Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

google photos или как се споделят снимки

feed Всякакви програми и проблемите свързани с тях.
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Inferlin »

Схванах го грешно т.е. като скорост. :) Е да... 10GB трафик, но 50GB общо като място. :) Поне при мен 10GB са предостатъчни а, ако не стигат... имам втори акаунт. :)
Прочетено: 940 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Mozo »

Montoya написа:Писал съм че няма по удобно нещо, само дето още го няма за линукс, а за мак го има да им се не види
Кое го няма? Нещо не разбрах, то нали това е страница някаква 8-[
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Montoya »

Апликейшън гугле фотос за линукс няма, иначе си е интернет галерия
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19057
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36507
пол: Мъж

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Zeroadhesion »

Inferlin написа:Схванах го грешно т.е. като скорост. :) Е да... 10GB трафик, но 50GB общо като място. :) Поне при мен 10GB са предостатъчни а, ако не стигат... имам втори акаунт. :)
По принцип идеята ми да използвам тези услуги е да мога да имам достъп до важните файлове към смартфона ми и другото е - ако се случи нещо с хард-а ми, или ако реша да преинсталирам и да затрия целият хард, то важните файлове да се запазят в облака. Да, но ако съм синхронизирал 30GB важни файлове и искам да ги издърпам наново от облака на новоформатираният (или новозакупеният, ако е бил изгорял) хард-диск, какво се случва с това 10GB-тово ограничение? :-k
Пуснал съм си FTP и го виждам на смартфона и сега събирам пари да си сложа RAID 1, за да реша проблема.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Montoya »

Е това ограничение от 10гб трафик би трябвало да е за определено време. Да речем на ден или на седмица или на месец, едва ли като стигнеш тоя трафик ще ти спрат услугата :-k
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19057
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36507
пол: Мъж

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Zeroadhesion »

Montoya написа:Е това ограничение от 10гб трафик би трябвало да е за определено време. Да речем на ден или на седмица или на месец, едва ли като стигнеш тоя трафик ще ти спрат услугата :-k
Да, ама представи си, че ми се наложи да издърпам наново тези качени 30GB и ограничението ми е 10 за месец? Какво правим? Чакам всичко да се дръпне за 3 месеца? :mrgreen: :mrgreen:
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Inferlin »

За месец е. При мен върши работа защото личната ми идеология е за минимум три архива (единия задължително извън.... текущата държава). :) Досега се е налагало да използвам само някои файлове за възстановяване, а... ако се случи спешно и аварийно да възстановявам всичко в рамките на месеца (т.е. съм си загубил другите два архива), то ще жертвам 10лв. :)
И все пак 10GB трафик на месец са доста... поне за мен.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Mozo »

Montoya написа:Апликейшън гугле фотос за линукс няма, иначе си е интернет галерия
Ясно :thumbright:

Използвай това:

http://www.webupd8.org/2013/09/mount-go ... oogle.html

Или тези, които каза Зеро. За всичките съм писал, има ги на сайта и вървят на Linux :)
Изображение
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Inferlin »

Но е интересно как и при какви условия го отчитат. Това е единият ми акаунт с ежедневни архиви по 60MB и периодични (през 10 дни) архиви по 1GB.

Изображение

Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19057
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36507
пол: Мъж

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Zeroadhesion »

Inferlin написа:Но е интересно как и при какви условия го отчитат. Това е единият ми акаунт с ежедневни архиви по 60MB и периодични (през 10 дни) архиви по 1GB.

Изображение

Е как така :shock:
Този bandwidth да не е ограничение на големината на файл? :roll: Съмнявам се, но ми се вижда нелогично, предвид информацията, която предостави току-що...
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Montoya »

Mozo написа:
Montoya написа:Апликейшън гугле фотос за линукс няма, иначе си е интернет галерия
Ясно :thumbright:

Използвай това:

http://www.webupd8.org/2013/09/mount-go ... oogle.html

Или тези, които каза Зеро. За всичките съм писал, има ги на сайта и вървят на Linux :)
Благодаря, гугъл драйв го има за линукс, но е различно нещо от гугъл фотос. В драйва качваш всякакви файлове, хранилището за снимки гугъл фотос е съвсем отделно с отделен лимит зависимост от това как качваш снимките, с оригиналните размери или с високо качество преоразмерени от гугъл. Във втория случай няма ограничения по обем на качени снимки, за оригиналните снимки мястото е поделено с пощата и е общо 10 гб непрекъснато нарастващи. В момента при мен е
Използвате 7,39 ГБ (46%) от 16 ГБ
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Inferlin »

Признавам си - идея си нямам. :) Това е от един FreeBSD сървър и просто инсталирах програмата за синхронизация (за Mega) от пакетния мениджър, синхронизирах папката с архивите и... това е всичко. Така си работи от месеци. Другите ми акаунти не са използвани последният месец, така че не са подходящи за сравнение.
Не знам дали има значение, но се архивира само нощем - между 3 и 4 часа.
Последна промяна от Inferlin на пет фев 26, 2016 23:39, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19057
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36507
пол: Мъж

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Zeroadhesion »

Montoya написа:В момента при мен е
Използвате 7,39 ГБ (46%) от 16 ГБ
Да, значи Dropbox определено няма да ти свърши работа :toothy10:
OneDrive ми е 25GB, но ми е останал от преди, вече са по 15GB. А пък и е на Microsoft... :tard:
Mega-та, ако се вместваш в 10GB на месец мисля, че ще ти свърши работа (ако тооолкова те дразни тоя google), все пак 50GB снимки ако ги запълниш, просто трябва да смениш професията :lol:
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Montoya »

Те се събират защото го напълних това място, после изтрих всички снимки от там, оригиналите от хард диска ги качих на външен диск, записах ги на двд-та, тогава ги оразмерих всичките и ги качих наново.
Изображение
Жената и децата много снимат, особено жената и дъщерята, сина не чак толкова :mrgreen:
Отделно са снимките на локални парни инсталации, бани, домашни ремонти, на коли и ремонти по тях, които сигурно са още около 2 хиляди снимки.
Качеството е съответстващо на телефоните и сапунерки със съмнително качество, но пък почти не се трият снимки
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19057
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36507
пол: Мъж

Re: google photos или как се споделят снимки

Мнение от Zeroadhesion »

Montoya написа:Те се събират защото го напълних това място, после изтрих всички снимки от там, оригиналите от хард диска ги качих на външен диск, записах ги на двд-та, тогава ги оразмерих всичките и ги качих наново.
Изображение
Жената и децата много снимат, особено жената и дъщерята, сина не чак толкова :mrgreen:
Отделно са снимките на локални парни инсталации, бани, домашни ремонти, на коли и ремонти по тях, които сигурно са още около 2 хиляди снимки.
Качеството е съответстващо на телефоните и сапунерки със съмнително качество, но пък почти не се трият снимки
Ами ти така ако поставяш нещата най-добре ще е да си вземеш един NAS сървър + примерно 2x3TB дискове. Тези кутийки имат Samba share + FTP + торент клиент + DLNA сървър, имат и собствен Cloud сървър и клиент (говоря за Synology, може и други марки да имат). Като цяло пълна гама услуги и достъп до файловете много пространство, работят в RAID 1 - ако единия хард дефектира, няма да ти изчезнат снимките, можеш да си ръгаш всички файлове там без притеснение и така... :усмивка1:
На наще съм им сложил https://www.synology.com/en-global/products/DS215j и не съм ги чул да се обаждат повече. :lol: Всичките им снимки, клипове и служебни файлове си ги бекъпват там, също така си дърпат филми и сериали на него през торент клиента му и си ги пускат през DLNA на телевизорите - буквално замлъкнаха и не са ме търсили за нищо повече :evil4:
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Софтуер”