Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
predatorvbg
Регистриран
Мнения: 13
Регистриран: нед ное 27, 2011 23:14
Репутация: 10
пол: Мъж

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от predatorvbg »

Момчета нещо не се получи!!Зареди си ми флашката и всичко си е по мед и масло но когато дам тези стъпки local->partition->from image->указваме къде се намира имиджът Вече идва проблема на мен имиджите са на дял D и когато се опитвам да дам да ми отвори D ми се показва само два дяла C и A самия дял D го няма моля помагайте.

Това е моята версия на Norton Ghost,моля вижте я и ми кажете кой файлове трябва да се заменят,за да ми боотва от флашка.Защото с нея когато се опитах да си върна имиджа нямах никакви проблеми.Благодаря ви отново!
https://rapidshare.com/files/3622028879 ... t_Boot.rar
Прочетено: 7051 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от Mozo »

Това е Norton Ghost за Windows и то с изтекъл лиценз. Няма как да го направиш да буутва, още повече в DOS...
Изображение
predatorvbg
Регистриран
Мнения: 13
Регистриран: нед ное 27, 2011 23:14
Репутация: 10
пол: Мъж

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от predatorvbg »

Добре но защо тогава и с твоята версия не ми показва дяла D ??След като правя всичко както трябва?
Mozo моля,помогни ми и ми кажи как мога да си заредя имиджите който по рано съм си направил от флашка с твоята версия?
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от Nibelung »

Изтегли си Хирен Буут СД, там избираш Мини ХР, в него пускаш менюто на програмите > бекъп > Нортън гост и действаш. Може и направо от главното меню на Хирена > дос програми > някакво меню > нортън гост, но там се зарежда досовски драйвер на контролера на харда вместо уиндоски, и четенето и писането са по-бавни.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
predatorvbg
Регистриран
Мнения: 13
Регистриран: нед ное 27, 2011 23:14
Репутация: 10
пол: Мъж

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от predatorvbg »

Nibelung но на мен CD-то не ми работи тази програма ще тръгне ли и на флашка?Ако нещо не съм те разбрал правилно те моля да ми обясниш по-подробно,извинявам се за което но ще ти бъда признателен.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от Mozo »

Нямам идея защо не ти показва дяла. Цял дял да не ми показва не ми се е случвало никога. Да не вижда самия имидж ми се е случвало много пъти и дори нямам решение на този проблем, но цял дял... Дори и флашка като сложа и нея я вижда 8-[ . Защо не пробваш да прехвърлиш имиджа на дял, който вижда? Или пробвай да създадеш такъв. На проби и грешки ще си, няма как...
Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от Nibelung »

predatorvbg написа:Nibelung но на мен CD-то не ми работи тази програма ще тръгне ли и на флашка?Ако нещо не съм те разбрал правилно те моля да ми обясниш по-подробно,извинявам се за което но ще ти бъда признателен.
Да, исото на Хирена може да се прави и на флашка:
http://www.hirensbootcd.org/usb-booting/
Изтегли си 10,6.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
predatorvbg
Регистриран
Мнения: 13
Регистриран: нед ное 27, 2011 23:14
Репутация: 10
пол: Мъж

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от predatorvbg »

Благодаря ви все пак но се оправих купих си китайско оптично устройство което заспа на моя лаптоп.И за сега всичко си е добре веднага когато съм свободен вече спокойно мога да сложа windows 7 и ако нещо не ми хареса да си върна пак старата ОС.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от Mozo »

И не използвай повече уиндоуската версия, а си направи имидж с версията, която съм дал. Кеф ти от флашка, кеф ти от CD :thumbright:
Изображение
predatorvbg
Регистриран
Мнения: 13
Регистриран: нед ное 27, 2011 23:14
Репутация: 10
пол: Мъж

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от predatorvbg »

така ще направя.Благодаря ви за помощта отново!!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от Mozo »

Няма проблем, винаги добре дошъл :thumbright:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от rado84 »

predatorvbg написа:Благодаря ви все пак но се оправих купих си китайско оптично устройство което заспа на моя лаптоп.
Дано да успееш да го събудиш. :lol:
predatorvbg
Регистриран
Мнения: 13
Регистриран: нед ное 27, 2011 23:14
Репутация: 10
пол: Мъж

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от predatorvbg »

Събуди се и още как
zarabakov
Регистриран
Мнения: 6
Регистриран: пон май 14, 2012 00:26
Репутация: 0
пол: Мъж

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от zarabakov »

Имам един въпрос.От къде да взема exe. файла за norton ghost 9.0 ,и да го зменя с този на norton ghost 11.5.Тук е пояснено ,че трябва да се замени само файла.Трети ден се мъча и нищо не става.Правя го ,както е пояснено с версия 11.5,става но ми казва че имиджа,който съм направил не е на norton ghost.Защото е правен с версия 9.0.Дайте помощ.Предварително благодаря.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Norton Ghost to flash drive или как да си направим буутваща флашка с Norton Ghost

Мнение от Mozo »

Пробвай с тази версия:

http://dox.bg/files/dw?a=4e57f1b2af

Не съм сигурен, но мисля, че е осма :thumbright:
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Софтуер”