Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Потребителски аватар
ignorance_f
Регистриран
Мнения: 8
Регистриран: съб мар 23, 2013 18:29
Репутация: 0
пол: Жена

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от ignorance_f »

Здравейте. Първо - БЛАГОДАРЯ за точните и лесни инструкции.
Така, второ - проблем. Буутвам от флашката, избирам от менюто 1.ТХТ mode setup и чакам да се копират файловете.Забелязах че под тези опции имам още ...надписи така да ги нарека хаха - Debug boot rDisk1 part 2,Debug boot rDisk1 part 3, Debug boot rDisk1 part 4, Debug boot rDisk1 part 1, Debug boot rDisk1 part 2, Debug boot rDisk1 part 3, Debug boot rDisk1 part 4 - наредени един под друг.
След като съм избрала и файловете се копират се показват пак 2 опции.
Setup will install Windows XP or partition:
: D partition1 [FAT32]
и тук идва момента да избера между тези две опции.
1.Convert the partition to NTFS
2.Leave the current file system intact (no changes).
Пробвах и с двете опции но при всяка ми даваше една и съща грешка.Ако избера първото ми пише "Setup has determined that drive : D is corrupted and cannot be repaired. Setup cannot continie.
На другата опция пак ми показва същото само че за : С. Ако някой може да обясни по възможно най-простият начин, какво да правя, ще му бъда много благодарна.Да ви спомена само че съм и малко скарана с цялата тази преинсталация но искам да я направя.

П.С - Опитвам се да инсталирам ХР а в момента съм със 7 стартер.
Прочетено: 61881 пъти
Обичам я!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от Mozo »

Инсталаторът на ХР не може да се справи с драйвовете, които са съсзадени с Win7. Дръпни си някаква програма, с която да затриеш дяловете и да ги създадеш наново. Препоръчвам да си свалиш Hiren's Boot CD 10.0 и да използваш Acronis Director или пък използвай тази домашна версия:

http://dox.bg/files/dw?a=a14221b71a

Това е .iso. Не го разархивираш, а директно го записваш, защото е буутващ диск. Ако не знаеш как, ето тема по въпроса :) :

http://www.kaminata.net/kak-da-zapishem ... t2124.html

След това буутваш от него, триеш дяловете, ако нямаш нещо важно на тях и ги създаваш отново, като ги форматираш в NTFS.
Изображение
Потребителски аватар
ignorance_f
Регистриран
Мнения: 8
Регистриран: съб мар 23, 2013 18:29
Репутация: 0
пол: Жена

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от ignorance_f »

Страхотен си Мозо ;) Веднага се заемам.


Опа, май забравих да спомена че съм с нетбук... O:) Ако форматирам флашката на която съм качила уиндоуса, който аз си свалях и качвах (както си показвал в началото), и кача този файл, който ми даде на нея ще стане ли?
Последна промяна от ignorance_f на съб мар 23, 2013 20:45, променено общо 1 път.
Обичам я!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от Mozo »

За нищо, успех :)
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от Mozo »

ignorance_f написа:Опа, май забравих да спомена че съм с нетбук... O:) Ако форматирам флашката на която съм качила уиндоуса, който аз си свалях и качвах (както си показвал в началото), и кача този файл, който ми даде на нея ще стане ли?
Не, няма да стане така. Сваляш си Xboot и драг енд дропваш диска, който ти дадох. То ще си създаде необходимите файлове и ще буутнеш от флашката :)
Изображение
Потребителски аватар
ignorance_f
Регистриран
Мнения: 8
Регистриран: съб мар 23, 2013 18:29
Репутация: 0
пол: Жена

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от ignorance_f »

Споменах ли че не не разбирам нищо от тези неща? хихих
"След това буутваш от него, триеш дяловете, ако нямаш нещо важно на тях и ги създаваш отново, като ги форматираш в NTFS." - да ги изтрия - как, как да ги създам после наново, смисъл то автоматично ли ще ми предложи или ...? И още нещо - сега като съм качила тази програма на флашката и евентуално се справя с това триене на дяловете как да започна инсталацията наново, смисъл нали вече на флашката е програмата а не уиндоус-а. Damn...I think this job is not for girls.. :D Простичко съм сиии... :P
Обичам я!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от Mozo »

Ммм, трябва да имаш две флашки или пък след това да изтриеш тази, на която е била Xboot и Acronis и да си направиш отново тази на Windows, което пък означава, че ще ти трябва временно друга машина :хихикам се:

Не, няма да стане автоматично, но пък е лесно, няма нищо трудно. Ако искаш ще ти щракна няколко скриншота PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Изображение
Потребителски аватар
ignorance_f
Регистриран
Мнения: 8
Регистриран: съб мар 23, 2013 18:29
Репутация: 0
пол: Жена

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от ignorance_f »

Mozo написа:Ммм, трябва да имаш две флашки или пък след това да изтриеш тази, на която е била Xboot и Acronis и да си направиш отново тази на Windows, което пък означава, че ще ти трябва временно друга машина :хихикам се:

Не, няма да стане автоматично, но пък е лесно, няма нищо трудно. Ако искаш ще ти щракна няколко скриншота PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Long live Mozo! :clap: Ще съм много благодарна. PDT_Love_18
Обичам я!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от Mozo »

Ок, ще трябва да изчакаш мъничко, за да ги подготвя :)
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от Mozo »

Ето, след като буутнеш от флашката, ако всичко е наред, ще видиш това и избираш опцията, която съм оградил:

Изображение

След това изчакваш програмата да зареди, може да отнеме доста време, така че бъди търпелива. След като зареди, ще си видиш двата дяла, нещо такова:

Изображение

Натискаш с десен бутон първо върху C: и избираш Delete volume:

Изображение

Ще те пита дали си сигурна, избираш Ok:

Изображение

След това правиш същото и с D: и натискаш горе флагчето, на което пише Commit pending operations и изчакваш да си свърши работата.

Сега вече си изтрила двата дяла и трябва да направиш новите. На мястото на C: и D: вече имаш unallocated. Цъкаш върху него с десен бутон и избираш Create volume:

Изображение

Ще ти изкочи следния прозорец:

Изображение

Натискаш Next, без да пипаш нищо и после пак Next:

Изображение

В новоотворилия се прозорец отиваш на падащато меню и избираш NTFS и Primary както съм показал на снимката:

Изображение

И най-накрая хващаш дясната част на дяла и местиш мишката наляво, държейки левия бутон и задаваш желания от теб размер на C: - то, като мишката ще ти стане двупосочна стрелкичка и ти позволява да местиш наляво-надясно:

Изображение

Натискаш Finish.

Повтаряш същата операция, за да създадеш и D:, с малката разлика, че не трябва да му указваш размер, защото програмата автоматично изчислява оставащото пространство и ти го предлага. Това е, дано да съм бил ясен :)
Изображение
bokatasz
Регистриран
Мнения: 5
Регистриран: съб окт 30, 2010 14:18
Репутация: 0
пол: Мъж

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от bokatasz »

Здравейте имам нотбук с win 7 и искам да му сложа и xp.Възможно ли е и как.
Благодаря за отговорите предварително.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от Mozo »

Възможно е, но понякога е доста трудно. Дори аз си играх над четири часа с един, въпреки че обикновено ги оправям за нула време. Просто има модели, за които никъде няма драйвъри и тогава идва мъката, особено като не са разпознати като устройства и фигурират като unknown device и се започва търсене по ven&dev. На първо време ще трябва да се сдобиеш с ХР със слипстриймнати драйвъри за SATA контролера и после каквото сабя покаже :)
Изображение
bokatasz
Регистриран
Мнения: 5
Регистриран: съб окт 30, 2010 14:18
Репутация: 0
пол: Мъж

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от bokatasz »

Добро утро , като тръгна да инсталирам Xp-то ми изписва това Windows could not start because the following file is missing or corrupt:Windows root system 32 hal.dll.Какво да го правя таз щайга.Боклука се води Ментел лайт бук :)
А за windows си харесах този http://bg-zamunda.net/torenti
Флашката ми е 4gb мисля че това не е проблем.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от Mozo »

Линкът ти не води до конкретен Windows :)

Форматирай системния дял и бъди сигурен, че започваш начисто. Посоченият начин работи, но винаги съм препоръчвал един доста по-сложен, с който аз работя и е безотказен:

http://dox.bg/files/dw?a=6e523180cf

Просто дръпни архива, разархивирай го и стартирай installing-windows-xp-from-usb-thumb.html. Това е запазена страница от интернет. Играчка си е този начин, но е безотказен :thumbright:
Изображение
bokatasz
Регистриран
Мнения: 5
Регистриран: съб окт 30, 2010 14:18
Репутация: 0
пол: Мъж

Re: Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Мнение от bokatasz »

Не искам да го форматирам че е с легален win 7 ще го помъча още малко :усмивка1:
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”