Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Съвет за инсталация на уиндоус- каква версия

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Nibelung »

Montoya написа:Пичове, хубаво го хвалите ХР-то, само че единствения вариант да инсталираш скайп на него е с някоя от пачнатите руски версии, които не се знае до кога и как ще работят. Вайбър е невъзможно да инсталираш. От браузърите, все още може да се инсталира похромчената мозила и му тежи като слон, хром и опера от новите не съм сигурен, с амд процесор и пале муун няма да може да сложи. Просто му изтече времето на ХР, колкото и да не ми се иска и на мен, така е.
Извинявай, харесваш ми като човек, ама досега само Радо беше успявал да събере толкова глупости в един пост :mrgreen:

Седма версия на Скайп си работи чудесно на ХР.
И пачнатите руски версии също си работят чудесно. И въобще няма нужда да се инсталират.
И когато някой ден спрат да работят, ще се появят нови пачове, и пак ще проработят :cool:

Който иска Вайбър, да си го ползва на смартфона. Дори не съм пробвал да го слагам на компютър, като видях колко място иска. Колкото цяла ОС :evil:

Хром е боклук и новият файърфокс е боклук. Дано по-скоро спрат да работят на ХР. Засега за съжаление си работят чудесно.
Истинската - старата Опера си работи чудесно. И Пейлмуун си работи чудесно. И на АМД-процесор също работи чудесно.

:cool:
Прочетено: 539 пъти
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Montoya »

Ами, я пробвай сега да инсталираш седмата версия на скайп на прясна инсталация на ХР, аз не успях на 3 компютъра да го сложа?
Ти ако не ползваш вайбър, хората си го ползват, без значение от размера му. Що да се мъча на 4 инчовия екран с малка клавиатура, като има 15 инчов екран и стандартна клавиатура!?
Пале муун, атом, как го слагаш на АМД процесор да работи, аз не успях да подкарам?
Хром, ако го има инсталиран вече, някоя по стара версия, пищи, че е стар, но не може да се обнови, нов също не успях да инсталирам :cool:
Остана файърфокс от новите и той пък нещо не се разбира с флаш плеъра, ама се търпи до някъде
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Nibelung »

Стига с тия инсталации, бе ! :mrgreen: Нищо не инсталирам. Всичко ми е портабъл и всичко работи :cool:
Ще ти ги пратя някъде, ако искаш :)
И как искаш Пейлмуун за Атом да работи на АМД :toothy10:
На Атом и на Уиндоус, и на Линукс ъпдейтваш ръчно :cool:
На ХР също ползваш Атом варианта. На 7 и нагоре, или на АМД ползваш стандартния Пейлмуун.
Последна промяна от Nibelung на чет май 12, 2016 20:05, променено общо 1 път.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Montoya »

Ами друга версия на луната освен атом как става на ХР?
И как да накарам някой да работи с портабъл програми, не съм аз?
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Nibelung »

Какво значи "как да накарам някой да работи с портабъл-програми ?" ?
Все едно слушам "как да го ползвам тоя линукс, като то един скайп да пусна, трябва да пиша 2 стр. команди" :shock:

Слагаш програмата, правиш й шорткъти и това е всичко.

И какво значи "Ами друга версия на луната освен атом как става на ХР?" ?
На атом се слага версия за атом. И на ХР се слага версия за атом. Работят нормално. Това е.
На 7 се слага стандартна версия.
Някои стари боклуци не работят с Пейлмуун, но са малко. Слагаш 24 ЕСР на Файърфокс. Или 49 на Хромовете (за идиотите, които не могат да дишат без него). А има и още един хубав и лек браузър - K-meleon.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Montoya »

Ами, горе се видя, че е с амд процесор на скоч лаптопчето от линка на Ди, как да му сложиш луната, не става на ХР, иначе атом версията си работи и на други интелски, не атом процесори
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Nibelung »

Montoya написа:Ами, горе се видя, че е с амд процесор на скоч лаптопчето от линка на Ди, как да му сложиш луната, не става на ХР, иначе атом версията си работи и на други интелски, не атом процесори
Абе човек, ти четеш ли въобще какво пиша :луд:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Montoya »

Чета всичко, намерих кусури на ХР-то които са непреодолими за обикновен юзер който сега си го инсталира, имало решение с портабъл програми, хубаво :съгласен:
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Nibelung »

Дай ги тия кусури, и ние да ги научим. Щото аз за 15 г. не съм ги видял.
Сигурно преди да излезе ненагледната седмица всеки ден е бил за горките хорица неописуемо мъчение :sad:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Montoya »

Не бе човек, преди да излезе седмицата, всичко си имаше за ХР-то и си работеше, сега вече трябват егати гимнастиките да подкараш разни неща. Не поддържат вече нищо. Може да си работи, ама трябва бая да се помъчиш
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335874
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Mozo »

Ъъъ, какъв е проблемът да инсталира Skype?

Изображение

На 99.9% съм сигурен, че на Скоч не му трябва Viber. С браузъра ще се оправи - един FF с FasterFox и MemoryFox и всичко лети :thumbright: И всичко си върви, не знам що си мислиш, че нищо не върви. В работата абсолютно всички са с ХР и ги поддържам аз. Проблеми никакви, стига с тия градски легенди PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18

И все пак - Linux Mint.
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Tsurugi »

Mozo написа:И все пак - Linux Mint.
:thumbright: :evil3: Изображение :headbang: :headbang: :headbang:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Nibelung »

Montoya написа:сега вече трябват егати гимнастиките да подкараш разни неща. Не поддържат вече нищо. Може да си работи, ама трябва бая да се помъчиш
Никакви гимнастики не съм правил и с нищо не съм се мъчил :-o


И все - Линукс Минт хфце :mrgreen:
И ХР за резерва :mrgreen:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от sko4 »

Хммммм, както върви ще взема да си инсталирам един Линукс минт. То Мозо от 5-6 години ме кандърдисва, ама аз го раздавам инат. Ще трябва да го потърся някъде из другия комп, върти ми се в главата че е около 600-700 Мб. Пък ако не ми хареса, връщам ХР,то,колко му е.
Колкото до вайбър на компа хич не ми трябва, имам си го на телефона. То и скайпа го отварям много рядко. Най си ми е добре разговор по телефона, става лесно.
Ако ще да е ХР, то сега съм с него. Колкото до систем ресторе, ползвам я. Иначе си имам имидж с Акронис, ама ме домързява да го актуализирам напоследък за да е полезен ефективно..
Да, забравих, инсталирах РАМ,а и сега съм с 2 Гб, чувства се разликата.
Да попитам:
-за Линукс вървят ли браузърите на Уиндовс?
-Има ли Линукс актуализации, има ли нови версии или само го инсталираш и го актуализираш?
-Други особености някакви? Само съм чул, че почти няма вируси за него и не е нужна антивирусна ама хептен да няма...хммм, дали е точно така?
-До кога ще има поддръжка Линукс?
Почти се навих на Линукс, дайте повее инфо.
Старостта не е порок , порок е глупостта !
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335874
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Съвет за инсталация на уиндовс- каква версия

Мнение от Mozo »

Браузърите са си абсолютно същите, кеф ти Pale Moon, кеф ти Firefox, кеф ти Opera, те не зависят от операционната система, същите са си. Никакви линукси от по 600-700 мегабайта няма да ми пробваш, сваляш последна версия, а не някакви архаизми отпреди сто години:

http://mirrors.netix.net/LinuxMint/linu ... -64bit.iso

Инсталира се елементарно, ето и упътване:

kak-da-instaliram-linux-i-windows-na-ed ... 98648.html

Ако няма да го инсталираш с Windows, то е сходно, просто ще избереш първия дял. Наистина е супер елементарно, няма от какво да се плашиш. За последващите въпроси ще си отвориш една тема в Linux раздела и ще те оправим :thumbright:

Специално този Linux е на версии, този е до 2019-та година. виж, пробвай, разучи, пък като стане 2019-та година, вече ще инсталираме друг, който е вечен и няма версии, а си е винаги актуален :thumbright:

Да, не ти трябва антивирусна :thumbright:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”