Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Време за стартиране на браузъри на моя комп

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от rado84 »

От нямане какво да правя взех телефона на сестра ми и използвах хронометъра му, за да засека за колко време стартират трите браузъра, които използвам - от кликването върху шорткъта до появата на всичко в браузъра, така че да е годен за употреба: Мухъл Погром, ИЕ10 и Мозилата. Погрома го държа заради майка ми, защото тя с ИЕ не може да се справи, а и той е капризен по отношение на сертификати при интернет банкирането. И к'во се оказа - на моя комп ИЕ10 стартира за 3.247 сек. (+/- някоя и друга стотна за натискането на "стоп" на хронометъра), Мозилата за 4.409, а "ултра-бързият" Мухъл - за цели 7.122 сек. (при това процесът му си е включен в таск мениджъра, както винаги) и като се има предвид, че Мозилата е бъкана с добавки - 20 или 30 (някъде там), които малко или много забавят стартирането, а Мухълът има само една добавка - Speed Dial.
:lol: :lol:
Прочетено: 143 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от Mozo »

Хром е ясен, хем е с прилоуднат процес. Обаче IE няма какво да го пробваш, защото той е част от шела и фактически си постоянно в него :)

И нещо, което знаеш, но да спомен - на SSD нещата са съвсем различни - около секунда :)
Изображение
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от MalamiR »

Определено на SSD нещата са дооооста по-различни. Аз, откакто си купих SSD се родих! :headbang:

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от rado84 »

Mozo написа:Хром е ясен, хем е с прилоуднат процес. Обаче IE няма какво да го пробваш, защото той е част от шела и фактически си постоянно в него :)

И нещо, което знаеш, но да спомен - на SSD нещата са съвсем различни - около секунда :)
Знам, ама за ССД ще мога да мисля чак лятото, и то ако имам късмет да стане една "далавера".
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от MalamiR »

Защо чак тогава, Радо? Те вече не са толкова скъпи (поне тези с по-малко GB's)... :-k

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от rado84 »

MalamiR написа:Защо чак тогава, Радо? Те вече не са толкова скъпи (поне тези с по-малко GB's)... :-k
Защото в момента ми подновяват ТЕЛК-а и ако решат да ми качат процентите, ще ми забавят парите, които ще взема чак Февруари, а отделно и че сега ЧЕЗ яко дерат кожи и не ми остават излишни пари. Ние се топлим с ток и познай сметките ни колко по сто достигат всеки месец през зимата. А лятото е лесно, защото единственият отоплителен уред, който харчи тогава, е бойлер и съответно лятото е сезонът, в който мога да си купувам части за компа.
Това http://www.emag.bg/intel-solid-state-dr ... ERJTTBBBM/ ще мога чак лятото да го взема, а да се надяваме и че до лятото още ще падне цената, като идеята е на ССД-то да инсталирам Windows, а на останалия незает дял на HDD да сложа XP за някои по-стари програми и игри, които са скарани със Седмѝцата.
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от MalamiR »

Ясно. :thumbright:

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от Mozo »

rado84 написа:
MalamiR написа:Защо чак тогава, Радо? Те вече не са толкова скъпи (поне тези с по-малко GB's)... :-k
Защото в момента ми подновяват ТЕЛК-а и ако решат да ми качат процентите, ще ми забавят парите, които ще взема чак Февруари, а отделно и че сега ЧЕЗ яко дерат кожи и не ми остават излишни пари. Ние се топлим с ток и познай сметките ни колко по сто достигат всеки месец през зимата. А лятото е лесно, защото единственият отоплителен уред, който харчи тогава, е бойлер и съответно лятото е сезонът, в който мога да си купувам части за компа.
Това http://www.emag.bg/intel-solid-state-dr ... ERJTTBBBM/ ще мога чак лятото да го взема, а да се надяваме и че до лятото още ще падне цената, като идеята е на ССД-то да инсталирам Windows, а на останалия незает дял на HDD да сложа XP за някои по-стари програми и игри, които са скарани със Седмѝцата.
Не бих си взел нещо със Sand Force контролер. Отделно, че има достатъчно място да сложиш и ХР - то там, а не на HDD.
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от rado84 »

Защо? Какво му е на този Сенд Форс контролер?
И, да, прав си, че има място, но така или иначе не мога да преформатирам ХДД-то, защото няма къде да копирам 440 ГБ за бекъп, така че мога поне да използвам оставащия дял за друга ОС.
Между другото, сега се сетих, че дъното ми е САТА2. ССД-то как ще реагира на САТА2, когато то самото е САТА3?
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от Mozo »

Защото не съм му фен. На Самсунг триядреният контролер е в пъти по-добър и съвместимостта му с различните чипсети е много по-висока и имат ненадминат гарбидж кълекшън и до ден днешен.

Няма какво да бекъпваш, просто преоразмери. Задача за първокласник.

Никак няма да реагира, просто ще развиваш до 300Mb/sec трансфер, вместо зададените от производителя. Иначе SATA II и SATA III са обратно съвместими точно както USB стандартите.
Изображение
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от MalamiR »

Няма проблеми да ръгнеш SSD в SATA II. Мozo ти каза, че ще можеш да развиеш до 300 MB/s, докато със SATA III развиваш почти двойно повече. :thumbright:

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от Mozo »

Развива толкова, колкото са спецификациите на SSD - то. Не е задължително е двойно, зависи от устройството, което ще сложи.
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от rado84 »

Преоразмеряването го пробвах веднъж на компа на сестра ми (да не съм луд да тествам неизпробвани неща на моя) и не ми хареса резултатът. ХР-то почна да маунтва и демаунтва дял D:, когато му скимне и както си гледаш филм от Д:, така изведнъж филмът забива и се оказва, че ХР-то е демаунтнало дяла, защото изведнъж спира да го разпознава. А преоразмеряването го правих с една програма, нещо с А беше - Авантис, Амантис... няк'во странно име беше.
Седмѝцата не знам ще се държи след преоразмеряване, но нейният комп е прекалено слаб за Седмѝца и затова ѝ инсталирах ХР.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от Mozo »

Преоразмеряването не оказва никакво влияние върху ОС. Ей сега ще си увелича размера на 200Gb и всичко ще си е все същото. Програми за целта има много, но аз използвам gParted или Acronis. Проблеми - никога.
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Време за стартиране на браузъри на моя комп

Мнение от rado84 »

Точно това беше името - Акронис. С ДжиПартЕд не съм пробвал.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”