Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Моля за разяснение за флашка

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Моля за разяснение за флашка

Мнение от sko4 »

Може ли някой да ми "преведе" какво е изписано на снимката? Нещо не мога да вдяна... :oops:
Флашката 32 Гб, показва 29, хайде ще го преживея, но това 2 х 2 Гб ми идва в повече.
Не е моя флашката, даде ми я един приятел да му я форматирам и резултата е плачевен.
Изображение
Прочетено: 127 пъти
Старостта не е порок , порок е глупостта !
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Моля за разяснение за флашка

Мнение от rado84 »

Пише, че има 32 гигабайта налично място и общо 2 гигабайта място за allocation units. Съвсем нормално ти изписва нещата. Не мисля, че има от какво да се притесняваш. Ако не се лъжа, тези заделени единици вършат същата работа като при хард дисковете - пише 500 гигабайта, но реално имаш 460-470 използваеми, а останалите са за записване на лошите сектори. И в твоя случай имаш общо 2 гигабайта място за записване на лошите сектори. Поне това си спомням, че четох някога, но дали правилно съм го запомнил, Мозо да каже.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Моля за разяснение за флашка

Мнение от Mozo »

Ммм, не точно. Разликата идва от това, че един мегабайт не е 1000 килобайта, а 1024. Дори се опитваха да ги съдят търговците за това, но не успяха. Всичко е в реда на нещата си, винаги получаваш по-малко от закупеното място. А за това, за което говори Радо, важи за SSD.
Изображение
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Re: Моля за разяснение за флашка

Мнение от sko4 »

rado84 написа:Пише, че има 32 гигабайта налично място и общо 2 гигабайта място за allocation units. Съвсем нормално ти изписва нещата. Не мисля, че има от какво да се притесняваш. Ако не се лъжа, тези заделени единици вършат същата работа като при хард дисковете - пише 500 гигабайта, но реално имаш 460-470 използваеми, а останалите са за записване на лошите сектори. И в твоя случай имаш общо 2 гигабайта място за записване на лошите сектори. Поне това си спомням, че четох някога, но дали правилно съм го запомнил, Мозо да каже.
Мерси Радо за разяснението. Точно тези 2 х 2 Гб ме смущаваха и не знаех какво означават. Сега разбрах за какво служат.
Колкото до различието в етикета и състоянието ми е ясно защо има разлика.
Моя приятел се оплаква, че като прехвърли повече от 8 Гб и над 8,те вече ги няма. Папката си е там, но празна.
Нали ги знаеш братята китайци, лекуват флашките и СД картите .
Аз например имам една 16 Гб СД карта от 7-8 години Като я купих не спирах да се хваля. Накрая се оказа лекувана, с памет само 2 Гб :toothy10:
Старостта не е порок , порок е глупостта !
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Моля за разяснение за флашка

Мнение от rado84 »

Mozo написа:това, за което говори Радо, важи за SSD.
А SSD-то какво е? Гигантска флашка.
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Re: Моля за разяснение за флашка

Мнение от sko4 »

Mozo написа:Ммм, не точно. Разликата идва от това, че един мегабайт не е 1000 килобайта, а 1024. Дори се опитваха да ги съдят търговците за това, но не успяха. Всичко е в реда на нещата си, винаги получаваш по-малко от закупеното място. А за това, за което говори Радо, важи за SSD.
Мозо здравей,
Разликата идва от това, че един мегабайт не е 1000 килобайта, а 1024.
Това ми е ясно. Не ми е ясно за флашката.
А за това, за което говори Радо, важи за SSD
Те това не ми е ясно, отнася ли се за флашката?
Старостта не е порок , порок е глупостта !
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Моля за разяснение за флашка

Мнение от Mozo »

rado84 написа:
Mozo написа:това, за което говори Радо, важи за SSD.
А SSD-то какво е? Гигантска флашка.
Мне, нямат много общо. В грешка си.
sko4 написа:
Mozo написа:Ммм, не точно. Разликата идва от това, че един мегабайт не е 1000 килобайта, а 1024. Дори се опитваха да ги съдят търговците за това, но не успяха. Всичко е в реда на нещата си, винаги получаваш по-малко от закупеното място. А за това, за което говори Радо, важи за SSD.
Мозо здравей,
Разликата идва от това, че един мегабайт не е 1000 килобайта, а 1024.
Това ми е ясно. Не ми е ясно за флашката.
А за това, за което говори Радо, важи за SSD
Те това не ми е ясно, отнася ли се за флашката?
Нямам представа, не съм чувал за подобно нещо.
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”