Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Проблем със Скайп.

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
v0x
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 480
Регистриран: съб юни 30, 2007 21:42
Репутация: 10
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Проблем със Скайп.

Мнение от v0x »

Тъй като много отдавна не се занимавам с Уиндоус съм загубил форма..Въпроса ми е свързан с инсталирана последна версия на Скайп за Уиндоус XP (SP2).
След последното обновяване на скайпа с последната версия се получава аномалия.Ако през него се обажда човек той може да чува отсрешните, но те не могат да го чуват.В скайпа се изписва съобщение, че микрофона може би е "заглушен".
При отварянето на контролния панел, секцията за звуци и аудио устройства подсекцията за говор в Capture прозорчето има 4 контроли-аналог конвектор, линия,микрофон и сум.Когато се даде отметката на сум или микрофон скайпа работи и може да се говори и да чува отсрешният.Но при всяко пускане или спиране на скайпа, отметката сама се премества в полето на контролата-line и при това положение скайпа после не работи нормално и пише, че е заглушен микрофона.

Дайте идея защо се получава така?
Прочетено: 271 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283704
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334017
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем със Скайп.

Мнение от Mozo »

Освен да махнеш тикчето на "Let's Skype Adjust My Audio Settings" :roll: .
Изображение
Потребителски аватар
pasinet
Лъч усмивка
Лъч усмивка
Мнения: 1358
Регистриран: пон апр 14, 2008 18:47
Репутация: 315
пол: Жена
Контакти:

Re: Проблем със Скайп.

Мнение от pasinet »

Ох, с този скайп. Брат ми понеже ползва Ubuntu и само мoжeм да си пишем , не и да си говорим. Всеки път, когато искаме да се чуем, трябва да превключва на windows. :sad:
Няма нито едно напълно грешно нещо на този свят - дори един спрял часовник е верен два пъти в денонощието.
Потребителски аватар
akon
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1953
Регистриран: вт дек 18, 2007 19:57
Репутация: 140
пол: Мъж

Re: Проблем със Скайп.

Мнение от akon »

pasinet написа:Ох, с този скайп. Брат ми понеже ползва Ubuntu и само мoжeм да си пишем , не и да си говорим. Всеки път, когато искаме да се чуем, трябва да превключва на windows. :sad:
Какво??? Това не бях го чувал аз си говоря нормално от Убунту до Уиндоус през скайп
Потребителски аватар
pasinet
Лъч усмивка
Лъч усмивка
Мнения: 1358
Регистриран: пон апр 14, 2008 18:47
Репутация: 315
пол: Жена
Контакти:

Re: Проблем със Скайп.

Мнение от pasinet »

akon написа:
pasinet написа:Ох, с този скайп. Брат ми понеже ползва Ubuntu и само мoжeм да си пишем , не и да си говорим. Всеки път, когато искаме да се чуем, трябва да превключва на windows. :sad:
Какво??? Това не бях го чувал аз си говоря нормално от Убунту до Уиндоус през скайп
А де, и аз не знам.При положение , че брат ми е обучаващ в програмния отдел на Дженерали /във Франция??! И той се чуди. :-k :усмивка1: Каза, че ще пробва разни неща, като има резултат ще споделя какъв е бил проблема. :усмивка1:
Няма нито едно напълно грешно нещо на този свят - дори един спрял часовник е верен два пъти в денонощието.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283704
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334017
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем със Скайп.

Мнение от Mozo »

Аз също имах бая проблеми със Скайп и Убунту, но след дълго ръчкане успях да го даврандисам :) .
Изображение
Потребителски аватар
v0x
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 480
Регистриран: съб юни 30, 2007 21:42
Репутация: 10
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем със Скайп.

Мнение от v0x »

Де дса беше проблем със скайпа под Дебиан/убунту...щех да го разнищя..
Този уиндоуският скайп просто има контрол над драйверите на аудиокартата..Не мога да ги разбера тея разработчици-как ще даваш права на програма да ти контролира автоматично драйверите и да е зьатворен кода/да неможеш да го редактираш.. :-&
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”