Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Firefox - настройки за приложения

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Нова тема Отговори
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Firefox - настройки за приложения

Мнение от rado84 »

Някой пробвал ли е да добави в "Приложения" разширения, които по подразбиране ги няма в мозилата и да им зададе действие и ако "да" - как го е направил? Искам да задам на мозилата стрийминг плейлистите с разширения 'm3u' и 'pls' да ги изпраща директно към аудио плеъра ми, а не да ме пита всеки път какво да ги прави. Само че мозилата няма бутон "добави приложение" и не знам как да направя това нещо.
Прочетено: 80 пъти
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Firefox - настройки за приложения

Мнение от Nibelung »

rado84 написа:Само че мозилата няма бутон "добави приложение"
Е 'ми сори, не са успели още да го откраднат от Опера :evil4:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283187
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332712
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Firefox - настройки за приложения

Мнение от Mozo »

rado84 написа:Някой пробвал ли е да добави в "Приложения" разширения, които по подразбиране ги няма в мозилата и да им зададе действие и ако "да" - как го е направил? Искам да задам на мозилата стрийминг плейлистите с разширения 'm3u' и 'pls' да ги изпраща директно към аудио плеъра ми, а не да ме пита всеки път какво да ги прави. Само че мозилата няма бутон "добави приложение" и не знам как да направя това нещо.
Да се твърди, че FF няма подобна опция е несериозно. Това го има още от първа версия. Поне, ако съм те разбрал правилно - цъкам примерно на радиото във форума и то абсолютно автоматично ми се отваря с Winamp (на Линукс с Audacious). За това ли говорим?
Изображение
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6339
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33064
пол: Мъж

Re: Firefox - настройки за приложения

Мнение от beggginer »

Tools -> Options > Applications ... намираш си търсеното разширение и задаваш с какво да го отваря.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Firefox - настройки за приложения

Мнение от rado84 »

beggginer написа:Tools -> Options > Applications ... намираш си търсеното разширение и задаваш с какво да го отваря.
Ама в списъка под Applications никъде няма разширения m3u и pls, а шефе, аз ВинАмп не ползвам и затова номерът не става.

Изображение

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283187
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332712
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Firefox - настройки за приложения

Мнение от Mozo »

Няма значение коя е програмата, може да се направи и с Wordpad да ги отваряш, ако искаш. Когато даден тип файл не е асоцииран с дадено приложение, FF те пита с коя програма да го отвориш. Ти избираш програмата от списъка, а ако я няма, даваш Browse и търсиш директно в Program Files, като посочваш екзето на желаната програма. След това му цъкаш да ти запомни избора. Това е :) Ако вече си правил разни магарии и си го асоциирал с грешната програма, кажи, ще го оправим :mrgreen:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Firefox - настройки за приложения

Мнение от rado84 »

Намерих проблема къде бил. В Мозилата точно за тези файлове не пишеш разширението на файла, както направих при торентите, примерно, а вместо това търсиш категория "Winamp playlist file" и на нея ѝ задаваш плеър. И понеже е "Winamp playlist file" затова, шефе, на теб ти тръгва с Винампа безпроблемно. И чак след като на въпросната "Winamp playlist file"-категория ѝ зададох да се плейва с AIMP3 нещата си дойдоха на мястото. Иначе "бог" знае защо мозилата си беше решила за m3u и pls да ползва видеолан плъгин в нов таб. :-k
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283187
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332712
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Firefox - настройки за приложения

Мнение от Mozo »

Нямам представа какво си правил, по принцип трябва да те пита, а не да си слага нещо, което то си реши :)
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”