Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Какво по-точно е "swap usage"?

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Нова тема Отговори
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Какво по-точно е "swap usage"?

Мнение от rado84 »

Търсих в Гугъл и намерих някакви обяснения на псевдоанглийски, но изобщо не ги схванах - най-вече заради нивото по английски на писачите. Та някой може ли на чист български да ми обясни от къде се взе тоя "swap usage"? Такова нещо няма в таск мениджъра или ако има е кръстено другояче.

Изображение

Сложих си една програма да ми показва кой процес коя програма го "яде" и питам какво е това "суап", за да преценя дали е нормално да е пълно цели 30+% и ако трябва да терминирам още процеси. :roll:
Прочетено: 79 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Какво по-точно е "swap usage"?

Мнение от Mozo »

Суап ти е така наречената "виртуална рам", която ОС използва и се намира на харда ти като файл под името pagefile. Има възможност за пълното му изключване, но повечето игри и програми си го търсят и ще започнат пищят и да бавят. Принципно се настройва да е голям един път и половина по обема физическа РАМ, която имаш на РС - то.

Пример:
Имаш 1Gb физическа РАМ. Настройваш виртуалната да е 1.5.

Пример 2:
Не се занимавай с глупости O:)
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Какво по-точно е "swap usage"?

Мнение от rado84 »

А, е аз пейдж файловете съм ги настроил, но не знаех, че им викат суап.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”