Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от Mozo »

1. Ако желаете да използвате фонетика на вашия компютър НЕ е нужно да инсталирате софтуер за кирилизиране (така наречените кирилизатори) или каквато и да било фонетика, а само погледнете "точка едно"!

2. Ако пък желаете да използвате фонетика погледнете "точка две".

Точка едно: Нужно е да направите следното за да кирилизирате вашия Windows XP :

Start Menu - Settings - Control Panel или пък Start Menu - Run - control panel - ok или...има и други начини за да влезнете в контролния панел. Там влизате в "Date, Time, Language, and Regional Options" и после в Regional and Language Options.

Стъпка 1 - В Regional Options настройте Standarts and formats на Bulgarian :


Изображение

Стъпка 2 - Натиснете третия таб от "Regional and Language Options" - "Advanced". Там настройте "Language for non-Unicode Programs" на Bulgarian :

Изображение


Рестартирайте един път и всичко ще бъде така както трябва!

Това е цялата "философия" на кирилизация на Windows XP!

Точка две: Направете всичко написано в стъпка едно + фонетиката на господин Генади Атанасов "Инжинера".

Връзка за сваляне на фонетика за Windows XP - Цък. Вътре има инсталатор Setup.exe. Стартирайте го и ще получите съобщение, че фонетиката е инсталирана.

После рестартирайте компютъра и просто добавете фонетиката : Start Menu - Settings - Control Panel - Date, Time, Language, and Regional Options - Regional and Language Options - Втората таблица Languages - Details:

Изображение

И после:

Изображение


Ако желаете да изтеглите фонетика за други Windows базирани системи , да попрочетете малко за кирилица, фонетика и други полезни неща погледнете Страница на Инжинера - http://free.hit.bg/injinera/na4alo.htm
Прочетено: 6216 пъти
Изображение
Потребителски аватар
titibar
Регистриран
Мнения: 38
Регистриран: пет ное 21, 2008 16:27
Репутация: 5
пол: Жена

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от titibar »

Това което пишеш за кирилизиране на уиндоус xp дали важи и за вистата?
Няма невъзможни неща ако Бог пожелае да се случат!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от Mozo »

Сходни са стъпките. Ако искаш да я кирилизираш цялата цъкни тук.
Изображение
Потребителски аватар
redfred
Регистриран
Мнения: 41
Регистриран: вт май 06, 2008 16:09
Репутация: 24
пол: Мъж
Местоположение: Madrid España

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от redfred »

това наистина работи но триабва клавиатурата да кирилизирана ,защо го изпробвах но не мога да улуча буквите :съгласен:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от Mozo »

Да, работи. Ако не, карай на фонетика ;) .
Изображение
Потребителски аватар
Ваня
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2522
Регистриран: нед апр 19, 2009 20:58
Репутация: 814
пол: Жена

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от Ваня »

В службата получихме нов компютър.Да си призная доста ми е трудно,защото цялото меню е на английски.Пробвах да го променя по първия описан начин,но нищо не се получи въпреки ,че уж има български.
Умей да живееш, дори когато животът ти стане непоносим!
Изображение
Изображение
moniku
Доктор
Доктор
Мнения: 6965
Регистриран: пет авг 01, 2008 11:54
Репутация: 177
пол: Мъж

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от moniku »

Кратко,точно ,ясно:Викаш комспециалиста ,прави го ,плащаш му/ итой яде и трябва да живее/и си работиш като потребител.Те за това "цъфнахме",щото всеки разбира и е голям спец по всичко.....
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19052
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36477
пол: Мъж

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от Zeroadhesion »

moniku написа:Кратко,точно ,ясно:Викаш комспециалиста ,прави го ,плащаш му/ итой яде и трябва да живее/и си работиш като потребител.Те за това "цъфнахме",щото всеки разбира и е голям спец по всичко.....
Харесва ми как разсъждаваш :усмивка1:
moniku
Доктор
Доктор
Мнения: 6965
Регистриран: пет авг 01, 2008 11:54
Репутация: 177
пол: Мъж

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от moniku »

Zeroadhesion написа:
moniku написа:Кратко,точно ,ясно:Викаш комспециалиста ,прави го ,плащаш му/ итой яде и трябва да живее/и си работиш като потребител.Те за това "цъфнахме",щото всеки разбира и е голям спец по всичко.....
Харесва ми как разсъждаваш :усмивка1:
Мисля,така трябва...Утре като дойде комспеца да му оправя самолета и той ще си плати,нали... :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19052
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36477
пол: Мъж

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от Zeroadhesion »

Именно :thumbright:
Потребителски аватар
Ваня
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2522
Регистриран: нед апр 19, 2009 20:58
Репутация: 814
пол: Жена

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от Ваня »

Много сте ми умнички.Това и аз го знам.А как бихте постъпили ако за служебно ползване трябва да се бръкнете в собствения джоб.
Умей да живееш, дори когато животът ти стане непоносим!
Изображение
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19052
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36477
пол: Мъж

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от Zeroadhesion »

Ваня написа:Много сте ми умнички.Това и аз го знам.А как бихте постъпили ако за служебно ползване трябва да се бръкнете в собствения джоб.
Айде без сарказъм...
Бих извикал системния администратор на фирмата, в която работя. Ако няма такъв, то би следвало, че фирмата е малка и бих се обърнал към шефа. Ако ми каже, че съм некадърен и не мога да се справя с усторйството, с което работя, ще му кажа обясня каква е разликата между специализиран софтуер, операционна система и настройките за нея.
moniku
Доктор
Доктор
Мнения: 6965
Регистриран: пет авг 01, 2008 11:54
Репутация: 177
пол: Мъж

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от moniku »

Ваня написа:Много сте ми умнички.Това и аз го знам.А как бихте постъпили ако за служебно ползване трябва да се бръкнете в собствения джоб.
Аз бих му обяснил на отворкото ,че ми е писнало от пишман фирми и съм достатъчно кадърен да се оправям и сам в живота....
Изображение
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от Kotkata68 »

:roll: Малко късно се обаждам, но според мен Ваня търси помощ или съвет какво може да се е объркало при опита и да следва инструкциите. Така, че ще я помоля да каже кое точно не се е получило и дали и излиза някакъв надпис, за да може този който разбира да и помогне.
А на вас момчета, ще кажа, че не винаги в една фирма действат всички законови правила, още повече в тази криза едно такова изясняване с шефа може да ти струва гледката на вратата от външната страна на фирмата. :???: :p

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Ваня
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2522
Регистриран: нед апр 19, 2009 20:58
Репутация: 814
пол: Жена

Re: Уиндоус кирилица - кратко, точно, ясно

Мнение от Ваня »

Нямам проблем с шефа,той е по-зле и от мен с компютъра.Просто работя в кметство, а от общината ни тръснаха този компютър и "оправяйте се".
компютъра който ползвам го преинсталирах в къщи/е не аз / да е с българско меню.
Почти не ми се налага да ползвам новия.Но той е нова версия,с по-различни икони, и ще ми бъде адски по-лесно ако ми изписва на български.Пробвах с упътванията на Мозо -1-ви начин, нищо не стана.Е,това е.
Умей да живееш, дори когато животът ти стане непоносим!
Изображение
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”