Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Кво иска пък сега?

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19071
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36682
пол: Мъж

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от Zeroadhesion »

Mozo написа:Телефон, телефон, никакви монитори :angel4:
Това въобще не беше лоша идея, между другото :mrgreen:
Свалих си Kindle за Android и след това експортнах книгите от читанката към телефона с Calibre (страхотна програмка за конвертиране и съхранение на книги на PC-то и я има за Windows, Mac и Linux. Свалих книгите в epub, указах на програмата, че имам андроид устройство с инсталиран kindle и тя ги конвертира и качи сама на телефона директно :shock: :shock: :shock: ) и се получи доста сполучлива комбинация :mrgreen: :mrgreen: Много готино :headbang: :headbang: :headbang:

Изображение

Изображение

Kotkata68 написа:Книгата я издържах някъде до средата на третата. И то само, защото ми беше интересно да видя развитието на малката дъщеря, ама така и не го дочаках това развитие и я изтрих. :evil4: А, Мо си е упорит като магаре и като хване нещо, хубаво, лошо чете докрай и после пуфти и кълне. :toothy10: :toothy10: :toothy10:
На Ария ли? :)
Прочетено: 720 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335874
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от Mozo »

Знам, че не е лоша идея. От пет години така чета :mrgreen: Тия сайд барове нали се махат и това е нещо като информация, извикана чрез хоткий? Можеш да пробваш Read Maniac, най-добрата програма от този род, поне за мен, но на Андроид нямаше Джава, нали :sad:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19071
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36682
пол: Мъж

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от Zeroadhesion »

Братле, има Kindle, доказан в цял свят, па ще пробвам Read Maniac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
При четене всичко става фулскрийн, слайдваш си страниците, а тези инфо барове се появяват с тап на дисплея и се скриват пак с тап.
При Андроид всичко е Java, ама тая Java не е като оная Java :lol: :toothy10: :toothy10: Може и да има емулатор за твоите архаични приложения, ама няма смисъл.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335874
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от Mozo »

Е, Read Maniac също е доказана програма и си изглежда екстра, не се отнасяй с такова пренебрежение.

Изображение

Изображение

Има безброй екстри, буукмаркове, шрифтове, също така и импортване на други шрифтове, за което си имат туул, форматиране, енкодинг, eyeguard, автоматична смяна на страници, осветление включено, изключено, сила на яркостта, търсене, помнене на до десет книги, на коя до коя страница си,чете и .rar и пр. С какво е по-лоша от другите? Пробвал съм много и съм се спрял на нея. Имам и още една, но не я ползвам, защото няма опция да показва страниците, а просто пълни прогрес бара отдолу:

Изображение


Както и да е, приятно четене :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19071
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36682
пол: Мъж

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от Zeroadhesion »

Нищо не съм казал за програмата, но...не е "тъчскрийн, брато" :toothy10: :toothy10: За да я управлявам сигурно ще ми трябва емулатор с бутони на дисплея. А и да можеше, при наличието на Kindle за Android...гледай какво готино се сортират с кориците във виртуална библиотека :toothy10: :toothy10: :toothy10: На мен друго не ми трябва :thumbright:
Мерси, ще ги видим сега тези книги, пък и ще си надърпам още от читанката, отново благодаря за готината идея!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335874
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от Mozo »

Нищо де, ще ти вградим два хардуерни бутона, колко му е :evil4: :evil4: :evil4:

Първите няколко часа е странно и после се влюбваш в този начин на четене :) И най-важното - винаги е с теб, можеш да почетеш пет минути и да затвориш, докато чакаш на опашка например, а и целият нет е пред теб по този начин. Изчел съм книги, които никога иначе нямаше да съм прочел :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19071
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36682
пол: Мъж

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от Zeroadhesion »

Да, да има си доста предимства. Неслучайно хората вече започнаха да си купуват всякакви Kindel-и, четци с електронно мастило и т.н. Кое е по-добре, да си вземеш устройството или да помъкнеш един сак с книги, като отиваш на накъде? :mrgreen:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335874
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от Mozo »

Дам :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от drumata »

Q dajte subtitri na bylgarski za twa s telefonite /кирилица/
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19071
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36682
пол: Мъж

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от Zeroadhesion »

Субтитри на български за това с телефоните ли? :???:
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от drumata »

Ъхъ. ЗА какво иде реч?
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от Kotkata68 »

Ами най-общото си го схванала и то е, че има програми за телефон, за четене на текстови файлове. Дай модел на телефона за който те интересува и ще ти кажат дали има за него такава програма. Ако има, ще ти обяснят как да я използваш. Снимките на Зеро и Мо, са от отворени страници на книгите им в телефона. PDT_Love_18

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от drumata »

Давам...Изображение LGD330
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335874
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от Mozo »

Оправихме ли проблема с компютъра?
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335874
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Кво иска пък сега?

Мнение от Mozo »

Твоят телефон не е с операционна система, също както моят. Сваляш Read Maniac, откъдето се сетиш, има го навсякъде в нета, стартираш го на РС - то, избираш си модела телефон, ако го има и то ще ти изплюе готов файл за телефона. Прехвърляш го на телефона, инсталираш го и готово. След това сваляш някоя книга, отваряш текстовия файл, избираш Save As->Encoding->ANSI, мяташ файла на телефона, стартираш Read Maniac и чрез нея отваряш файла. Готово, вече четеш :thumbright:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”