си гори на нея !
Изображение

Потребителски аватар
ladyivanina
Начинаещ
Регистриран: пон мар 09, 2009 19:45
Контакти:

Мнение от ladyivanina » пон юни 08, 2009 22:13

hrisito написа:Ех тая любов.... :105:
По-романтична душа от тебе не познавам , ти искаш любов точно като от приказките ,само дето принцовете отдавна не се появяват на бели коне с роза в уста [-X
  Само за това, че някой не те обича , както ти се иска не означава, че не си обичан от цялото му същество.  

Потребителски аватар
hrisito
Доктор
Доктор

Мнение от hrisito » пон юни 08, 2009 22:15

ladyivanina написа:
hrisito написа:Ех тая любов.... :105:
По-романтична душа от тебе не познавам , ти искаш любов точно като от приказките ,само дето принцовете отдавна не се появяват на бели коне с роза в уста [-X
:105: Не разбра ли,че никой не е способен да я разбие тая вяра в любовта... :roll: Седа и си я чакам аз...
На сърцето не можеш да заповядаш-то само си сервира вино и отрова, само си пали клада и си гори на нея !
Изображение

Потребителски аватар
ladyivanina
Начинаещ
Регистриран: пон мар 09, 2009 19:45
Контакти:

Мнение от ladyivanina » пон юни 08, 2009 22:19

Че чакаш- знам , ама да седиш... Търсиш точното попадение,докато попаднеш на него :114: :112:
  Само за това, че някой не те обича , както ти се иска не означава, че не си обичан от цялото му същество.  

Потребителски аватар
hrisito
Доктор
Доктор

Мнение от hrisito » пон юни 08, 2009 22:23

ladyivanina написа:Че чакаш- знам , ама да седиш... Търсиш точното попадение,докато попаднеш на него :114: :112:
Ще видим до кога/... :booty:
Изображение

Потребителски аватар
dark_angel
VIP
VIP
Регистриран: нед ное 02, 2008 14:05

Мнение от dark_angel » пон юни 08, 2009 22:50

Ми_ми написа:За жалост идеализираната любов и тази в реалния живот не са едно и също нещо.
За жалост ... :105:
  Of all the things I've lost, I miss my mind the most  

Потребителски аватар
mirmark
Почетен член
Почетен член
Регистриран: пон яну 12, 2009 09:24
Контакти:

Мнение от mirmark » вт юни 09, 2009 10:50

Човек трябва да търси и то усилено. Това с чакането е бошлаф работа. Случва се, но е като комета да удари Земята. Не че няма да стане , но е толкова рядко, че едва ли живота ще ви стигне.
Има една мисъл на шефа на немското разузнаване в началото на 20-ти век - Колкото повече истрели, толкова по-голяма е вероятноста да улучиш целта.

Потребителски аватар
hrisito
Доктор
Доктор

Мнение от hrisito » вт юни 09, 2009 10:53

mirmark написа:Човек трябва да търси и то усилено. Това с чакането е бошлаф работа. Случва се, но е като комета да удари Земята. Не че няма да стане , но е толкова рядко, че едва ли живота ще ви стигне.
Има една мисъл на шефа на немското разузнаване в началото на 20-ти век - Колкото повече истрели, толкова по-голяма е вероятноста да улучиш целта.
Много хубава мисъл... :thumbright:
Изображение

Потребителски аватар
cvete_78
Цветна усмивка
Цветна усмивка
Регистриран: чет авг 21, 2008 18:52

Мнение от cvete_78 » вт юни 09, 2009 17:34

много е важно обаче стреляйки да не раняваш,че става лошо и не се знае дали ти няма да си следващия ранен и да те боли.
Защо е толкова трудно просто да се обичаме?Изображение
Живите затварят очите на мъртвите,а мъртвите отварят очите на живите./Й.Радичков/
Изображение

Потребителски аватар
пъстрооката
VIP
VIP
Регистриран: ср сеп 24, 2008 14:46

Мнение от пъстрооката » вт юни 09, 2009 19:59

cvete_78 написа:много е важно обаче стреляйки да не раняваш,че става лошо и не се знае дали ти няма да си следващия ранен и да те боли.
:clap: :clap: :clap: :clap:
Капката дълбае камъка не със сила , а с постоянството си.........Изображение

Потребителски аватар
mirmark
Почетен член
Почетен член
Регистриран: пон яну 12, 2009 09:24
Контакти:

Мнение от mirmark » ср юни 10, 2009 09:47

cvete_78 написа:много е важно обаче стреляйки да не раняваш,че става лошо и не се знае дали ти няма да си следващия ранен и да те боли.
При стрелба /дори и със стрелите на Купидон/ винаги има засегнати - едните приятно, другите - не, но такъв е живота. :PDT_Love_24.gif: :PDT_Love_22.gif:

Потребителски аватар
gery81
Пепеляшка
Пепеляшка
Регистриран: вт мар 03, 2009 14:09

Мнение от gery81 » ср юни 10, 2009 10:51

:booty: :booty: обличам бронежилетка и не се разправям вече с Амур,че май нищо добро не излиза накрая :booty:
Когато изглежда ,че няма надежда,
че всичко е свършило вече-
недей се окайва,недей се отчайва,
недей се предава човече.
Кажи си неми пука от таз несполука
аз мога,аз вярвам,аз зная,
че въпреки факта това е антракта ,
антракта ,но не е и края.

http://vbox7.com/play:c5ae4252

Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21

Мнение от Ми_ми » ср юни 10, 2009 10:53

:) :) :) Свали бронежилетката и всеки ден прави нещо за Амур :)

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Нова тема Отговори

Върни се в “Архив Разни”