Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Internet download manager - проблем

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Internet download manager - проблем

Мнение от Васил Антонов »

Здрасти отново , вече от две седмици имам проблем с тази иначе толкова полезна и добра програмка - internet download manager, и то проблемът е че не мога да я кракна както трябва , мине се не мине един два дена и започва да ми показва досадни съобщения че е регистрирана с фалшив регистрационен номер . Пробвал съм от последната актуализирана версия качена в Замунда чак до тази от декември 2014 г и все не става следвам точните указания при инсталацията но като преинсталирам след това няколко часа по- късно пак се започва отначало и така вече ми писна . А тази програма ми трябва защото ми ускорява скоростта на свалянията ,всеки път като я трия я изтривам напълно с REVO Uninstaler и после наново и я инсталирам начисто , дори пробвам в друга директория , но не става и не става :banghead: . Направо не знам как да я кракна вече ако имате идеи пишете :banghead:
Прочетено: 409 пъти
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от Mozo »

Не само тая програма "вдига" скоростта. Всеки един даунлоуд мениджър, който използва сегментирано сваляне, ти запълва канала на максимум. Аз използвам стара версия на IDM и нямам проблем с нея, но откакто съм на Линукс използвам DownThemAll за Firefox и е абсолютно същото. Опитай и ти :thumbright: Иначе винаги мога да ти дам моята версия, но е ненужна програма в повече, защото DownThemAll върши абсолютно същата работа.
Изображение
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от Васил Антонов »

Как я регистрираш твоята версия на ИДМ и тези DownThemAll само за Фирефокс ли става или може и за други браузъри като Хром и и ИЕ ?
Човек е мярката за всички неща.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от rado84 »

И аз използвам DownThemAll (Windows). Друг мениджър не ми и трябва.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от Mozo »

Васил Антонов написа:Как я регистрираш твоята версия на ИДМ и тези DownThemAll само за Фирефокс ли става или може и за други браузъри като Хром и и ИЕ ?
Моята е стара, шеста версия и си се активира напълно нормално. Използвай истински браузър, не тия боклуци Хром и IE. Искаш ли да ти дам едни готови настройки за едно производно на Firefox и да видим дали ще ти хареса?
Изображение
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от MalamiR »

Mozo написа:...не тия боклуци Хром...
:отегчен: :отегчен: :отегчен:

FlashGet, ако съществува още, т'ва е истината! :thumbright:

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от Mozo »

MalamiR написа:
Mozo написа:...не тия боклуци Хром...
:отегчен: :отегчен: :отегчен:
Още не си дорасъл, не си го разбрал, не бъдѝ отегчен, слушай какво ти пее радиото :p :p :p
Изображение
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от MalamiR »

Mozo написа:
MalamiR написа:
Mozo написа:...не тия боклуци Хром...
:отегчен: :отегчен: :отегчен:
Още не си дорасъл, не си го разбрал, не бъдѝ отегчен, слушай какво ти пее радиото :p :p :p
:гуш: :гуш: :гуш:

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от Васил Антонов »

Добре дай за Фирефокса настройки , но дай и твоята версия на ИДМ или кажи точната му версия, а иначе знам, че са кофти браузъри , но двата ми трябват за , като отварям много прозорци едновременно по- лесно да мога да се ориентирам да не се бъркам.
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от Mozo »

Сваляш Pale Moon оттук:

http://download.fosshub.com/Protected/e ... taller.exe

Инсталираш, даваш му да тръгне веднъж и го затваряш. Натискаш Win+R или директно в старт менюто в сърч бара пишеш %appdata%

Изображение

Натискаш ентър и ще ти се отвори една директория. В нея ще намериш папка с име Moonchild Productions. Триеш я. Сваляш тази:

http://dox.bg/files/dw?a=c22668aa9d

Разархивираш я и я слагаш на мястото на старата папка. Всичко това го правиш при затворен браузър.

Стартираш браузъра и си готов. Можеш да си нагласиш буукмарковете, паролите, предпочитанията и след това да си я бекъпнеш тази папка и така ще си имаш винаги настроен браузър, с пароли, с всичко.

Сложил съм ти DownThemAll, само при първо използване ще те пита в коя директория искаш да сваляш, оттам насетне само използваш. Има същите функции за прихващане като IDM, така че никакъв смисъл не виждам от него.

Сложил съм ти и жестове. Активират се с натискане на десен бутон и някаква посока. Примерно:

Десен бутон и нагоре - нов таб.
Десен бутон и надолу - затваря текущия таб, а ако няма повече табове, затваря целия браузър.
Десен бутон и нагоре-надолу - рефреш.
Десен бутон и надясно - Forward.
десен бутон и наляво - Back.

Свикнеш ли, ще се влюбиш в жестовете. И не е необходимо да рисуваш линийки, дори и половин милиметър е достатъчен, за да хване командата. За една секунда можеш да отвориш нов таб и пак да го затвориш.

IDM, който работи безпроблемно при мен е 6.07, но пак ти казвам, няма абсолютно никакъв смисъл от него. А, да, настроил съм табовете да се отварят винаги като най-последен. Примерно - имаш пет таба отворени и отваряш нов - ще го прати най-вдясно, последен. Ако не ти харесва така, мога да го върна, както е по подразбиране - като отвориш нов таб, да го слага между другите, според контекста. Мен обаче така не ме кефи. Знам, че отива най-вдясно и го очаквам там :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3349
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18383
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от fifi_fifito »

internet download manager, без проблем работи и с пале моон. :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от Mozo »

Да, аз съм му сложил приставката за интеграция за всеки случай. За всичко мисля :mrgreen: Само ме притеснява, че не е писал, а тръпна в очакване, защото на 99% от хората им харесва, а аз съм супер навитак :lol: :lol: :lol:
Изображение
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от Васил Антонов »

Е браво Мозо ти си направил дизайнерски браузър браво много е готин хареса ми :clap:

Само не мога да разбера как се активира DownThemAll , защото като вляза в Ютуб и пусна някой клип не ми показва известител за сваляне , от къде да го активирам.
Човек е мярката за всички неща.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от rado84 »

Мозо, почнал си като ония, дето всички ги мразим - на всеки, който не разбира му набутваш този браузър. Единствената разлика между теб и тях е, че не набутваш въпросния браузър в някой инсталатор, но пак на същия принцип действаш. :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Internet download manager - проблем

Мнение от Mozo »

Васил Антонов написа:Е браво Мозо ти си направил дизайнерски браузър браво много е готин хареса ми :clap:

Само не мога да разбера как се активира DownThemAll , защото като вляза в Ютуб и пусна някой клип не ми показва известител за сваляне , от къде да го активирам.
Много се радвам, че ти харесва :hello1: :hello1: :hello1: И не съм го правил аз, аз само го настройвам, както ми харесва. Точно това е хубавото на FF до 28 версия и на Pale Moon и досега - почти напълно къстъмизируеми са, за разлика от монолитното лайно Хром, за IE да не говорим...

За да сваляш видео отвсякъде, не само от ютюб, инсталираш тази приставка:

https://addons.mozilla.org/bg/firefox/a ... oadhelper/

След това ще можеш да сваляш каквото ти душа поиска :thumbright:
rado84 написа:Мозо, почнал си като ония, дето всички ги мразим - на всеки, който не разбира му набутваш този браузър. Единствената разлика между теб и тях е, че не набутваш въпросния браузър в някой инсталатор, но пак на същия принцип действаш. :lol:
Не го набутвам, а го предлагам. Има разлика. Ако не му харесва, трие и готово. Не на всеки му се удава да вижда качествените неща. На друг пък му се удава, но просто не е имал шанса да се срещне с него. Да, когато мога го предлагам, защото си заслужава един качествен продукт да има по-широка публика, вместо да се използват помии като Хром и IE, за Сафари просто дума да не отваряме :thumbright:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”