Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283157
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от Mozo »

Имаше нещо, да, но нека пробва и да каже :)
Прочетено: 14305 пъти
Изображение
Потребителски аватар
LeoZhekov
Дарител
Дарител
Мнения: 4627
Регистриран: нед дек 27, 2009 15:39
Репутация: 11613
пол: Мъж
Местоположение: Sniper Alley
Контакти:

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от LeoZhekov »

Изображение

По-назад в темата пишеше, че имиджа може да се раздели на части. Как да го направя, че да го събера на 2х4.5ГБ ДВД?
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283157
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от Mozo »

Има опция в програмата, но те съветвам да си го направиш цял и след това да го разделиш с WinRar :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
LeoZhekov
Дарител
Дарител
Мнения: 4627
Регистриран: нед дек 27, 2009 15:39
Репутация: 11613
пол: Мъж
Местоположение: Sniper Alley
Контакти:

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от LeoZhekov »

Ок, мерсаж.

Не разгледах добре програмата, когато ги правих, но мога ли да използвам имидж, който съм записал на диск, не на харда, ако се бъгяса брутално?
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283157
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от Mozo »

Да, има и такава опция, но си направи и един читав, че съм брал ядове по този начин. Направи си един цял, раздели си го с WinRar и си го запиши и си направи и един на диск :)
Изображение
Потребителски аватар
LeoZhekov
Дарител
Дарител
Мнения: 4627
Регистриран: нед дек 27, 2009 15:39
Репутация: 11613
пол: Мъж
Местоположение: Sniper Alley
Контакти:

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от LeoZhekov »

Ще потърся 9 гигабайтови ДВД–та.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283157
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от Mozo »

Не, то проблемът е в самото записване. Просто понякога прави проблеми. Затова се подсигури и с един нормален имидж :)
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от rado84 »

Едно бързо запитване към Мозо относно функция на Нортъна, която досега не ми се е налагало да пробвам и не знам дали ще стане.
На един приятел хард диск А маха за сбогом и остава само диск Б. Ще взема от наш общ приятел трети диск В, на който временно да копирам данните от диск В. Обаче това, което не знам дали ще сработи, е да копирам дяла с Уиндоус от диск А на диск Б. Принципно логично е да стане, защото само местя Уиндоуса от един хард диск на друг (не е като да сменяме дъното), но не съм много сигурен дали с това ще се премести и буут секторът, който съм забелязал, че обикновено се инсталира на дял, различен от уиндоуския.
Общо взето ме интересува дали само с копиране ще стане или ще трябва все пак да преинсталирам уиндоус или евентуално да му рипеърна буут лоудъра?
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283157
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от Mozo »

Имаш няколко варианта - клонираш целия партишън, барабар с оная малка глупост със стоте мегабайта. Има го като опция в програмата. Друг вариант е просто да клонираш руут дяла и да си ребилтнеш сам буутсектора. Друг вариант е да направиш същото, но да ребилднеш буутсектора в руут партишъна, за да не се налага да правиш всеки път по два имиджа. Не забравяй, че за да буутне след клонирането, трябва да маркираш дяла като активен, което инсталаторът прави вместо теб при нормална инсталация.
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от rado84 »

Mozo написа:да ребилднеш буутсектора в руут партишъна
А това как да стане? Инсталаторът на Уиндоус единствено предлага (когато намери проблем със стартирането) да поправи възможни проблеми именно със стартирането на ОС, но не съм виждал опция, в която да му задам изрично буут секторът да е в дял С (ако под руут дял имаш предвид точно С).
Вероятно има някоя команда за CMD по въпроса, но CMD-то ми е пълна мъгла и нямам идея какво трябва да се пише там.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283157
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от Mozo »

Значи, вариант едно, когато просто инсталираш - правиш си предварително партишъните с някакъв страничен софтуер и после, като буутнеш от диска, от инсталатора само форматираш дяла, на който ще слагаш ОС и готово. Има и други начини, но този е най-лесен. Така автоматично буутсекторът отива в C: и малкият дял го духа. Вариантът, ако просто е омазан и само искаш да го ребилднеш е малко по-различен, защото стандартните команди не действат, защото си търсят малкия дял, но като имаш командита е лесно:

Буутваш от Win7 DVD, избираш Repair My Computer->цъкаш на Command Prompt.

При C:\ промпта пишеш cd boot и натискаш Enter.

Вече, когато си в C:\Boot, пишеш следните команди и натискаш Enter след всяка една от тях.


bootrec /FixMbr
bootrec /FixBoot
bootrec /RebuildBcd



bcdboot C:\Windows /s C:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от rado84 »

Морз ( :lol: :evil4: ), един въпрос: имаш ли представа какво определя скоростта, с която Ghost обработва данните - състоянието на хард диска или общият размер на файловете върху партишъна? Досега винаги скоростта е била постоянна - 1034 МБ/сек., но преди малко започна от 800 МБ/сек. и някъде към 27% стигна цели 1320 МБ/сек. Такава драстична разлика не съм виждал за цялото време, откакто започнах да използвам Ghost-а. :-k
Винаги използвам High compression, в случай, че това влияе на скоростта.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283157
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от Mozo »

Нямам идея, но може би е свързано с нивото на компресия, което се позволява, в зависимост от това какви са файловете. Естествено, за общата скорост зависят какви са контролерът, хард дискът и процесорът, но това е друго.
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от rado84 »

Mozo, това Ghost 15.0 recovery disc.iso пробвал ли си го как се справя? И Ghost 11.5 boot.iso също (и двете ги има в дата.бг). Това последното е с 9 МБ по-голямо от онова, за което си писал в темата и ми е интересно с какво е толкова различно. То не пречи да го пекна и да видя, де, но ако си го пробвал, ще си спестя занимавката. :усмивка1:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283157
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да не преинсталираме всеки път Windows - Norton Ghost

Мнение от Mozo »

Ghost 15.0 мисля, че беше само на рекавъри поинти, пробвал съм го, но не помня защо не ми хареса. 11.5 можеш да си го използваш, няма ядове, то така или иначе е последното и нови няма да има.
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”