Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

За видеокамерата

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
chukchalana
Начинаещ
Мнения: 72
Регистриран: ср юни 27, 2007 08:24
Репутация: 0

За видеокамерата

Мнение от chukchalana »

Ами не знам дали темата ми е за тоя раздел, но ако не е - моля модераторите да я преместят където и е мястото.
Имам си една камера мини DV - Canon ZR 500. Добре си работи, прехвърлям си филмчетат на компютъра с movie maker и всичко си е уж наред, докато гледам на малък екран. Пусна ли си филмчето на цял екран и образа се размазва. Знам че така става заради резолюцията, но много ми се иска ако има възможност за подобряване на качеството да опитам. Какво ще предложите? Четох за Pinnacle , Virtual Dub инсталирах но не поддържала формата. А си мисля че ако започна първо да конвертирам до .avi и после да дообработвам за качество - ми няма да има кой знае какъв ефект. Или греша? Кажете си мнението.
Прочетено: 256 пъти
Не оставяй днешната работа за утре, ако можеш да я свършиш вдруги ден !
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: За видеокамерата

Мнение от Mozo »

Аз не съм много наясно с материята, но да попитам: нали като го прехвърляш на харда не минава през някакъв вид компресия?
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: За видеокамерата

Мнение от Mozo »

И още нещо: да не би да снимаш в режим 16:9?
Изображение
Потребителски аватар
chukchalana
Начинаещ
Мнения: 72
Регистриран: ср юни 27, 2007 08:24
Репутация: 0

Re: За видеокамерата

Мнение от chukchalana »

Ами не знам в какъв режим снимам :oops: Хич не съм наясно - може би нещо още от настройките на камерата би могло да се оправи , а? А за компресията -ми аз затова писах как прехвърлям на компа, че да не ме питат .Ако movie maker си компесира - значи има компресия Аз там нищо не пипам.
Не оставяй днешната работа за утре, ако можеш да я свършиш вдруги ден !
Потребителски аватар
chukchalana
Начинаещ
Мнения: 72
Регистриран: ср юни 27, 2007 08:24
Репутация: 0

Re: За видеокамерата

Мнение от chukchalana »

Проверих - режим SP, но не знам какво означава.
Не оставяй днешната работа за утре, ако можеш да я свършиш вдруги ден !
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: За видеокамерата

Мнение от Kpuc »

И аз не съм наясно с видеокамери, но преди съм ползвал movie maker - много намаля качеството. Намери друг начин да ги сваляш. А със звука имаш ли проблеми? КОгато я ползвах програмката, звука беше много зле
:обичам камината:
Потребителски аватар
chukchalana
Начинаещ
Мнения: 72
Регистриран: ср юни 27, 2007 08:24
Репутация: 0

Re: За видеокамерата

Мнение от chukchalana »

Звука е супер. С камерата нямаше софтуер. С какво друго мога да ги прехвърлям?
Не оставяй днешната работа за утре, ако можеш да я свършиш вдруги ден !
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: За видеокамерата

Мнение от Kpuc »

chukchalana написа:Звука е супер. С камерата нямаше софтуер. С какво друго мога да ги прехвърлям?
Сори, че не мога да ти помогна, но за miniDV-то така ме объркаха преди време. Питах в различни магазини как става прехвърлянето. Едни ми казват: лесно, само с кабел, други: трябва и някакъв хардуер, а даже имаше и един ми вика, ако компютъра ти е нов не ти трябва нищо, ако е стар ти трябва една платка, аз го питам какво означава нов и стар, а той ми вика: ако е по-нов е нов (ясно нали)
Дано се намери някой по-запознат да ти обясни
:обичам камината:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: За видеокамерата

Мнение от Mozo »

SP е стандартната скорост на запис. Това е добре, защото иначе на бавна скорост се влошава качеството. Имай предвид, че камерата ти е нищо особено и това също играе роля. Камери от този род снимат с резолюция 640х480, което е крайно недостатъчно. При тези камери е така. Общо-взето оправия няма. Значи, виж в Movie Maker - а когато прехвърляш филма трябва да дадеш Uncompressed AVI. Всичко друго е с компресия.

Edit: Трябва да се има предвид, че при некомпресирания вариант, една минута е 178Mb.
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: За видеокамерата

Мнение от Mozo »

Ммм, и още нещо: гледай клипчетата на телевизор. Ще ги виждаш доста по-добре. На монитора когато дадеш full screen, точката се увеличава от 4 до 8 пъти, а при телевизора два пъти, пък е и по-толяма, разбира се :thumbleft: .
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Софтуер”