Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Ефективна програма за почистване на флашка

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Нова тема Отговори
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Ефективна програма за почистване на флашка

Мнение от Васил Антонов »

Здравейте , от известно време имам две флашки , дето са пълни с вируси непрекъснато се опитвам да ги почистя и ги форматирам и ги чистя , но все не става и не мога напълно да ликвидирам вирусите . Затова ми трябва нещо мощно и ефективно което да ги почисти. Тук е важно , да спомена , че едната флашка е стандартна памет от 2 гб , а другата е микро СД карта 4 гб ,която я ползвам с адаптер като флашка , но и двете имат един и същи бъг тъкмо ги форматирам и като взема нещо да инсталирам на тях и ми показват несъществуващо сдържаните на на папка с размер над 10 гб . Кажете каква програма да използвам да ги изчистя ? :banghead:
Прочетено: 2106 пъти
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283958
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ефективна програма за почистване на флашка

Мнение от Mozo »

Пробвал ли си да ги форматираш? А не можеш да ги изчистиш, най-вероятно защото ти е заразено и рС - то :)
Изображение
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Ефективна програма за почистване на флашка

Мнение от Васил Антонов »

ми по принцип като ги форматирам , мине се не мине малко време и пак се появяват сега и двете системи ХР и 7- цата са нови и ме е страх да ги сложа тия флашки да не заразят компютъра , затова ми трябва ефективна програма
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283958
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ефективна програма за почистване на флашка

Мнение от Mozo »

Проблемът не е във флашките, нито в програмата. Просто ги заразяваш отново. Буутни от лайв CD на Линукс и ги форматирай оттам и си готов :thumbright:
Изображение
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Ефективна програма за почистване на флашка

Мнение от Васил Антонов »

нямам Луникс и никога не съм ползвал , няма ли друг начин с нещо на Касперски например
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
ba4o_kiro
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 169
Регистриран: вт ное 09, 2010 12:18
Репутация: 534
пол: Мъж
Местоположение: Попово

Re: Ефективна програма за почистване на флашка

Мнение от ba4o_kiro »

Аз когато се налага да работя със флашка винаги използвам следният инструмент:
http://www.softpedia.com/get/System/Sys ... ator.shtml
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283958
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ефективна програма за почистване на флашка

Мнение от Mozo »

Васил Антонов написа:нямам Луникс и никога не съм ползвал , няма ли друг начин с нещо на Касперски например
Линукс е безплатен и много по-добър от Windows. Дърпа се лесно, записваш един диск и просто буутваш от него. Избираш, че искаш само да го пробваш. Тръгва в жив режим, който е бавен, защото чете от диска или от флашката, а след рестарт не остава нищо от него, защото си прави рам диск в рам паметта и като рестартираш всичко изчезва, а системата ти остава в абсолютно същото положение. Освен това не можеш да се заразиш като вкараш флашката. Значи правиш следното. Дърпаш това .iso:

http://mirror.telepoint.bg/mint//stable ... -64bit.iso

Записваш го на диск или го правиш на флашка с Rufus примерно. Буутваш от него и ще видиш едни секунди да текат. Даваш една стрелка надолу, докато текат и ще видиш това:

Изображение

Избираш Start Linux Mint и натискаш ентър. Изчакваш да зареди. След това отваряш start менюто и горе в полето пишеш първите няколко букви на gparted или цялото и програмата ще ти излезе като резултат:

Изображение

Стартираш я и оттам предполагам ще се оправиш. Вкарваш флашката, избираш я като устройство от gparted->devices->после десенбутон на флашката->Unmount, ако е маунтната и форматираш. Работа за две-три минути :thumbright:

Линукс въобще не е толкова труен, колкото се опитват да го изкарат някакви хейтъри. Не ги слушай "разбирачите" :thumbright:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”