Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Как да отделя различни картинки от видеоклип

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Как да отделя различни картинки от видеоклип

Мнение от rado84 »

beggginer написа:Сега относно въпроса ти. За това, от което се нуждаеш, ти трябва най-обикновен видео плеър, който отваря .FLV файлове и позволява screen capture. Ето например, такива са KMPlayer(да не се бърка с фронтенда за KDE :mrgreen: )
Не че се заяждам, ама можеш ли да ни светнеш как точно ще стане с КМПлеъра? Ползвам го от години, знам му и кътните зъби на тоя плеър и до сега не съм видял да може да вади кадър по кадър. Кадър сложен на пауза - да, но няма начин човек да уцели всеки един кадър с най-малкото движение на обекта, та да извади, примерно, 2 сек. разделени на кадри както е примерно филмът върху кино лентите - хиляди еднакво изглеждащи кадри, които всъщност правят филма. А балончето искаше точно това.
Прочетено: 1063 пъти
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Как да отделя различни картинки от видеоклип

Мнение от beggginer »

Всеки нормален плеър има функцията да преглежда кадрите един по един. При KMPlayer става с F (кадър напред) и Shift+F (кадър назад). Следователно ИМА начин човек да уцели кадъра, който му трябва. Запазването на "снимката" пък е елементарно и става с Ctrl+E.

Това не са му кътните зъби на KMPlayer-а, но са негови функции.

Сега до това какво иска балончето.. Не съм видял, че сте и предложили vloader, по-напред в темата. Затова описах друг начин за извличане на клипчетата. Така или иначе, тя има файловете, които са и нужни. Вече с каква програма ще снема "картинки" от тях, е личен избор. Твоето предложение със сигурност работи, както и останалите.

Проблемът е в това, че не е нужно да се инсталира допълнителен софтуер, за такава проста манипулация.. А именно, да извлечеш няколко снимки от любителски клип. Да използваш видеоплеъра си, е най-просто и рационално.

И последно, една корекция. Досега не съм гледал филм с "хиляди еднакво изглеждащи кадри", но дори да ми се наложи, след две минути гледане на един и същ кадър, ще се откажа.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283773
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334117
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да отделя различни картинки от видеоклип

Мнение от Mozo »

beggginer написа:Всеки нормален плеър има функцията да преглежда кадрите един по един. При KMPlayer става с F (кадър напред) и Shift+F (кадър назад).
Но това е по ключовите фреймове, а не по кадри, както казах по-горе. За да е по кадри трябва да се декомпресира :thumbright: .
Изображение
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Как да отделя различни картинки от видеоклип

Мнение от beggginer »

Абе то и това е така, но защо трябва толкова да коментираме един елементарен screen capture. И то на видео с неподвижни кадри (снимки), които най-много да имат transitions, zoom и мърдащ текст. :mrgreen:
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283773
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334117
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да отделя различни картинки от видеоклип

Мнение от Mozo »

Да, така е :thumbright:
Изображение
ironcross
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1770
Регистриран: вт апр 15, 2008 01:29
Репутация: 652
пол: Мъж

Re: Как да отделя различни картинки от видеоклип

Мнение от ironcross »

rado84 написа: Не че се заяждам, ама можеш ли да ни светнеш как точно ще стане с КМПлеъра? Ползвам го от години, знам му и кътните зъби на тоя плеър и до сега не съм видял да може да вади кадър по кадър. Кадър сложен на пауза - да, но няма начин човек да уцели всеки един кадър с най-малкото движение на обекта, та да извади, примерно, 2 сек. разделени на кадри както е примерно филмът върху кино лентите - хиляди еднакво изглеждащи кадри, които всъщност правят филма. А балончето искаше точно това.
Отваряш видеото в КМПлеър. Десен клик върху него - Capture - Frame: extract. Tам ти излизат настройки за екстрактването - как да извлича фреймовете, през какъв период (колко пъти в секунда), в какъв формат, резолюция, префикс и т.н. После го пускаш да се екстрактват фреймовете и получаваш една папка, пълна с огромен брой картинки - цял филм екстрактнат на фреймове :cool:
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Как да отделя различни картинки от видеоклип

Мнение от rado84 »

ironcross написа:
rado84 написа: Не че се заяждам, ама можеш ли да ни светнеш как точно ще стане с КМПлеъра? Ползвам го от години, знам му и кътните зъби на тоя плеър и до сега не съм видял да може да вади кадър по кадър. Кадър сложен на пауза - да, но няма начин човек да уцели всеки един кадър с най-малкото движение на обекта, та да извади, примерно, 2 сек. разделени на кадри както е примерно филмът върху кино лентите - хиляди еднакво изглеждащи кадри, които всъщност правят филма. А балончето искаше точно това.
Отваряш видеото в КМПлеър. Десен клик върху него - Capture - Frame: extract. Tам ти излизат настройки за екстрактването - как да извлича фреймовете, през какъв период (колко пъти в секунда), в какъв формат, резолюция, префикс и т.н. После го пускаш да се екстрактват фреймовете и получаваш една папка, пълна с огромен брой картинки - цял филм екстрактнат на фреймове :cool:
Не става. Ей сега пробвах. След като ги извади се вижда, че е прескачало яко. Не може да ги вади кадър по кадър.
ironcross
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1770
Регистриран: вт апр 15, 2008 01:29
Репутация: 652
пол: Мъж

Re: Как да отделя различни картинки от видеоклип

Мнение от ironcross »

Може, правил съм го. Ако му зададеш да екстрактва Every frame вади всички кадри. Прескачане става ако си му задал да екстрактва малко фреймове в секунда. Има доста възможности за това екстрактване, побъзикай му малко опциите и ще стане.
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Как да отделя различни картинки от видеоклип

Мнение от beggginer »

Той му знае кътните зъби на плеъра, ти му показваш къде му е устата..
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Как да отделя различни картинки от видеоклип

Мнение от rado84 »

За разлика от теб поне знам нещо. :evil4:
chupoki
Регистриран
Мнения: 2
Регистриран: ср окт 26, 2011 00:50
Репутация: 0
пол: Жена

Re: Как да отделя различни картинки от видеоклип

Мнение от chupoki »

Здравейте, при мен проблема е , че когато се опитвам да направя снимка от клип с кмплейара, снимката ми се запаметява с прозореца, който изкача за името на файла , който запаметявам. Как да го оправя? O:)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283773
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334117
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да отделя различни картинки от видеоклип

Мнение от Mozo »

Привет :) Ctrl+A и търсиш шота в папката на KMPlayer в My Docs :thumbright:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Как да отделя различни картинки от видеоклип

Мнение от rado84 »

Аз това ѝ го казах вече. :p
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”