Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Компютъра ми не ще да тръгне

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от drumata »

Какво да му направя, като не ще да се включи? В смисъл, знам си, че трябваше да го преинсталирам още преди 1-2 седмици, ама като нямам интернет и не го и включвам. Да, ама сега заби на една игра съвсем и аз почнах да преинсталирам и още като натиснах F2 ми показа един екран и замръзна. Рестартирах го от копчето за рестарта, ама тц. Светват му лампичките за малко и толкоз. Какво да направя?
Прочетено: 541 пъти
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
spanian
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1478
Регистриран: вт мар 16, 2010 01:13
Репутация: 518
пол: Мъж

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от spanian »

Лоша работа! Лаптоп ли е или настолен компютър, чува ли се вентилатор да работи, като го включиш, преди колко време е взет? Звучи ми малко като дъно ... :sad:
Горе главата - нищо, че е празна!
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от drumata »

Настолен е и вентилатора му работи... Взет е тъкмо преди 2 години- сега му изтече гаранцията :)
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
spanian
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1478
Регистриран: вт мар 16, 2010 01:13
Репутация: 518
пол: Мъж

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от spanian »

Пробвай да го изключиш от мрежата, задръж POWER бутона за 5 сек. и го включи пак, което ме съмнява да помогне, но си струва да опиташ, да не бъдем песимисти.
Горе главата - нищо, че е празна!
Потребителски аватар
Ваня
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2522
Регистриран: нед апр 19, 2009 20:58
Репутация: 814
пол: Жена

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от Ваня »

Моя в службата ми правеше такива номера преди врема.Решението е няколко последователни включвания и езключвания от ел.мрежата.
Умей да живееш, дори когато животът ти стане непоносим!
Изображение
Изображение
spanian
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1478
Регистриран: вт мар 16, 2010 01:13
Репутация: 518
пол: Мъж

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от spanian »

При всички случаи не е на добре, може и захранването да е тръгнало, може процесор да е, но проблема е хардуерен. Ако не стане по този начин по който ти казах не прави повече опити да го включваш, защото може да стане и по-лошо ... стискам ти палци :thumbright:. Пък някой по-компетентен от колегите, може да даде друга идея, на мен до толкоз ми стигат силите.
Горе главата - нищо, че е празна!
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5124
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от Shaker »

Проблемът е в захранването. Трябва да се смени :). При мен беше така, когато сложех диск в оптичното у-во и като смених захранването всичко се оправи. Иначе със старото захранване, компютъра си го пусках по следният начин :
По време на самото включване, задържах копчето за рестарт поне 5 секунди и така компютъра си седеше включен. Така, че опитай по моят начин - като пуснеш компютъра, веднага натискаш копчето за рестарт поне 5 секунди и пускаш :)
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от drumata »

Ок, пробвам по двата начина и после... утре ще кажа имало ли е пожар в къщи или не.. все се надявах да кажете, че от софтуера и лесничко се оправя... ама на- късмет. Сега ще трябва да викна някой в къщи, понеже нямам кола да го закарам някъде.. пък може да е млад и хубав.. и да мина с малко пари за ремонта /аз съм си късметлийка по принцип, де :lol: /
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5124
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от Shaker »

Аз мога да ти оправя лесно компютъра, ама трябва да се изръсиш пари за захранването само, защото има разни кожодери, които като нищо могат да ти вземат стотина лева за работа :).
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284023
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334873
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от Mozo »

Друм, няма нищо общо с това,че не си преинсталирала, не се коси PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18 . Ще се оръсиш около 30 лв. за захранване (не препоръчвам толкова евтино) и ще си решиш проблема, но трябва да си сигурна, че е от това. Аз затова си имам две захранвания в нас :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
spanian
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1478
Регистриран: вт мар 16, 2010 01:13
Репутация: 518
пол: Мъж

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от spanian »

Дано е захранване ...
Горе главата - нищо, че е празна!
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5124
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от Shaker »

spanian написа:Дано е захранване ...
Ако се гаси сам компютъра 100% е захранването. Но нека да се вземе, ей така, пробно друго захранване :усмивка1: . Теста му е майката :lol:
Потребителски аватар
golden rose
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 628
Регистриран: съб мар 20, 2010 13:44
Репутация: 74
пол: Жена

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от golden rose »

Много е важно какъв специялист ще си извикаш.А ,ако е и млад и хубав,а и си разбира от работата що,всичко ще стане както ни се иска.А и ,ако не взима много парички за работата супер.То е важно и как ще се догопвориш,дали в натура или с пари.Зависи от неговите предпочитания,а дали няма да поиска и двете............................................
Вярвай,че след нещастието,винаги идва и щастие,защото е доказано.че съдбата е 70% определена,а останалите 30% ти можеш да определиш посоката на развитие.
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5124
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от Shaker »

Квартален хакер да иска в натура :shock: , съмнявам се :lol: . Ако беше водопроводчик, щеше да е друга бира :evil4: .
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: Компютъра ми не ще да тръгне

Мнение от drumata »

Май минах без натурата. Един приятел предсказа, че няма да е лошо да му пусна една прахосмукачка. Като го минах с парцала и с прахосмукачката и като забелязах, че едни вентилатори, които са на кутията отстрани въобще не бяха вкл. та ги мушнах.. и като го пробвах, той тръгнаааа. Даже не збива. :фю:
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Нова тема Отговори

Върни се в “Софтуер”