Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Софтуерни случайни неща

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Софтуерни случайни неща

Мнение от rado84 »

Същото като темата в "Лични проблеми", но само за софтуер.

Току-що изгледах един филм ("Мъже в черно 1") с VLC за тест и съм меко казано разочарован от този плеър и въобще не знам какво му харесвате.
• Субтитри: какъвто и шрифт да избера - само по един начин изглеждат всичките. Даже и най-изчанченият и изкривен шрифт изглеждаше на 200-годишния Arial. Позицията на субтитрите е само една и вертикалното им позициониране не работи грам. Удебеляването на контура също не бачка. Цветовете на субтитрите ги помни за около 30 мин., след което сами се връщат на бял цвят.
• Звук: под сек'ва критика. Едни звуци звучат силно, а говорът почти никакъв го няма - едва-едва се чува. Предварителното усилване по дефолт свърши работа дотолкова, че говорът стана нормален, а останалите звуци гърмяха и трещяха из апартамента сигурно с 20 000 децибела. Липсва настройка за 2+1 колони. А саундтракът накрая звучеше все едно Уил Смит пее песента в Южния парк - ненормално ехо, което няма изключване, тотална липса на какъвто и да е бас, при положение, че съм задал в драйверите на звука да има бас и всички останали приложения зачитат тази настройка.
• Изображение: бива. Ама ако зачиташе и настройките от видео драйвера хич нямаше да е лошо. Във видео драйвера съм задал усилване на цветовете, което обаче при VLC не работи, естествено.
Прочетено: 27978 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Не занм кой ти е казал, че го харесва, лично аз не мога да го дишам :mrgreen:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от rado84 »

Не помня кой, ама някой от тук ми го хвалеше, че бил най-добрият плеър и за Линукс, и за Уиндоус. Ама се оказа, че бил прехвален. :evil4:
За зяпане на видеострийминг е перфектен, но за друго не става.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от rado84 »

Интересен бъг намерих в КМПлеъра и по-точно в последните му версии. Не се случва винаги, а от 10 видеота, да кажем на 2 се случва - като пуснеш плеъра и натиснеш Ентър (или дори бутона върху интерфейса) за цял екран, в горния ляв ъгъл на екрана (върху прозореца/десктопа под плеъра) се появява фулскрийн резолюцията, докато самият плеър и видеото си остават с оригиналната резолюция, а освен това видеото зацикля - чуваш звук, но картината не мърда. След няколко експеримента установих, че новите версии са скарани с Аеро темата, защото като я изключа въпросният бъг изчезва. :-k
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Не е от Аерото, на ХР го имам същия проблем :thumbright:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от rado84 »

Mozo написа:Не е от Аерото, на ХР го имам същия проблем :thumbright:
Явно съм забравил да спомена, че проблемът изчезва, ако изключиш Аерото и заместиш дефолтния скин с този: http://www.4shared.com/rar/EpnpAH4E/KMP_Skins.html
Само че на мен ми е по-лесно да направя настройки, при които Аерото се изключва автоматично и само временно - докато видеото върви, а като затворя плеъра Аерото се връща.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от rado84 »

Категории на компютърни познания - във възходящ ред:

1. Бушмен - вижда подвижни картинки за първи път; знае какво е електричество, но не знае как се пуска туй чудо компутара.
2. Абориген - научил е как се пуска компутара, но не знае как се изключва и затова щрака копчето за включване/изключване върху захранването.
3. Индианец - вече знае как се изключва компутаро; с 300 напъна успява да си пусне филм; ползва само Гугъл Хром и като го питаш защо точно него отговорът винаги за всичко е "Много бърз и много лек", но мълчи като теле, ако го питаш защо е много бърз и много лек. Обича да задава въпроси от типа "Какво е това 'лан карта' и какво е това 'интернет'?".
4. Циганин - тепърва се учи да пише на български, но още не е стигнал до фонетиката/БДС-то. Пише на маймуница, като буквата "Ш" я замества с "W", "Б" - с "5", а "В" - с "8". Държи да демонстрира на всички, че е завършил Математика с отличен 2 и за щяло и нещяло пляска "<3" в чата. Повече не му и трябва да знае, стига да има ток в контацата.
5. Арабин - може сам да си инсталира някои програми, смята НОД32 за върха на антивирусните и реве, че свободното му пространство заминава някъде, след като си е инсталирал хак за Counter-Strike. Представа си няма какво е това "драйвър за хардуер".
6. "Хакер" (нарочно е в кавички) - не знае да хаква и/или програмира, но се опитва да се научи. Каквото може софтуерно си го оправя сам, хардуерно - също; понякога ползва "Помощ от публиката" или "Обади се на приятел", ако не успее сам да се справи с проблема.
7. Програмист - има се за бог на компютрите, но винаги се намира някой, който е по-бог на компютрите от него и се дразни, ако му напомниш за това. Усилено избягва темата, че програмистът е тъпо животно (също като компютъра, който прави само това, което му кажеш) и че няма мисловна дейност в хард диска му. Обича да прави каквото си иска и рядко, даже почти никога не се вслушва в желанията на потребителите. Много обича да съсипва софтуера, който пише, с най-различни идиотски ъпдейти. За хардуера знае толкова, колкото категории "Арабин" и надолу.
8. Компютърен инженер - .....................................Press any key to be continued..............................................................
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

rado84 написа:4. Циганин - тепърва се учи да пише на български, но още не е стигнал до фонетиката/БДС-то. Пише на маймуница, като буквата "Ш" я замества с "W", "Б" - с "5", а "В" - с "8". Държи да демонстрира на всички, че е завършил Математика с отличен 2 и за щяло и нещяло пляска "<3" в чата. Повече не му и трябва да знае, стига да има ток в контацата.
:toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от rado84 »

От днеска минавам на ГОМ плеър. Писна ми от идиотските номера на некадърните корейци. Едно оправят, други 20 развалят. И 30-та версия да пуснат на КМПлеъра - по-добър няма да стане. Пускам филм от ДВД диск, плейва 1 минута и после черен екран със субтитри, докато на ГОМ Плеъра не му пука дали е от ДВД или от харда.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

KMPlayer не е най-доброто нещо за DVD - да :thumbright:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от rado84 »

Mozo написа:KMPlayer не е най-доброто нещо за DVD - да :thumbright:
Ама то не е ДВД формат, а сериал, чиято половина от първи сезон е записана на ДВД диск.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Ми, не знам, всяка програма се дъни при определени положения.
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от rado84 »

Явно. То КМП се издъни и с друго - пускам филм (от харда, този път) и дори да надуя звука до дупка (100%) пак едва-едва се чува. Трябва да пусна еквалайзера на плеъра на настройка Loudness и от драйверите на аудиото да пусна Loundess equalization. Едва тогава започва да се чува нормално. И това говорим за релийз, който с по-стара версия на КМП се чуваше перфектно само на 20% от максималното за КМП плъзгача. Значи не е проблемът в релийза, а в некадърния КМП.
Хубавото на ГОМ-а е, че изглежда почти като КМП, има същите опции почти едно към едно и в същото време са го направили ако няма вградени кодеци за нещо да те пита искаш ли да търси външни такива и да ползва тях.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от rado84 »

Намерих начин да направя езиковата лента като в Линукс - с флагчета. :mrgreen: :hello1: И не е флекс тайп. :evil4:

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Флекс Тайп не е с влагчета :усмивка1:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”