Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Windows 8 , Window7 & Windows XP

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Windows 8 , Window7 & Windows XP

Мнение от Васил Антонов »

Сега да не ме изтрие Мозо , ама пак да се консултирам въпроса не е точно за компютри , но ми се струва пресилено да отварям цяла нова тема за едно въпросче , и така този

http://olx.bg/ad/dvd-plear-ktn-ID5DyGQ.html#7669c5d916


ДВД Плеър какъв модел и чете ли DivX, xvid
Доколкото виждам има вход за scart, но кажете и вие
Прочетено: 3063 пъти
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Windows 8 , Window7 & Windows XP

Мнение от Mozo »

Пускай тема и за такива въпросчета, защото си в тотален офтопик :thumbright:

Има евро букса, но не виждам никакъв смисъл от такова устройство, при положение че имаш компютър. Натам вече ти си знаеш :thumbright:
Изображение
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Windows 8 , Window7 & Windows XP

Мнение от Васил Антонов »

Няма да си го купувам аз а един комшия иска да си взима този за телевизора му и ме пита такива неща , но аз не мога да отговоря не разбрах само чете ли DivX, xvid
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Windows 8 , Window7 & Windows XP

Мнение от Mozo »

Така, без модел, трудно може да се отговори на тоя въпрос, но оня там е написал, че поддържа. Звъните и питате :thumbright:
Изображение
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Windows 8 , Window7 & Windows XP

Мнение от Васил Антонов »

Мозо искам да питам на бързо две неща.
1 нормално ли е папката на Уиндоус 7 Ултимате /64 бита да е голяма 32 гб с всички видове ъпдейти преди 1- г е инсталиран Уйндоуса.

2.Мога ли да трия файлове от тази директория в скритата по дефиниция папка на юзъра

C:\Users\Antonov\AppData

Питам защото непрекъснато чистя системния дял на големия ми компютър , но въпреки това все половината е зает и понякога даже стига 70 зает обем на капацитета.
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Windows 8 , Window7 & Windows XP

Мнение от Nibelung »

При мен 7 Проф. x86 МСДН e 6 GB заети от 15 ГБ дял :angel4:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Windows 8 , Window7 & Windows XP

Мнение от Mozo »

Зависи какво се разбира под нормално. Размерът е в тясна зависимост с инсталираните програми. В апдата можеш да триеш неща, които са останали евентуално от вече деинсталирани програми.
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Re: Windows 8 , Window7 & Windows XP

Мнение от Montoya »

Отваряш му комп и в адресната лента отгоре пишеш %temp% и биеш ентъра, маркираш всичките файлове и ги триеш. Има един системен който няма да се изтрие и може би някой от файловете които се ползват в момента.
Почти съм сигурен, че гугъл погрома ти е направил няколко гигабайта кеш като този
Изображение

След това натисни старт менюто, в полето на търсене напиши cmd, отгоре като се появи с десен бутон върху него и го стартирай като администратор, в отворилия се черен прозорец пишеш

Код: Избери всички

powercfg -h off
и пак ентър, затваряш прозореца.
Намираш в интернет къде стои папката software distribution щото не я помня къде се намира и изтриваш съдържанието на папката..
Сваляш си после програмката treesize free https://www.jam-software.com/treesize_free/ и пак като администратор гледаш коя папка колко място заема, можеш да пуснеш една снимка да разгледаме и ние размерите.
Можеш да пуснеш и тая програма http://kaminata.net/index.php/software/ ... AzNjUiXQ== да поизчисти боклучак малко

И все пак зависи какво си инсталирал де, 64 битов ултимейт с офис 2010 обикновено заема около 15-16гб, ама направи другите работи дето ги написах и тогава ще говорим
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Нова тема Отговори

Върни се в “Софтуер”