Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Софтуерни случайни неща

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от rado84 »

Montoya написа:Каквото щеш да му блокваш, той си е свалил ексето в темп-а и от време на време си го изпълнява. Единствения шанс е да му забраниш процеса скайп ъпдейтер и да си изчистиш темпа
Нещо си в грешка. В темп няма никакви екзета на скайп и никога не е имало. Updater.exe е единствено в "C:\Program Files (x86)\Skype\Updater" и именно него блокирах.
А дори и да са се изхитрили, както каза bvbfan, ще си сваля търд парти стена, която да блокира само процесите, които аз искам и те пак ще духат супичката.
Прочетено: 27909 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283667
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 333887
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Грозно е, че докараха потребителите дотам...
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от rado84 »

Да. Ама как да обясниш на малоумното население, че Скайп е направен в ущърб на потребителя? Опитах се да накарам няколкото ми приятели да ползват ooVoo (скайпоподобна програма, но без гадните номерца на майкрософт), ама не щат, щот' скайп нали шарен, пък онова безлично и не им харесва. #-o :banghead:
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20587
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112127
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Montoya »

rado84 написа:
Montoya написа:Каквото щеш да му блокваш, той си е свалил ексето в темп-а и от време на време си го изпълнява. Единствения шанс е да му забраниш процеса скайп ъпдейтер и да си изчистиш темпа
Нещо си в грешка. В темп няма никакви екзета на скайп и никога не е имало. Updater.exe е единствено в "C:\Program Files (x86)\Skype\Updater" и именно него блокирах.
А дори и да са се изхитрили, както каза bvbfan, ще си сваля търд парти стена, която да блокира само процесите, които аз искам и те пак ще духат супичката.
Я виж в %temp% дали нямаш случайно skypesetup.exe
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от rado84 »

Няма скайп сетъп там, казвам ти. Редовно си чистя темп-а и няма. Отдавна вече започнаха да дават за сваляне офлайн инсталатор, който директно си инсталира програмата на харда. Едно време бяха със скайп сетъп даунлоудер, но след като видяха, че нещата не се получават така (прекалено много бъгове се случваха и един от тях беше, че скайп не искаше да се ъпдейтва изобщо), минаха на офлайн инсталатор.

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283667
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 333887
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

rado84 написа:Да. Ама как да обясниш на малоумното население, че Скайп е направен в ущърб на потребителя? Опитах се да накарам няколкото ми приятели да ползват ooVoo (скайпоподобна програма, но без гадните номерца на майкрософт), ама не щат, щот' скайп нали шарен, пък онова безлично и не им харесва. #-o :banghead:
Те и тия са същите помияри. Само като прочетох на страницата им - ние нямаме версия за Linux и не предвиждаме да имаме и вече за мен са нищо и никои. В същото време за изгнилия нахуй има. Айде марш.
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от rado84 »

За Линукс нали имаш скайп 1.8? За какво ти е ooVoo?
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283667
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 333887
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

4.3.0.37 е :p Не, бе, не ми трябва, въпросът е принципен. Просто като писах статия за тая програма и ми направиха кофти впечатление :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2689
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17346
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от bvbfan »

Интересна тема https://www.kaldata.com/forums/topic/25 ... о-драйвър/
Поне обаче разбрах че това си е болест по видеокартите с марка Nvidia и че народа масово е пропищял от нея.
Затова възнамерявам да се отърва от тази видео карта възможно по-скоро и да се сдобия с по-мощно ATI.
:lol: :lol: :lol:
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Tsurugi »

Кое точно му е интересното :-s , че се чудят откъде да се почешат, защото нямат грам идея, какво точно се случва и пишат глупости на килоИзображениеПък да не отварям дума за ровенето из логове, като гуде из тикви :snorting: =; , защото нали, видиш ли само в Линукс се рови из конфиг. и лог файлове и затова бил мнооооооооооого труден :evil3: :booty: Изображение smst А тоА заспал чалгаРРР, дека сеКи лаф му завРЪшва на МЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, просто :booty: :evil4: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283667
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 333887
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

bvbfan написа:Интересна тема https://www.kaldata.com/forums/topic/25 ... о-драйвър/
Поне обаче разбрах че това си е болест по видеокартите с марка Nvidia и че народа масово е пропищял от нея.
Затова възнамерявам да се отърва от тази видео карта възможно по-скоро и да се сдобия с по-мощно ATI.
:lol: :lol: :lol:
И какво общо има Nvidia в случая, че онзи не знае на коя планета се намира 8-[ Омазана до безсъзнание машина, ъпдейтната от красивата осмѝца към още по-красивата десетка, с драйвъри от Windows Update и вируси на кило. Nvidia са виновни :-$ :p
Tsurugi написа:Кое точно му е интересното :-s , че се чудят откъде да се почешат, защото нямат грам идея, какво точно се случва и пишат глупости на килоИзображениеПък да не отварям дума за ровенето из логове, като гуде из тикви :snorting: =; , защото нали, видиш ли само в Линукс се рови из конфиг. и лог файлове и затова бил мнооооооооооого труден :evil3: :booty: Изображение smst А тоА заспал чалгаРРР, дека сеКи лаф му завРЪшва на МЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, просто :booty: :evil4: Изображение
Тогава никога не им прави впечатление. Моментално забравят ровенето със седмици и сложните стъпки. После обаче продължават да си хейтят колко е сложен Linux =; =; =;
Изображение
Потребителски аватар
NX-01
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 772
Регистриран: вт яну 30, 2018 03:52
Репутация: 2356
пол: Мъж
Местоположение: Старфлийт България

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от NX-01 »

Понеже темата за Опера не е най-подходящото място да псуваме Лисицата, най-добре ще да е тук. Аз мислех да пусна подобна тема, но вече имало такава, така че ще се възползвам.

Мозо, ти вчера каза, че това за РАМ-та на Лисицата не било вярно. Днес реших да оставя Лисичока отворен а за 4 часа (само с един таб), докато си чистя стаята. Предадох на Лисичока какво си казал и той каза да си гледаш работата (негови думи, не мои). :lol:

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283667
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 333887
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Нямам идея какво си отворил в този таб, но нямам подобни проблеми. Плюс това говоря за Firefox под Linux. А и не казваш коя версия е :)
Изображение
Потребителски аватар
NX-01
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 772
Регистриран: вт яну 30, 2018 03:52
Репутация: 2356
пол: Мъж
Местоположение: Старфлийт България

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от NX-01 »

Празна страница, 52.7.3 ESR (64 бита), Windows. За Линукс там работата е съвсем друга, аз говоря за Уиндоус 7.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283667
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 333887
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Не знам, аз Win7 съм го използвал много малко, само заради някоя игра на времето, при това с PM :mrgreen: Мога да пусна тук един FF и да го оставя, да видим какво ще стане, но много се съмнявам, че ще има подобни изпълнения. PM не се гаси по цял ден, буквално:

Изображение

Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”