Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Моят трип до Германия

Снимахте се за Нова година, запечатахте най-хубавите си преживявания? Споделете с нас.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20606
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112307
пол: Мъж

Моят трип до Германия

Мнение от Montoya »

Такааа, време нямам, но пък имам още бира, защо да не попиша малко :evil4:
Малко пред история. Май месец синът ми замина да работи в Германия като куриер. Първият му район беше в Гармиш Партенкирхен, като ми го каза и в мен се зароди идеята вместо почивка на море да му ида на гости, но не със самолет, защото до там и обратно щях да видя само облаци. Все пак със самолет пътувах сааб-грипен :mrgreen:
Тъпото е, че до последно не знаех дали ще тръгна заради ковид ситуацията, а както е видно от днес и с право се чудех. Както и да е, в петък реших че тръгвам в събота сутрин. Направих си здравна застраховка за чужбина, обмених малко евро да имам кеш и 4,30 сутринта бях в колата с газ към Видин. Половин час ме замотаха на Дунав мост 2, но минах. Имах перипетии със закупуването на винетка за Румъния щото не видях будката дето ги продават от паркирани камиони, та намерих в едно мазе в третото село 20 км по нататък.
Пътят през Румъния е най лошата част от пътуването. Многобройни села по 10 км дълги и на 500 метра едно след друго, пропаднал път от многото камиони които се движат по тоя път и т.н.т Не в цяла Румъния, само до Тимишоара, нататък е магистрала. Сипах бензин до горе в Румъния щото в Унгария бил скъп. Към обяд стигнах Унгарската граница, минах я за 3 минути, на гишето за винетки продават и винетки за Австрия. Купих си две седмични винетки, които важат за по 10 дни и по определените от Унгарското правителство магистрали газ към Никелсдорф Австрия. Навигацията ми изписа по някое време 25 минути забавяне заради катастрофа на магистрала М0, която е околовръстен път на Будапеща. След десетина минути написа 25 минути избързване и ме прекара през Будапеща, та от прозорците успях да разгледам. Никак не беше зле че стана така.
5-6 км преди да стигна границата навигацията ме свали от магистралата и по някакъв селски път през едни халета в промишлена зона ме закара до двама граничари на една бариера. Питаха ме къде отивам и като им казах Германия ми дадоха един лист с датата на влизане и вдигнаха бариерата. На магистралата се виждаше километрична опашка за влизане в Австрия, аз някак си я заобиколих, което си беше чист късмет, иначе трябваше да чакам 3-4 часа, а така минах за минутка време.
Сипах бензин в Никелсдорф и вече въведох адреса в Германия.
Като подминах Виена заваля порой какъвто не съм виждал през живота си и не намали интензитета си дори за минута. Валя ме 250 километра :???:
Това видео на изминати вече стотина километра

Не разбрах кога съм влязал в Германия, единствено като се махна ограничението на скоростта от навигацията се сетих че съм на аутобана. Минах покрай Мюнхен и стигнах финалната дестинация в 22ч немско време или общо 19 часа път.
Заведоха ме децата /синът ми и племенникът ми/ в един ресторант, хапнахме и обратно в квартирата им да ударим по една гора сън, че вече почувствах известна умора :lol:
Сутринта станах в 8, кафенце, замотаване и газ към Гармиш, което за мен беше основна дестинация.
По пътя спряхме на моста на река Лех за селфи
Изображение
Реката е хубава иначе
Изображение

Градът е хубав, Алпите са много красиви :headbang: :headbang: :headbang:
Изображение
Градът е отдолу под планината
Изображение
Ей го на и самолетът който ме откара до там
Изображение
Имам още много снимки на красоти от Гармиш, но ме мързи да ги рисайзвам, иначе не искат да се качват във форума.
В понеделник отидох със сина на работа да му видя района. 3 села и основно е град Хершинг. Основните впечатления са, че за една седмица обикаляне успях да видя само една единствена запустяла къща. Абсолютно всичките къщи са боядисани, с оправени покриви, окосени градини и здрави огради, почистени тротоари пред къщите. Много красиви къщи и ферми с коне и крави Нямаше нито една не окосена ливада където и да е. Пътищата с окосени канавки и измити маркировъчни колчета. Абе идилия от всякъде.
Ето една селска улица
Изображение
И едни пасящи кравички ва същата улица
Изображение
Ето така изглеждат селските къщички и дворове
Изображение
Изображение
Изображение
В Хершинг има езеро Am Amersee доста посетено от туристи, има си и плажове
Изображение
Тука съм
Изображение
Има и по малко езеро Pilzensee
Изображение
Ходих и с племенника да видя и неговия район. Същите живописни селца със същите крави и кончета по ливадите.
На него основния град беше Seehaup на едноименното езеро, което е най голямото в района и си има и кораби
Изображение
Изображение
По пътя до това езеро има още поне двайсетина по малки, страхотна природа.
Иначе ето я квартирата и гледката от нея
Изображение
Изображение
Изображение
И още много такива. Имам и 3Д панорами, обаче не знам начин да се виждат на друго устройство освен на телефона с който са снимани

От какво друго съм впечатлен? На първо място от шофирането. Имат страхотна култура на шофиране. Не се кара с превишена скорост, не се настъпва непрекъсната линия, мотористите се движат в колоната, ако линията е непрекъсната. Не се пререждат на светофарите а си чакат реда. Ако се включваш от път без предимство, въпреки че има ускорителна лента, движещите се по пътя с предимство се дърпат в другата лента за да ти направят място. Никой не те притиска по магистралите, спазва се дистанция, не свиркат и не светкат с фаровете като линейка, ако чуят обаче сирена на линейка или полиция все едно се изпаряват от пътя, за секунда отварят спасителен коридор.
Колоездачите са много и са най високото ниво в тая пътна верига. Баба си караше колелото бавно по един баир между две села, отзад трийсетина коли, предимно поршета и бмв и си карат по нея, докато не намерят участък в който да я изпреварят на метър и половина разстояние в страни. Изобщо, силно съм впечатлен.
Другото нещо са цените. Ако ги гледаш като германец без да обръщаш еврото в лев, евтиния от всякъде.
Бензин супер+ 102 октана - 1,35, обикновен 95 с екологична добавка и маркер Е5 - 1,22. В Австрия беше 1,08 тоя бензин.
Каса бира Бекс стъклени шишета 15, ако върнеш каса празни шишета в машината, връщат 3,10.
Всяко пластмасово или стъклено шише кенче се връщат в машина в магазина за което получаваш 25 цента.

И така, разхождайки се стана време да се прибирам. Тръгнах 4, 30 сутринта. Видях къде започва Австрия, защото този път видях табелата с ограниченията по пътищата им. Пак бензин на Никелсдорф, нямаше никакви граничари на влизане в Унгария, нито австрийци, нито унгарци, пътят беше отворен. В Румъния влязох бързо, пак винетка и същите села
В Германи заваля в петък вечерта, като си тръгвах беше 13 градуса, в Унгария 36, в Румъния 35. Да живее климатикът :hello1:
20,30ч бях на дунав мост, 3 буса пред мен на опашката им отнеха 1 час, та ме позабавиха така да се каже.
Хапнахме на Арчар за още около час и се прибрах в Берковица около 23,30ч
За момент ми мина през главата идеята да отида до Узана за събор на фв клуб, обаче това означаваше да съм там след 2 и се отказах, иначе нямах проблем с умора и шофиране.
Та те това е те, мина повече от час време за тоя пост, бирата свърши PDT_Love_18 :headbang:
Прочетено: 333 пъти
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284534
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Моят трип до Германия

Мнение от Mozo »

Лелее, чудесно е, като в приказка :headbang: :headbang: :headbang:

А това за високата им култура не трябваше да го пишеш - нямаш си на идея как се дразня на нашите селтаци и моторджиите, дето постоянно ми удрят огледалата, за да минат напред :evil:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20606
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112307
пол: Мъж

Re: Моят трип до Германия

Мнение от Montoya »

Мега спокойно е. Не ходих до Мюнхен, но аз не обичам "гужвата" а ме кефи спокойствието във всички аспекти.
Живи и здрави Коледа и Нова Година от подобни градчета и селца в средна Англия очаквайте впечатления :headbang:
Билетът е купен, за останалото не мога да бъда сигурен
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284534
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Моят трип до Германия

Мнение от Mozo »

Страхотни снимки и разказът е увлекателен, объркал си си професията :p

И колата е великолепна :headbang: :headbang: :headbang:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12983
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62050
пол: Жена
Контакти:

Re: Моят трип до Германия

Мнение от Mouse »

Страхотен воаяж си направил Монти. Готини снимки и увлекателен разказ, подкрепям Мозо :съгласен:
Радвам се за приключението ти и почивката, която си си я заслужил на 1000% :гуш:

Тази чистота си я спомням от Испания и то в едно селце Мурла от 50-60 къщи със стари баби и дедовци+българите дето ги гледат. Дори между портокаловите и маслинените парцели беше равно, асфалтирано и чисто та чисто, както на твоите снимки. Все им се смеех, че канавките им са така поддържани, че човек пикник може да си направи в тях :mrgreen:
Читави хора, дисциплинирани и имат чувство за ред.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20606
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112307
пол: Мъж

Re: Моят трип до Германия

Мнение от Montoya »

Видях и машината която коси канавките. Бях я виждал по дискавъри или нешинъл джиографик. На един камион, отзад има една стрела като кран, в края и има 3 барабана поставени така \_/ пуска ги в канавката и кара бавно напред :headbang:
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284534
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Моят трип до Германия

Мнение от Mozo »

Всичко си имат хората, не като Фандъчката :p
Изображение
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5141
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34897
пол: Мъж

Re: Моят трип до Германия

Мнение от Shaker »

Снимките са супер. Чудесни места си посетил :)
Относно шофирането там и начина им на живот - всичко е до чипа. Те имат друга култура и друго възпитание, ние сме си със селско-тарикатския манталитет, където всеки ни е длъжен и не спазваме никакви правила. Каквито сме ние - такива и политиците.
Направо ти завиждам за спокойното шофиране там. Единствено съм шофирал в северната част Италия и имах чувството, че шофирам в България, ама с по-хубави пътища :lol:
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Моят трип до Германия

Мнение от Льо »

Mozo написа:
ср сеп 02, 2020 01:19
Лелее, чудесно е, като в приказка :headbang: :headbang: :headbang:

А това за високата им култура не трябваше да го пишеш - нямаш си на идея как се дразня на нашите селтаци и моторджиите, дето постоянно ми удрят огледалата, за да минат напред :evil:
Да ,чудесно, страхотно, просто супер, като описание, НО Моз, високата култура на швабите е некъв мит пред мен. Сичкото това те го дължат на високите глоби, които им бичат ако сгафят нещо и които глоби явно се събират, без хър - мър. Не ща да осирам безвъзвратно хубавата тема на Монти, ама усещам че ще се наложи :booty:
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284534
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Моят трип до Германия

Мнение от Mozo »

Абе, каквото и да е, съвсем друг манталитет са :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Моят трип до Германия

Мнение от Льо »

Mozo написа:
нед дек 06, 2020 23:07
Абе, каквото и да е, съвсем друг манталитет са :thumbright:
Абе иди до Факултето, пълно е с тях. Нали работя за трима такива. За година тук станаха бетер мангинайци, ама тука нема глоби и проблеми нема. Не ми ги хвали тия тъпаци нагли.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284534
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Моят трип до Германия

Мнение от Mozo »

Еее, тук който и да дойде се разваля, това не се брои :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
kim75
Академик
Академик
Мнения: 7249
Регистриран: чет май 08, 2008 01:35
Репутация: 7715
пол: Жена
Местоположение: Тенерифе

Re: Моят трип до Германия

Мнение от kim75 »

Не знам защо го чета чак сега, но наистина много ми хареса разказът ти! :clap: И снимките са страхотни! :съгласен: Живях една година в Германия и знам, че е много красива и подредена страна, макар да е студено там.
Изображение
This is not the end,my only friend!I hope I´ll see you again!!!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Миг в кадър”