Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Екскурзия до Стобските пирамиди и Рилския манастир

Снимахте се за Нова година, запечатахте най-хубавите си преживявания? Споделете с нас.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
pandachina
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2548
Регистриран: вт яну 25, 2011 10:48
Репутация: 857
пол: Жена

Екскурзия до Стобските пирамиди и Рилския манастир

Мнение от pandachina »

На 4 и 5 септември ходихме на разходка до Стобските пирамиди и Рилския манастир. Няма такава красота! :) До манастира съм ходила и друг път и не се изненадах, просто с удоволствие повторих посещението на едно от любимите ми кътчета в България, но пирамидите бяха ново изживяване за мен. Изкачването ми дойде в повечко, но пък си струваше. От снимките не се придобива пълна представа, друго си е да го види на живо човек това място - дъхът ми секна. :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тук храня със солети едно много мило котенце, което ни посрещна пред Рилския манастир. Опитах се да нахраня и домашния си котак със солети, когато се прибрах, но естествено той презрително отказа това, което манастирската маца прие като деликатес. :lol:
Изображение

Тук си контактувам с друго котенце (вече в гр. Рила), но то се оказа по-страхливо от предишното и избяга.
Изображение

А ето ме и с едно куче, което ни откри зад манастира. Лепна се за мен и вървя доста време с нас. С приятеля ми останахме изумени как кучето просто се изправи, когато минахме покрай него и тръгна до мен, опирайки се в ръката ми, сякаш ме познава от години. Аз се почувствах почти като богоизбрана в този момент. :mrgreen: Солетите вече бяха вършили, така че не успях да го гостя с тях. :sad:
Изображение

Тук пък показвам скъсаната си маратонка. :mrgreen: Още първия ден на Стобските пирамиди започна да ми се отлепя подметката, а в края на втория ден съвсем падна, така че се прибирах до хотела с един бос крак. :toothy10: Трябваше да си направя и снимка в момента, в който подметката ми се отлепи напълно, но бях съкрушена и не се сетих за снимки тогава. :tard: За щастие в хотела имах чехли (по-скоро джапанки, но свършиха работа докато се върна в София). Оказа се, че поради почивните дни в гр. Рила имаше само един отворен магазин (или поне ние открихме само един, но предвид размера на градчето се съмнявам да сме пропуснали някой друг) и в него нямаха моя номер обувки.
Изображение

Тук позирам пред нещо като локомотив (всъщност май си е точно локомотив, но колелата са странни и се съмнявам, че могат да го придвижат върху релси). Стана ми интересно и затова се снимах с него. "Находката" се намира в гр. Рила, където бяхме отседнали.На снимката съм с щастливите си джапанки, благодарение, на които не останах боса. :mrgreen:
Изображение

Отново в гр. Рила. Тук съм на стълбището на килийното училище в града, което за жалост беше затворено и не успяхме да го разгледаме отвътре.
Изображение

А ето го и самото училище.
Изображение
А тук сами си направихме снимка, за да овековечим доволните си физиономии по повод края на приключенията. :mrgreen:
Изображение

Извинете ме за дългата тема. Дано не съм ви досадила. Има още много снимки, всички са във фейсбук, ако някой се интересува. Струва ми се, че има някаква магия в Рила планина. Чувствах се перфектно през цялото време, в пълен синхрон със самата себе си, с околните и с природата. Може би това въодушевление е и причината да ви затрупам с толкова снимки на място, което повечето от вас сигурно са посещавали, но пък може просто да затворите темата, ако ви писне. :booty:
Прочетено: 275 пъти
Изображение

[blink]"Когато започнеш да правиш компромиси със своите ценности заради хората около теб, значи е време да смениш хората".[/blink]
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Екскурзия до Стобските пирамиди и Рилския манастир

Мнение от Ми_ми »

Панди, страхотни снимки :hello1: :thumbright: :thumbright: Предполагам знаеш и популярната легенда:
"Преди много години, на мястото на пирамидите се простирала голяма равнина. Когато имало сватба или друго събитие хората от селото се стичали на мегдана и се веселели. В селото имало двама влюбени млади хора. Майката на момичето не била съгласна дъщеря ѝ да се омъжи за своя любим, но въпреки всичко момичето и момчето решили да вдигнат сватба. В момента, в който майката разбрала, отишла в равнината, забила надъбоко един голям кръст и проклела дъщеря си, когато целуне свекъра си всички гости на сватбата да се превърнат в камъни. Денят на сватбата дошъл. Всички били много щастливи, само майката си останала в къщи и се молела горещо клетвата ѝ да застигне дъщеря ѝ. Когато хорото се извило чак до равнината и дошъл моментът булката да целуне свекъра си, в този момент всички сватбари се превърнали в камъни. От този ден в село Стоб се издигат приказни пирамиди напомнящи за една незабравима история."
Има и друга легенда за кум, който не устоял на красотата на булката и я целунал, но аз лично харесвам тази за майката. :)

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334097
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Екскурзия до Стобските пирамиди и Рилския манастир

Мнение от Mozo »

Страхотен разказ със снимки :hello1: :hello1: :hello1: PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Изображение
Потребителски аватар
pandachina
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2548
Регистриран: вт яну 25, 2011 10:48
Репутация: 857
пол: Жена

Re: Екскурзия до Стобските пирамиди и Рилския манастир

Мнение от pandachina »

Радвам се, че снимките са ви харесали. :)
Миме, знаех втората легенда за кума, но първата не я бях чувала и на мен също повече ми допада. :)
Изображение

[blink]"Когато започнеш да правиш компромиси със своите ценности заради хората около теб, значи е време да смениш хората".[/blink]
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Миг в кадър”