Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Add-ons for Mozilla Firefox - улесни си живота

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
spanian
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1478
Регистриран: вт мар 16, 2010 01:13
Репутация: 518
пол: Мъж

Add-ons for Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от spanian »

От години не бях работил с Лисицата, но реших да и дам шанс, от което съм много доволен и реших да споделя с вас някои Add-on's (добавки) , които ме накараха да продължа да се възползвам от услугите и.

1. Weave Browser Sync
Изображение
Безплатна добавка от Mozilla Labs, която съхранява отметките , паролите, историята на сърфирането и отворените табове поддържа и синхронизация. С две думи след инсталацията на добавката си правите акаунт (ако нямате такъв) и програмката започва да съхранява в сървър вашите отметки, пароли .... и тн. При следваща преинсталация или от друг компютър можете да възобновите външния изглед от последната инсталация на Мозилата посредством вкарване на данните за потребителския си акаунт.(Дано съм го обяснил разбираемо) :)

2. Xmarks Bookmark and Password Sync

Подобна е на горната има някоя друга екстра в повече. Аз ги ползвам и двете за всеки случай.

[youtube][/youtube]

3.Speed Dial

С тази добавка плюсчето (отваряне на нов празен таб) се замества с отваряне нов таб с визуален изглед на най-посещаваните от вас сайтове поместени в отделни прозорци. Номерата на редовете и колоните може да бъде променян, също така и да бъдат добавяни нови страници с прозорци по ваш избор.

[youtube][/youtube]

4. FireGestures

С помощта на тази добавка можете да управлявате браузъра посредством жестове с мишката. Какво ще рече това ? Посредством натискане и задържане на ляв или десен бутон на мишката (ляво, ляво-горе, горе-долу) , добавката изпълнява команда по ваше желание (затваряне на таб, презареждане, връщане на зад и др.) Програмирането (обучението) на жестовете става много лесно :)

[youtube][/youtube]

5. AutoPager

AutoPager Firefox автоматично зарежда следващата страница на сайта когато стигнете до края на текущата страница за безкрайно превъртане на съдържанието. Когато търсите картинки в Google примерно, не е нужно постоянно да натискате бутончето за следваща страница - просто превъртате със скрола и следващата страница се зарежда автоматично от долу. Може също така да пробвате и AutoPagerLite Има една особеност за някои сайтове програмата трябва да бъде обучавана за повече информация погледнете тук.

[youtube][/youtube]


6. SmartPager

Подобна на горната, но преминаването от една на друга страница става посредством натискане на десен бутон (само с десен бутон става, което ще е неудобство за левичарите :) ) и въртене на скрола - натискате десен бутон превъртате веднъж на пред или на зад и пускате десния бутон.

7. Quick Translator

Най-удобната добавка според мен за превод. Превода става като , след маркиране на текста се появява "балонче" Изображение , което като го натиснете излиза прозорец (при мен в долния десен ъгъл) с превода. Поддържа голям набор от езици опитайте я .

8. gTranslator

Тази добавка я ползвам за превод на цели страници. Превода става при кликване в/у бутона в меню бара и избирате език на който искате да бъде преведена страницата.

9. Bulgarian Dictionary

Много добра добавка за проверка на правопис в движение .
За да работи коректно се нуждае от Dictionary Switcher .

Официална страница

Ако проверката не се получава маркирайте определена (грешна) дума натиснете десен бутон от падащото меню изберете Check Spelling , повторете пак като под този път изберете от Languages езика за проверка.
Изображение
Долу в дясно също има избор на език като програмата автоматично запомня езика за проверка на съответната страница .









10.Web Search Pro

Може би най-удобният инструмент в мрежата. Търсенето става посредством влачене на маркирания израз до търсачката която ви интересува. След като започнете влаченето се появяват прозорците с определените търсачки или сайтове, които сами можете да си настроите. Аз съм направил така, че да се появяват само тези които ме интересуват и съм ги оцветил в зелено, иначе другите се допълват автоматично от програмата. Добавянето на търсачки става много лесно, просто трябва да дадете десен бутон в/у полето за търсене и да изберете Add as private Search Engine , след което в опциите на програмата да добавите в който прозорец желаете дадената търсачка - аз съм си добавил Zamunda-та и Arena-та примерно .

[youtube][/youtube]


11. Autofill Forms

Добавката служи за автоматично попълване на полетата при регистрации в сайтове пощи и др. В опциите на програмата въвеждате необходимата информация и при регистриране в даден сайт - просто натискате моливчето :) и полетата се запълват с нужните данни - остава само да въведете паролата (това естествено програмата не го прави ) и сте готови. Може и ръчно да избирате от падащото меню на десния бутон информация за въвеждане.

Изображение

12. WebMail Notifier

Уведомява ви за броя на непрочетените писма в реално време. Времето за проверка може да бъде настройвано ... поддържа : Gmail, Yahoo, Hotmail, AOL, Daum, naver, Нейт, Фаран, POP3/IMAP и други.
Аз я съчетавам с добавката за Mozilla Thunderbird, Thunderbird Biff (появява се индикатор в статус бара)

13. Adblock Plus

Изключително добър инструмент за блокиране на реклами, картинки и др.
За да блокирате дадена реклама просто натискате изскачащия "балон" - Block - над нея.

[youtube][/youtube]

14.FishEyeTabs

При голямо количество отворени табове - уголемява таба, който е под показалеца на мишката.

[youtube][/youtube]



Най-накрая я завърших .... :banghead: :toothy10:

P.s. Ако набарам още нещо интересно, ще допълвам темата.
Това не ви пречи и вие да споделите някоя и друга глезотиика :p
Последна промяна от spanian на пон май 24, 2010 14:31, променено общо 6 пъти.
Прочетено: 2171 пъти
Горе главата - нищо, че е празна!
Saw
Кралят на скандала
Мнения: 5994
Регистриран: съб май 23, 2009 21:34
Репутация: 426
пол: Мъж
Местоположение: от най-ужасните ти кошмари

Re: Add-ons Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от Saw »

Ето каква хубавав програма е мозилата, а аз само я хуля, тцтцтц.
Сигнално жълт до последния капиляр
spanian
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1478
Регистриран: вт мар 16, 2010 01:13
Репутация: 518
пол: Мъж

Re: Add-ons Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от spanian »

Не бях я ползвал може би от 5 години, защото ми беше тегава, ама тогава и машинката ми беше друга ;)
Горе главата - нищо, че е празна!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Add-ons Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от Mozo »

Супер тема :clap: :clap: :clap: . Първата добавка можете спокойно да замените с Mozbackup. По-практично е, според мен :thumbright: .

Ето още няколко:

1. ShowIP. Показва IP - то на сайта, който отваряте или сте отворили.

Изображение

2. Extended Statusbar. Показва ви информация за скоростта, с която отваряте текущата страница, колко килобайта информация е заредена, за какво време сте я заредили и колко картинки се е наложило да бъдат отворени. Информацията се показва долу, вляво.

Изображение

3.Oldbar - тази приставка връща изгледа на url bar - а от втора версия. Задължителна за мен :mrgreen: .

Изображение

4. DownThemAll! - интегриран даунлоуд мениджър, който позволява сегментирано сваляне, резюм, пауза и всички други екстри, които предлага един конвенционален даунлоуд мениджър. Използвам го на Линус, защото там няма IDM :lol: :lol: :lol: .

Изображение

5. Video DownloadHelper - приставка за сваляне на всякакви филмчета, снимки, музика и пр. Има и вграден конвертор, както и възможност само да се копира линка към филмчето (или каквото там сваляте) и да си го пейстнете в даунлоуд мениджър за сваляне (естествено, може и с този на FF).

Изображение

6. ABV Notifier - приставка разработена специално от екипа на abv.bg, за проверка на пощата. Изключително полезна приставка, според мен. Показва се долу, вдясно:

Изображение

Ползвам и други, но се припокриват с тези, които вече spanian е дал. И като прибавим любимия ми скин за FF Noia, картинката става пълна :thumbright:

Изображение

Изображение
spanian
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1478
Регистриран: вт мар 16, 2010 01:13
Репутация: 518
пол: Мъж

Re: Add-ons for Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от spanian »

Шефче, мерси за скина и Oldbar-a PDT_Love_18
Горе главата - нищо, че е празна!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Add-ons for Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от Mozo »

Пак заповядай PDT_Love_18 :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: Add-ons for Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от Kpuc »

spanian написа: 3.Speed Dial
Подобно нещо търсех преди време
:обичам камината:
Потребителски аватар
LeoZhekov
Дарител
Дарител
Мнения: 4627
Регистриран: нед дек 27, 2009 15:39
Репутация: 11613
пол: Мъж
Местоположение: Sniper Alley
Контакти:

Re: Add-ons Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от LeoZhekov »

Офтопик:
Mozo написа: IDM :lol: :lol: :lol: .
Абе... все се чудя.. как работи IDM??
Потребителски аватар
LeoZhekov
Дарител
Дарител
Мнения: 4627
Регистриран: нед дек 27, 2009 15:39
Репутация: 11613
пол: Мъж
Местоположение: Sniper Alley
Контакти:

Re: Add-ons for Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от LeoZhekov »

Бих добавил и:
FlagFox - Показва от коя държава е сайтът :)


Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Add-ons Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от Mozo »

Leo21 написа:
Офтопик:
Mozo написа: IDM :lol: :lol: :lol: .
Абе... все се чудя.. как работи IDM??
Офтопик:
Не мога да схвана въпроса, но работи добре :lol:
Изображение
spanian
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1478
Регистриран: вт мар 16, 2010 01:13
Репутация: 518
пол: Мъж

Re: Add-ons for Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от spanian »

Ето още нещо интересно :

FishEyeTabs

При голямо количество отворени табове - уголемява таба, който е под показалеца на мишката.

[youtube][/youtube]
Горе главата - нищо, че е празна!
Потребителски аватар
LeoZhekov
Дарител
Дарител
Мнения: 4627
Регистриран: нед дек 27, 2009 15:39
Репутация: 11613
пол: Мъж
Местоположение: Sniper Alley
Контакти:

Re: Add-ons Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от LeoZhekov »

Mozo написа:
Leo21 написа:
Офтопик:
Mozo написа: IDM :lol: :lol: :lol: .
Абе... все се чудя.. как работи IDM??
Офтопик:
Не мога да схвана въпроса, но работи добре :lol:
Офтопик:
В смисъл как се работи с това чудо...??
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Add-ons for Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от Mozo »

Офтопик:
Пусни една тема въпроси относно IDM и ще си разискваме надълго и нашироко. Оспамихме на човека хубавата тема :thumbright: .
Изображение
ironcross
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1770
Регистриран: вт апр 15, 2008 01:29
Репутация: 652
пол: Мъж

Re: Add-ons for Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от ironcross »

Ето още нещо полезно:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10615/
Наистина ускорява свалянето, и то доста. Закачете някой по-голям файл и вижте разликата със и без ускорението ;)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Add-ons for Mozilla Firefox - улесни си живота

Мнение от Mozo »

ironcross написа:Ето още нещо полезно:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10615/
Наистина ускорява свалянето, и то доста. Закачете някой по-голям файл и вижте разликата със и без ускорението ;)
Еквивалент на това:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/201/

Ползвам го от две-три години на Убунту и съм много доволен :) .
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”