Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Проблем с youtube и Pale Moon/Firefox

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Проблем с youtube и Pale Moon/Firefox

Мнение от Kpuc »

Проблема го срещах и когато използвах Firefox. Тогава се оправяше само с изчистване на бисквитките от youtube. При Pale Moon не стана. Изтрих и кеша - след малко прецъквания на клипове пак се появява. Не съм трил все още всички бисквитки, защото после ще има един месец да си налучквам паролите #-o
Какъв е проблемът: Цъкам клип и започва да се възпроизвежда. Докато върви клипа цъкам на друг клип от предложените в дясно. Цялата страница се презарежда (Име на клипа, коментари, предложени клипове), обаче продължава същия клип. Друг вариант - търся с търсачката, пускам клип от резултатите, давам Back да се върна към резултатите, но продължавам да чувам звука от клипа, кликам на друг клип от резултатите, отваря се със заглавие на новия клип, обаче върви стария клип, все едно никога не е спирал.
Прочетено: 60 пъти
:обичам камината:
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Проблем с youtube и Pale Moon/Firefox

Мнение от rado84 »

Този номер ми го правеше една добавка, която принуждаваше клипа да тръгне в HTML5 формат. Ако имаш такава добавка, изтрий я и ще се оправи.
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: Проблем с youtube и Pale Moon/Firefox

Мнение от Kpuc »

А youtube вече не форсва ли всички клипове да тръгват в html5?

PP: Добавката се оказа, че я имам, но деактивирана. Имах друга Clean video, която сега деактивирах. Прецъках няколко клипчета и за сега няма проблем, но дали ще остане така...
Последна промяна от Kpuc на ср фев 11, 2015 12:16, променено общо 1 път.
:обичам камината:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем с youtube и Pale Moon/Firefox

Мнение от Mozo »

Не, ако не си избрал. За Chrome не важи, там форсва :)
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Проблем с youtube и Pale Moon/Firefox

Мнение от rado84 »

Kpuc написа:А youtube вече не форсва ли всички клипове да тръгват в html5?

PP: Добавката се оказа, че я имам, но деактивирана. Имах друга Clean video, която сега деактивирах. Прецъках няколко клипчета и за сега няма проблем, но дали ще остане така...
Не. YT пуска по подразбиране (и то ако си му задал да го прави) клипове в HTML5 формат, но само тези, които са били качени, след като са внедрили HTML5. Тоест, ако гледаш някой клип, който е бил качен през 2005 г., той ще си тръгне във флаш формат - така пише в инструкциите за HTML5 като идеш на настройките в Гугъл. И именно затова ми беше добавката за форсване, но тя после се оказа бъгава и правеше точно проблемите, които ти описваш.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”