Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

Ако не знаете как, кликнете тук

Вяра и Неверие - есе

Безплатни есета, реферати, доклади, анализи и всякакви теми свързани с литературата.
Константин Преславски, Черноризец Храбър, Паисий Хилендарски, Любен Каравелов, Добри Чинтулов, Добри Войников, Петко Р. Славейков, Христо Ботев, Иван Вазов, Алеко Константинов, Пенчо Славейков, П.К. Яворов, Димчо Дебелянов, Елин Пелин, Гео Милев, Никола Вапцаров, Христо Смирненски, Атанас Далчев, Йордан Йовков, Никола Фурнаджиев, Елисавета Багряна, Димитър Димов, Димитър Талев, Веселин Ханчев, Йордан Радичков, Николай Хайтов, Блага Димитрова, Христо Фотев, Борис Христов и Виктор Пасков
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
akon
Почетен член
Почетен член
Регистриран: вт дек 18, 2007 19:57

Вяра и Неверие - есе

Мнение от akon » ср апр 30, 2008 12:53

Всеки човек вярва в нещо или в някого. Дали това ще е Бог, дали ще вярва в себе си или някакъв предмет, то той винаги има на какво да разчита в труден момент. Когато някой изпадне беда, той ще се опита да се справи или абсолютно сам, вярвайки само на собствените си сили, или ще се помоли на Бог, и накрая с “негова помощ” пак ще свърши работата си и ще излезе от трудното положение. Тогава когато някой човек ти казва, че не вярва в нищо и никой, тогава той се лъже. Дали се опитва да излъже теб или се самозалъгва, не е толкова важно.Човек има огромни възможности, но често не може да ги осъзнае.Просто вярата в нещо или някой ти помага по – лесно да преодолееш трудностите. Не случайно е измислена и поговорката:
“Помогни си сам, за да ти помогне и Господ”.

Аз лично съм християнин. Кръстен съм и вярвам в Бог.Но не съм някой фанатик, невярващ в нищо друго освен в това.Може би с развитието на технологиите и нашите позиции се изменят и постепенно доиват нов смисъл.Дали висшата сила, която съм сигурен че я има, е Бог или някакви създания, не е толкова важно. По – важно за мен е, че я има.Вярвам, че ние сме част от нещо много по – голямо, по – необятно, от колкото можем да си представим.Вярвам, че човек трябва да спазва природните закони и божиите заповеди доколкото може. Вярвам, че всеки заслужава да получи заслуженото си, както се казва:
“На всеки му според заслугите”.
Вярата се изразява в много неща, а неверието е част от нея.Може да не вярваш в Бог, но вярваш в себе си.Може да не вярваш в себе си, но ще вярваш някой друг. Всичко друго е просто утопично.

Вярвам в прераждането, както и вярвам в това, че има Ад и Рай. Но моите представи са започнали да се променят.Вярвам , че когато човек е живял сравнително праведно той ще отиде в “Рая” ( това ще е мястото където ще живее вечно добре ), а ако е убивал, малтретирел, изнасилвал и извършвал всякакви тежки претъления то тогава той ще се прероди и отново ще ъде върнат на земята.Това е нашият Ад.

Най – важна според мен си остава вярата.Без нея човек не може да съществува. Без нея той няма цел в живота и следователно нма защо да живее. Вярата сапътства човека и му помага да се справя по – лесно с трудностите. А всеки човек, който ти казва обратното, значи или се те лъже или се самозалъгва. За това нека да “разтърсим” неверниците и да им покажем очевидната истина, че вярата съществува
Прочетено: 1647 пъти

Нова тема Отговори

Върни се в “Литература”