Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Пак се заплетох в теорията

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Пак се заплетох в теорията

Мнение от drumata »

:lol: Явно много ми се удава плетенето :lol:

Свалих си този http://zamunda.net/details.php?id=317303&hit=1 , вместо следващия от списъка и сега не мога да го тръгна. В интернета пише, че този тип файл се чете от КМплейър, БСплейър, и още цял ред други. Които имам, всичките ги пробвах, ама не тръгва. Може ли да ме осветлите проблем ли имам или липса на грамотност.

Тъй или иначе съм ви почнала с питанията= закачих някакъв инкреди .. дрън.. дрън тулбар, който ме вкара в някаква стартова страница на неговия си сайт в мозилата. Деинсталирах тулбара, изчистих полето начална страница, хронологиите, не знам си какво още /с АТФ клийнър/, обаче продължавам да влизам в някаква страница с адски досадна мигаща реклама, която ме дразни, докато си изберя къде искам да вляза... Какво съм пропуснала да направя?
Прочетено: 455 пъти
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от rado84 »

Свали и инсталирай тези кодеци: http://www.free-codecs.com/download_sof ... 6853&s=775 и ще ти тръгне филмът. А КМПлеър си има и вградени кодеци за този вид филми, но трябва да е някоя по-новичка версия, като тази: http://www.4shared.com/rar/xAwWXMIv/KM_PLAYER.html Аз с тази версия, дори и без кодеците от горния линк, гледам блурей филми и няма нещо, което да не тръгне.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283852
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334483
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от Mozo »

Не мисля, че на твоя компютър можеш да подкараш x264... Все пак опитай с KMPlayer, но внимавай да не инсталираш техния туулбар :) Някъде там, при Некст->Некст ти предлагат да го инсталираш и трябва да махнеш чавките PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18

Относно туулбара - вероятно са останали някакви ключове по регистрите и/или има процес, който все още се стартира. Отделно ти е променил стартова страница, която можеш да оправиш от Tools->Options->General->Startup. За процеса, който се стартира дай Start->Run, напиши msconfig и натисни ентър. Ще ти се отвори един прозорец, избираш startup, снимаш ни го и ни го даваш тук, за да го видим. Отделно сваляш и MBAM, инсталираш, ъпдейтваш и пускаш сканиране. След като изчистиш проблема, ще ти иска рестарт, най-вероятно, и ще ти е възстановило системните алерти, но тях ще ги оправим лесно, стига да стигнем дотам :thumbright:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от rado84 »

Mozo написа:Не мисля, че на твоя компютър можеш да подкараш x264
Как го каза само, все едно е с 20 годишна щайга. Не че не е възможно, де. :lol: Какъв ѝ е компютърът, та да не може да подкара блурей?
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283852
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334483
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от Mozo »

Не помня точно, но беше слабичък :)
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19058
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36517
пол: Мъж

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от Zeroadhesion »

Mozo написа:Не мисля, че на твоя компютър можеш да подкараш x264... Все пак опитай с KMPlayer, но внимавай да не инсталираш техния туулбар :) Някъде там, при Некст->Некст ти предлагат да го инсталираш и трябва да махнеш чавките PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18

Относно туулбара - вероятно са останали някакви ключове по регистрите и/или има процес, който все още се стартира. Отделно ти е променил стартова страница, която можеш да оправиш от Tools->Options->General->Startup. За процеса, който се стартира дай Start->Run, напиши msconfig и натисни ентър. Ще ти се отвори един прозорец, избираш startup, снимаш ни го и ни го даваш тук, за да го видим. Отделно сваляш и MBAM, инсталираш, ъпдейтваш и пускаш сканиране. След като изчистиш проблема, ще ти иска рестарт, най-вероятно, и ще ти е възстановило системните алерти, но тях ще ги оправим лесно, стига да стигнем дотам :thumbright:
Вече и да ги махнеш, ако дадеш I accept на този прозорец с тулбара той пак се инсталира, трябва да дадеш Decline

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283852
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334483
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от Mozo »

Да, това е полезен съвет. Аз ползвам две или три версии по-стар и не го знаех това :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283852
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334483
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от Mozo »

Ммм, сега инсталирах последната версия и пак не е така, променили са го :mrgreen: Обаче пък инсталира тихомълком Pandora Service, който можеш да ънинсталираш после.

Изображение

След това има въпрос дали искаш Registry Mechanic, махаш и там чавката:

Изображение

Филмът тръгна без проблем :)

Ако все пак искаш да не инсталираш KMPlayer, за да не объркаш нещо, ето с това тръгва също без ядове:

http://dox.bg/files/dw?a=17c4a22ea9

Не се инсталира, само стартираш и File->Open или пък завлачваш филма в него :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от drumata »

Zero, нещо подобно ми се случи със скайплончър :lol: Мислех, че съм щурава и съм кликала напосоки, докато махам отметките за "подаръците", а те май са измислили нова хитринка да ти се настанят.

Освен това, когато го деинсталирах този инкредибар ме попита каква стартова страница да използвам и имаше две опции, не помня точно, но избрах нещо, защото не продължаваше деинсталацията. Едното май беше "инкреди хоум пейдж", а другото "юз дифолт стартъп"- което избрах. Деинсталирах с "Юър ънинстол".

Изображение


Изображение

Бонус за Радо - справка к'ъв е Коцето.

Като гледам, гледам, явно някаква подробност пропускам.. В контрол панел/интернет опшънс /хоум пейдж също смених на "юз бланк". АТФ клийнър мисля да чисти всичко, каквото трябва. Обаче :shock:
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
trosho
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 242
Регистриран: съб авг 28, 2010 03:28
Репутация: 265
пол: Мъж

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от trosho »

Изглежда, че трябва да се премахнат някакъв Add-on и Search Engine, освен премахването на разните неща от Add/Remove Programs. Ето описание на стъпките - цък.
Ако не стане, може да се пробва с програми - цък, или ръчно - цък.

С този процесор трудно ще подкараш филми, които са кодирани с x264. Ето къде се намира AMD Sempron LE-1100 като производителност сред слабите процесори - цък. Моят процесор също е там и макар да е малко по-нагоре в графиката, също не се справя добре с такива филми.
А ето къде се намира спрямо съвременните процесори - цък.

Не знам каква е видеокартата, но едва ли тя ще може да се използва за декодиране на видеото.
Може да се опита заиграване с кодеците и с настройките на KMPlayer. Ето как може да се използва CoreAVC кодек - цък. При мен този кодек работи по-добре, но пак зависи от филма и от неговия bitrate.
Последна промяна от trosho на пет юли 27, 2012 20:50, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283852
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334483
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от Mozo »

Руми, ако искаш да ти го конвертирам филма на обикновено .avi и да ти го метна да си го гледаш без проблеми :)
Изображение
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от drumata »

А, Мозо, мерси, ама филма го смъкнах от Замундата в друг формат, вместо да се напъвам само заради идеята. Много е готин, бтв не ми остана време да го догледам :lol:

А това, дето ми се закачват нещенца, които искат програми за деинсталиране, пък и допълнителни не знам си какво ми става все по-маниашко. Като се прибера довечера ще гледам, че тука всичко ми се превежда на италиански и ми е доста неясно, пък и няма сми да го чета, ако не пробвам :lol:
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19058
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36517
пол: Мъж

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от Zeroadhesion »

Mozo написа:Ммм, сега инсталирах последната версия и пак не е така, променили са го :mrgreen: Обаче пък инсталира тихомълком Pandora Service, който можеш да ънинсталираш после.

Изображение

След това има въпрос дали искаш Registry Mechanic, махаш и там чавката:

Изображение
Виж каква си рибка, даваш Cancel и на тези и инсталацията си продължава :toothy10: :toothy10: PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Pandora Service може да се избере да не се инсталира още в началото на инсталацията :thumbright: :thumbright:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283852
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334483
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от Mozo »

Е, не съм го разучавал подробно, но е близо до акъла като цъкнеш Cancel и да спре инсталацията :mrgreen: Иначе нали пак не са се инсталирали като махнеш чавките, та все тая :) И да, сега го видях това за Пандората, въпреки че и вчера се дзверих там, ама съм го пропуснал :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19058
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36517
пол: Мъж

Re: Пак се заплетох в теорията

Мнение от Zeroadhesion »

Личи си, че това са отделни инсталации, така че и да дадеш Cancel няма проблеми :thumbright:
Нова тема Отговори

Върни се в “Софтуер”