Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Мигриране на дабъл буут от HDD на SSD

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Мигриране на дабъл буут от HDD на SSD

Мнение от Mozo »

Мда, доста работа е :sick: :sick: :sick: щото и да оправим флашките, което не знам как ще стане, виж, че се появиха и други проблеми. Аз съм прехвърлял така и нямаше никакви ядове. Не знам що така се получава :sick:
Прочетено: 1115 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Re: Мигриране на дабъл буут от HDD на SSD

Мнение от Montoya »

Почвам го, само да видя някое по модерно хиренс буут да кача на флашката, че разполагам само с 10.0 а там акронис партишън казва че уиндоус дяла е ехт3 и само така мога да го форматирам, а дефакто той е ехт4
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Мигриране на дабъл буут от HDD на SSD

Мнение от Mozo »

Еее, за кво ти е - имаш Manjaro - буутваш от live режим, инсталираш gparted и го почваш :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Re: Мигриране на дабъл буут от HDD на SSD

Мнение от Montoya »

Свалих си 15.2 в него има гпартед, форматирах и свърших работата. Не ми се отдаде обаче да подравня дяловете с инструмента който ми даде от флашка стартиран обаче, че нали вече нямам уиндоус.
В биос не мога да сменя поредността на дисковете, хард диска е 0 а ссд е диск 1 и от там май идват проблемите.
Абе в голям филм се вкарах с това ссд а бях толкова въодушевен.
Е сега инсталирам уиндоус и за първи път откакто го правя на тоя компютър направи чек диск на харда, пропаднала работа.
Очаква се дълга нощ и още по дълъг утрешен ден
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Мигриране на дабъл буут от HDD на SSD

Мнение от Mozo »

Чакай, че заради теб влизам от телефона, а е голяма мъка :p

Присетих се, че не беше лоша идея да се ъпдейтне GRUB, че кой знае udev какво и къде зарежда. За подравняването от Уиндоус, че е най-лесно през него. Има и други начини, но са много сложни, а тая програмка кърти.
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Re: Мигриране на дабъл буут от HDD на SSD

Мнение от Montoya »

Късно е вече чадо :evil4:
Форматирах, вече инсталирах седмицата и я настроих за работа с ссд и инсталирах най ползваните програми.
Сега взимам на детето лаптопа да отворя темата за арч и го почвам и него. Стискай палци след 2-3-4 часа да се обадя от стартиран арч
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Мигриране на дабъл буут от HDD на SSD

Мнение от Mozo »

Еее, стига, след пет минути да си тук :p :p :p Мен най-много ме притеснява твоят принтер, всичко друго е лесна работа :)
Офтопик:
Аз въпреки всичко бих направил имидж на новата система и бих пробвал пак стария :angel4: Току-виж вързало :p
А иначе за BIOS - а и аз се сетих, но мислех, че си проверил там, защото това е първото нещо, което изскача на човек като идея :)
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Софтуер”