Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Win XP или Win 7 - дилема

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от sko4 »

[-( Ахаааа , искаше ми се да слея С; и свободното пространство от дял Д: , ама май много ми се е искало .
А уж като искаш нещо много силно , то се сбъдвало , лъжа е , ей , да знаете от мене
Прочетено: 1863 пъти
Старостта не е порок , порок е глупостта !
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от Nibelung »

Най-опростените неща са най-добри. Каквото е на Д, го прехвърляш на Е, триеш Д, на негово място остава празно място, казваш на Ц да се разшири на това празно място и готово.
Сливането на непразни дялове е бавна операция, и ако се прекъсне, често коства пълно омазване, затова не го препоръчваме.
Последна промяна от Nibelung на вт ное 15, 2011 18:05, променено общо 1 път.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283773
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334127
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от Mozo »

Няма как да слееш дял с несъществуващ такъв. Сливат се два дяла, които ги има, разбираш ли :) . Сега ще преоразмеряваш, няма да сливаш :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от sko4 »

Nibelung написа:Най-опростените неща са най-добри. Каквото е на Д, го прехвърляш на Е, триеш Д, на негово място остава празно място, казваш на Ц да се разшири на това празно място и готово.
Сливането на непразни дялове е бавна операция, и ако се прекъсне, често коства пълно омазване, затова не го препоръчваме.
Пич , твоята идея най много ми харесва . Чакай да почерпя

:наздраве: :наздраве:

Мозо , да вземеш да качиш тази емотка по нагоре , че винаги я търся половин час , иначе :violent1: :violent1:

Аз , обаче , за разлика от твоята идея , забележи сега какво ще кажа :
направих точно така , както ти ми каза че може да стане хватката
Но , както писах в по раншния от някои от многобройните ми постове , когато исках да изляза от Акрониса ми излезе съобщение дали искам да се сейва действието , или нещо подобно , да разбира се че искам , къде ще ходя .Но сейването на операцията по сливането продължи много , повече от половин час и тия две ленти все не започваха да се запълват , и не почваха . Мамка му , ядосах се и си мислех че изобщо няма да започне и рестартирах.
Сега , обаче виждам че може би и със сигурност съм сбъркал , трябваше да го оставя да си се мъчи , мамка му . :banghead:

Сега обаче Мозо казва , че не можело да слее дял с фантом.Ха сега де , нищо , продължавам с неуспешните опити, па дано стане хватката .
Старостта не е порок , порок е глупостта !
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от sko4 »

Ехоооо невольоооооо , ехоооо специалистиииии , къде сте бре ???
Ето резултата от цели три часа чакане .Накрая ми омръзна , теглих му една майна и влезох във форума за да се оплача от безсилието си да слея два дяла .
http://prikachi.com/images/584/4046584n.jpg
Имам още една снимка , ама тя излезе 4,7 Мб и никъде не мога да я пусна, нищо и тази ще върши работа .

Няма да коментирам кой какво е казал до тук , а ще очаквам адекватни указания .
Ако някой има желание да се задълбочи в моя проблем и да има желания да ми помогне - ще му бъда много благодарен.
Уверен съм че ще има желаещи , засега поне е така .
Дал съм и скрийншот до къде съм стигнал и какво съм правил . Вижда се че са слети двата дяла а не е завършена операцията .
Чаках три часа и не тръгва този процес и не тръгва,Nibelung казва че това е дълъг процес , ама за тричаса баси дългия процес поне да не почне . То чудо , ама голямо .И това го прави вече три пъти.
Ъо си е ясно , че аз бъркам нещо , ама като не знам ... ееее затова и питам, макар и стеснително и притеснително , защото виждам , че вече додявам на някои .
Хайде вие сте на ход.
Старостта не е порок , порок е глупостта !
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283773
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334127
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от Mozo »

Щеше да е хубаво да дадеш картинка от дяловете. Да го няма този прозорец отпред. И да, наистина три часа са много, трябваше поне да е започнало, ако не друго. Що не вземеш да си прехвърлиш важните работи и да затриеш всичко и да си го направиш като хората :)
Изображение
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от sko4 »

Toи прозорец така съм го сложил , че да не закрива никаква информация .
Преди съм имал снимки , ще ги потърся .
Старостта не е порок , порок е глупостта !
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283773
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334127
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от Mozo »

Добре де, аз сега виждам, че С е 30Gb. Нали разправяше, че било 20 :-k . А останалото пространство си е на един дял и е 45Gb. Тоест, съвсем всичко ми се вижда наред. Един 80 гигабайтов хард диск :-k
Изображение
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от sko4 »

Дааа , винаги съм казвал , че окото е един несъвършен орган.
Това се вижда , ама не е вярно , защото процеса по сейване не е завършил след часкане от три часа .
Сега в май компютър се виждат само два дяла С: = 10 Гб и Е: = 40 Гб . Дял Д; е изтрит , той имаше 20 Гб ресурс .
Преди тази снимка щеше да видиш трите дяла :

С: = 10 Гб
Д: = 20 Гб
Е: = 50 Гб
Искам да стане така :
С: = 30 Гб
Е:= 50 Гб и да изтрия дял Д:

Така и стана , но не се довърши операцията .
Та , както се вижда от скрийншота , стигнал съм до обединяване на дял С: и дял Д: , но не намерих никакъв бутон , от който да сейвна , зарвърдя промените или нещо подобно .
Чаках , чаках , и след три часа разбрах че съм измамен и след 5 секунди компа бе изключен , защото нищо не можеше да накара компа да излезе от този режим , който виждаш на скрийншота .
Нищо не действаше : escepe , Ctrl+Alt+ Del , delete , Backspase , F4 и др подобни , само 5 секунди бутон вкл. и край .
Te towa e .
Старостта не е порок , порок е глупостта !
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283773
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334127
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от Mozo »

Бутонът ти е знаменцето, дето е като за рали състезание :) . Просто трябва да оразмериш E и да вземеш мястото, което е освободило D. Ако не става, твърде вероятно е хардът да има някъде проблемни сектори. Обикновено програмите така забиват когато има проблемни сектори или проблемна механика. Единственото, което ти остава да направиш е това, което ти написах по-горе - прехвърляш си всичко важно на флашки, дискове, или на каквото решиш, триеш и дял E и го създаваш наново. Ако и тогава не става, със сигурност хардът е проблемен :thumbright:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от rado84 »

sko4 написа:Преди тази снимка щеше да видиш трите дяла :

С: = 10 Гб
Д: = 20 Гб
Е: = 50 Гб
Искам да стане така :
С: = 30 Гб
Е:= 50 Гб и да изтрия дял Д:
Добре, де, какво пречи да прехвърлиш всичко от дял Д на дял Е? Отиваш в Д, Ctrl+A, Ctrl+X, отиваш в Е, Ctrl+V, изчакваш 20-30 мин., после слагаш диска на Уиндоус, изтриваш С и Д, създаваш нов дял с размер 30 ГБ, инсталваш Уиндоус наново, рескаш компа и после имаш един дял С равен на 30 ГБ и един дял Д (старото Е) с размер 50 ГБ. Елементарна работа. :усмивка1:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283773
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334127
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от Mozo »

Явно не си забелязал, че D - то вече го няма :не бях аз:
Изображение
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от sko4 »

Mozo написа:Явно не си забелязал, че D - то вече го няма :не бях аз:
Да , нямаше го докато бях с Акронис. След рестарт пак си го имаше , както и да е . Следобяд ще пиша за окончателния резултат.
Старостта не е порок , порок е глупостта !
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от Nibelung »

1. Моите дялове с ХР са по 4 ГБ от години, и имам предостатъчно място на тях.
Просто защото слагам временните папки, кешовете на браузърите, пейдж-файла и инсталираните програми на друг дял.
Предимството от това - образите на дяла с ХР (при мен той е на Д, а Ц ми е само за буутване и пейдж-файл) стават малки и бързо се правят и възстановяват. Виж темата на Мозо за Нортън Госта.

2. Ако може, да пусне един тест на диска с HDTune, Мозо ще му обясни какво точно да натиска, че аз не съм от търпеливите, както знаете. В зависимост от резултата на ХДТюна ще му кажем какво да прави.

3. После евентуално да направи всичко отначало, ясно, че няма да се оправи с преоразмеряването.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Win XP или Win 7 - дилема

Мнение от Nibelung »

sko4 написа:
Mozo написа:Явно не си забелязал, че D - то вече го няма :не бях аз:
Да , нямаше го докато бях с Акронис. След рестарт пак си го имаше
За теб е по-удачно да правиш операциите с Акронос една по една, като след всяка даваш apply / commit.
Не става, защото ги посочваш наведнъж, а нещо не правиш както трябва, и така не се осъществява нито една от тях. Това, което виждаш на картинката на Акрониса преди комит-а, не е това, което е станало на диска, а това, което му казваш как искаш да бъде ;)
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”