Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Германското правителство призова гражданите си да избягват Internet Explorer

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283966
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Германското правителство призова гражданите си да избягват Internet Explorer

Мнение от Mozo »

Причината: нарастващ брой зловредни сайтове, които могат да се възползват от уязвимости в браузъра на Microsoft, за да придобият контрол над компютрите на потребителите.

Въпреки, че Internet Explorer се смята за сравнително сигурен браузър, правителството на Германия тези дни се е обърнало към обществеността с призив гражданите да избягват използването на въпросната програма на Microsoft. Това съобщава агенция Reuters, като се позвовава на немската правителствена организация Federal Office for Information Security (FOIS) – същата, която преди време обяви Chrome за най-безопасния браузър.

Изображение

Според публикуваната информация, последният необичаен призив на FOIS е продиктуван от стремежа на властите да защитят гражданите от рисковете, свързани с някои уязвимости в IE. В съобщението се казва, че заради уязвимости в Internet Explorer компютрите на потребителите могат да станат обект на хакерски атаки. В резултат на това киберпрестъпниците могат да примамят потребителите към сайтове, съдържащи зловреден код, който по-нататък да им даде контрол над потребителските компютри.

Въпреки това, че първоначално били забелязани малко разпространени опасности, броят на заразените сайтове, които могат да се възползват от уязвимостите в браузъра на Microsoft, напоследък нарастнал, твърди още съобщението. Точно това дало повод на FOIS да призове гражданите на Германия да използват различни от IE браузъри, докато Microsoft не пусне обновления, които да запушат дупките в сигурността.

От Microsoft уверяват, че споменатата заплаха няма масов характер, а количеството регистрирани атаки срещу потребителите е незначително. Въпреки това компанията осъзнава сериозността на ситуацията и възнамерява да пусне обновление за Internet Explorer в най-близко бъдеще. То вероятно ще стане факт след няколко дни.

pcworld.bg
Прочетено: 134 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283966
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Германското правителство призова гражданите си да избягват Internet Explorer

Мнение от Mozo »

По тази логика да ги посъветват да не използват и Windows :mrgreen:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Германското правителство призова гражданите си да избягват Internet Explorer

Мнение от rado84 »

Аре, бе, как пък не се намери някое правителство да похвали Лисицата и да призоват народа да я ползва нея. :) :evil4:
Потребителски аватар
Ваня
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2522
Регистриран: нед апр 19, 2009 20:58
Репутация: 814
пол: Жена

Re: Германското правителство призова гражданите си да избягват Internet Explorer

Мнение от Ваня »

Че какво и е лошото на иска :booty: Красиво си е животинчето и на мен ми върши работа :mrgreen:
Умей да живееш, дори когато животът ти стане непоносим!
Изображение
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Германското правителство призова гражданите си да избягват Internet Explorer

Мнение от rado84 »

Ваня написа:Че какво и е лошото на иска :booty: Красиво си е животинчето и на мен ми върши работа :mrgreen:
И аз това казах. Искам всички правителства да призоват народите си да ползват само Лисицата, а мазният Мухъл Погром, Шитърнет Експлорер и Хлоперата да умрат от липса на популярност. :evil4:
Потребителски аватар
killer_girl
Лудетина
Лудетина
Мнения: 7166
Регистриран: съб ное 24, 2007 16:45
Репутация: 1857
пол: Жена

Re: Германското правителство призова гражданите си да избягват Internet Explorer

Мнение от killer_girl »

rado84 написа:
Ваня написа:Че какво и е лошото на иска :booty: Красиво си е животинчето и на мен ми върши работа :mrgreen:
И аз това казах. Искам всички правителства да призоват народите си да ползват само Лисицата, а мазният Мухъл Погром, Шитърнет Експлорер и Хлоперата да умрат от липса на популярност. :evil4:
:toothy10: :toothy10: :toothy10:

По темата - Експлорър зарежда твърде бавно за моето темпо на сърфиране. :p Българското правителство да си взима поука от германските си колеги и да помисли повече за виртуалното удобство на българина. :mrgreen:
Спорът е способ да затвърдите у противниците си техните заблуждения.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283966
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Германското правителство призова гражданите си да избягват Internet Explorer

Мнение от Mozo »

rado84 написа:Шитърнет Експлорер
:широка усмивка: :широка усмивка: :широка усмивка:
Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Германското правителство призова гражданите си да избягват Internet Explorer

Мнение от Nibelung »

Ваня написа:Че какво и е лошото на иска :booty: Красиво си е животинчето и на мен ми върши работа :mrgreen:
Красиво - с хобот и много големи уши :lol:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Германското правителство призова гражданите си да избягват Internet Explorer

Мнение от rado84 »

Nibelung написа:
Ваня написа:Че какво и е лошото на иска :booty: Красиво си е животинчето и на мен ми върши работа :mrgreen:
Красиво - с хобот и много големи уши :lol:
По-добре е от Опера - емблемата му пу*ка, ти браузър искаш. :evil4:
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Германското правителство призова гражданите си да избягват Internet Explorer

Мнение от Nibelung »

rado84 написа:По-добре е от Опера - емблемата му пу*ка, ти браузър искаш. :evil4:
А, не, това е емблемата на Мозовата кола :mrgreen:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283966
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Германското правителство призова гражданите си да избягват Internet Explorer

Мнение от Mozo »

Онова е диамантче, повтарям :p
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”