Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Навигация за телефон андроид

Актуални новини, въпроси и интересни факти за клетъчни телефони.
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: Навигация за телефон андроид

Мнение от Kpuc »

Ползвам:
- iGO за основна. Бих я определил като малко сложна за инсталиране и конфигуриране, но веднъж като я направя не я пипам дълго време. Само актуализирам карти и камери. Вече има приложение, което автоматично актуализира камерите за България и Гърция.
- Garmin за разни пътечки - има най-добрата карта за България, включваща дори черните пътища и горски пътеки (TOPO версията). Официално я няма за андроид, затова на някои телефони не тръгва, на други има доста проблеми. Старите версии доста забиваха, дори и да тръгне, но последната, която се появи е доста по-добре.
- Резервен вариант - Вградената, която използва Google maps (иска интернет, но и на ниска скорост се оправя).

Бях тествал Waze. Хубавото е трафика на движение в реално време. Но така и не я задържах. На времето тествах доста програмки, но останалите не ми допаднаха с нещо. Вече за повечето съм забравил защо. За copilot си спомням, че доста ми хареса, но имаше проблем с картата. Търсиш населено място от южна България, намира го, даваш да те заведе до там и ти казва, че не може да генерира път
Прочетено: 1211 пъти
:обичам камината:
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Навигация за телефон андроид

Мнение от Inferlin »

iGO има ли добър 3D режим (като снимката на Sygic в началото на темата)? Веднъж свикнах с такъв и вече не искам да преминавам на обикновен. :)
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19058
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36517
пол: Мъж

Re: Навигация за телефон андроид

Мнение от Zeroadhesion »

Суджука става, но аз съм за Navigon.
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: Навигация за телефон андроид

Мнение от Kpuc »

Inferlin написа:iGO има ли добър 3D режим (като снимката на Sygic в началото на темата)? Веднъж свикнах с такъв и вече не искам да преминавам на обикновен. :)
3D има, дали е добър не знам. Не одобрявам 3д изглед на навигация, при условие че се ползва за такава
:обичам камината:
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Навигация за телефон андроид

Мнение от Inferlin »

Не, че не мога да чета карти (още повече че съм и работил това... е в миналото), но докато се кара открих че колкото обстановката на навигацията е по-близка до реалността, толкова е по-бързо ориентирането :). Защото ако ще е истинска карта, тогава искам хоризонтали, за да се ориентирам за релефа. Без тях никаква карта не е. :) А и харесвам 3D изгледа. :) С тези фиксирани резолюции ми се виждаше идеологически стара iGO (не че това непременно е лошо) и май съм я подценил. Какво пък - ще я тествам и нея. :)
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: Навигация за телефон андроид

Мнение от Kpuc »

Предпочитам 2D, защото виждаш точното разстояние между преките. Например трябва да завиеш на 3-тата пряка, на картата виждаш точното разстояние между преките, виждайки реално колко е разстоянието между 1-вата и 20-рата се ориентираш колко ти остава до завиването. При 3д гледаш само колко метри има, защото заради 3д ефекта първоначално пряката изглежда много далеч и бързо се приближава.
Това с фиксираните резолюции е доста кофти, затова написах, че я определям като сложна за инсталиране. iGO също го няма официално за инсталиране, но за него не знам от къде се експортира.
:обичам камината:
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Навигация за телефон андроид

Мнение от Inferlin »

Ще измисля нещо... с инсталирането. ;) Само желание за това да намеря.

Всеки търси различни неща все пак. И да - така е с 3D-то но само докато се свикне, още повече за навигацията в кола е важно (за мен де) само с кратък поглед (части от секундата :)) да схвана обстановката. 3D-то си има фиксиран алгоритъм и малко ми трябва за да свикна с разстоянията. Друго няма какво да преценявам.

Ако ще се използва за карта - е тогава 2D, макар и без хоризонтали (което е глупаво да ги няма, защото информацията я има в картата). Просто съм свикнал така да схващам картата и без тях ми е трудно. :) За града естествено не са много смислени. :)
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “GSM новини, проблеми и въпроси”