Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Софтуерни случайни неща

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11074
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Валсо »

Google Voice... :lol: :lol: :lol:

Изображение
Прочетено: 28168 пъти
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11074
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Валсо »

Хайде един забранителен и за ябълките. :lol:

Изображение
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 1000
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10330
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Microsoft пак избиха рибата с Microsoft 365 Office:
https://www.techloy.com/microsoft-365-b ... er-month/

A LibreOffice вече окончателно духат супата защото се оказаха тъпаци:
https://www.libreoffice.org/download/android-and-ios/

Пропуснаха и те историческия си шанс да се наложат.

Що ли пък се ядосвам?
Преминавам и аз на Microsoft 365 и в Линукс!
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Точно това е целта им, ако трябва и без пари ще си раздават боклуците - няма да им се получи, никога няма да ги използвам извън работата :cool:
Изображение
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 1000
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10330
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Явно гледаме от различни камбанарии.

В това, в което ти съзираш конспиративен заговор, аз виждам неконкурентноспособност и неспособност до некъдърност от страна на LibreOffice да се наложи като алтернатива на MS Office.
Нямат SAAS, Android, iOS. Екосистемата им уж дето ги предоставяла - Collabora, ONLYOFFICE са пълна скръб технологично в Андроид или с бъгливи имплементации в облаците, при това на зашеметяващи цени.

Погледнато реално, горната новина е най-големият удар или падение за всички времена, в зависимост от камбанарията от която гледаш, по/на друг office и различен от MS като алтернатива. Косвените поражения обаче удрят зловещо и поставят под съмнение ползата от Linux Desktop, който е тясно по подразбиране обвързан с LibreOffice.
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Зад LibreOffice не стои толкова мощна компания като Майкрософт и затова и не могат да отвърнат подобаващо. Именно затова е толкова важно никой да не изпомзва монополиста, който не е станал голяма и мощна компания поради някакви кой знае какви качества, а просто защото са били първи навремето и оттогава си прилагат нелоялните практики, извиване на ръце на потребителите, vendor lock in и пр. Аз лично нямам никакво намерение да им наливам вода в мелницата, другите си имат глави на раменете. Тва е все едно да обичаш Топлофикация. Звучи налудничаво и е точно така.
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Montoya »

Mozo написа:
пон яну 16, 2023 14:51
Тва е все едно да обичаш Топлофикация. Звучи налудничаво и е точно така.
Ааа, тия които отопляваме къщи на село, обичаме топлофикация, в пъти е по евтино и удобно :mrgreen:
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Сещаш се за какво иде реч :p
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11074
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Валсо »

Countdown clock powered by Microshit. :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

:toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11074
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Валсо »

Някой в рутракера е кръгъл идиот с максимално IQ 15, щом е допуснал такъв клипинг при рипването. #-o :гади ми се:

Изображение

А това е след като си поиграх с Audacity. Има още какво да се желае от някои песни, но поне вече не се чува толкова осезаемо клипването.

Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11074
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Валсо »

Ех, тея овце, бе, така и не се научиха на нещо толкова елементарно: как се прави скрийншот с компа, а не с телефона. #-o :toothy10:

Изображение

Почти не минава ден, в който да не обяснявам я в някоя телеграм група, я в някой дискорд сървър как се прави снимка на екрана. И по-трагичното е, че в много от случаите хората, на които обяснявам са разработчици я на програма, я на игра. Единствено този от скрийншота горе не е програмист (за щастие). Че като го знам, програмите му щяха са като мемето със самолета, колелата и надписа "майкрософт оправиха уиндоус"). Човек би очаквал, че като са програмисти, ще са доста по-наясно с тези неща от мен, ама явно чуждестранните програмисти са... да кажем "умствено по-различни" от българските, защото на нашите досега никога не ми се е налагало да обяснявам как се прави снимка на екрана. :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Това, че са програмисти няма нищо общо. Един от моята работа ме пита какво било това TeamViewer :lol: :lol: :lol:

И в Windows 10/11 отдавна го няма това с пействането, имат си Snipping Tool :съгласен:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11074
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
ср апр 26, 2023 10:46
Това, че са програмисти няма нищо общо. Един от моята работа ме пита какво било това TeamViewer :lol: :lol: :lol:

И в Windows 10/11 отдавна го няма това с пействането, имат си Snipping Tool :съгласен:
Това с пействането е най-базовото обяснение, иначе не ги знам какво имат и какво не, защото не използвах Говна 10 и 11 достатъчно дълго, за да ми потрябват такива инструменти. А и там GeForce Experience си имаше вградена функция за скрийншотове и видео, така че бях горе-долу като в линукс: едно копче и моментално снимката е сейвната някъде като PNG.
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 1000
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10330
пол: Мъж

Re: Софтуерни случайни неща

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Браузери - мое си откритие - възстановяване на функциалността на браузерите след suspend или hibernate в Linux. В последно време повече от често използвам и двете състояния и изключително рядко вече въобще си изключвам класически десктопа/лаптопа.

Три са браузерите, които ползвам към днешно време:
- Firefox ~= 1% от времето, но този браузер никога не "виси" след suspend/hibernate - веднага се включва след възстановяване на Интернетя;
- Chrome ~= 19% от времето, браузерът е "запекъл" след suspend/hibernate, но в рамките 20-30 сек след възстановяване на Интернетя си заработва нормално;
- MS Edge ~= 80% от времето, браузерът е "запекъл" след suspend/hibernate и никога не си възстановява конекциите, единствено kill на процесите му и съжаление отворените табове оправят нещата като възможност да си стартирам чист нов браузер процес.
Та от откровен фен на MS Edge, май почвам да се преориентирам към Chrome в последно време, още повече че и Bard го оценявам за значително по-точен от ChatGPT в категорията "Доказани факти".

Интересно ми е при вас при suspend/hibernate как се държат ваши браузери при bare-metal install за други Linux дистра, за да разбера дали моето си наблюдение е ограничен частен Дебиански/Дeвуански случай при мен? Виртуалки не се броят - там е друга бира.
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”