Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Въпрос за Свиваком

Актуални новини, въпроси и интересни факти за клетъчни телефони.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11082
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40041
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Въпрос за Свиваком

Мнение от Валсо »

Виваком искат майка ми да им съдейства "за нов клиент" (може и с пълномощно). Интернет картата ми за тел. ще стане неограничена с по-ниска тарифа, а дом. нет 600/400 ще стане 33 лв. Какво означава "да им съдейства за нов клиент"?
Прочетено: 206 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284062
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334973
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от Mozo »

Предполагам, че е да намери нов клиент и срещу това да получи бонус.
Изображение
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5128
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34727
пол: Мъж

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от Shaker »

Служителите имат таргет за нови клиенти и въпросните са баламосали майка ти. Общо взето е "прееби познат/приятел и вземи бонус".
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11082
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40041
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от Валсо »

Shaker написа:
пет мар 08, 2024 15:57
Служителите имат таргет за нови клиенти и въпросните са баламосали майка ти. Общо взето е "прееби познат/приятел и вземи бонус".
Още не сме подписали с тях, реших първо да питам какво е това. Значи остава последният вариант - при по-предишния ми доставчик, но този път ще накарам техниците да си свършат работата като хората, за да не стоя пак по 20 дни в месеца без нет заради техния мързел.
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5128
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34727
пол: Мъж

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от Shaker »

Лично аз съм доволен от оптичния им интернет. Използвам 600/400 Mbit/s и съм доста доволен. До сега не ми е спирал нито веднъж. Преди това бях на NET1, но не на оптика.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11082
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40041
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от Валсо »

Shaker написа:
съб мар 09, 2024 09:14
Лично аз съм доволен от оптичния им интернет. Използвам 600/400 Mbit/s и съм доста доволен. До сега не ми е спирал нито веднъж. Преди това бях на NET1, но не на оптика.
То въпросът не е в това дали спира или не. От не един съм чувал, че вече не спира през 5 мин. като едно време и да ги чакаш по 2 седмици да го оправят. Въпросът е какво ще стане след 2 години или дори по-рано: "индексация на тарифите според инфлацията", а и на всеки 2 години ти вдигат тарифите и не ти дават възможност да останеш на досегашния план с досегашната тарифа. Ей това ме дразни!
В Онлайн Директ (Networx) близо 15 години бях на една и съща избрана от мен тарифа (след като минах на оптика, тарифата беше друга, разбира се) и никога не са ме принуждавали да минавам на по-висока нито са ми я индексирали според Инфлаций и според не-знам-си-кого-още.
Последна промяна от Валсо на пон мар 11, 2024 03:03, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284062
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334973
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от Mozo »

Валсо написа:
нед мар 10, 2024 22:06
Въпросът е какво ще стане след 2 години или дори по-рано: "индексация на тарифите според инфлацията", а и на всеки 2 години ти вдигат тарифите и не ти дават възможност да останеш на досегашния план


При всички е така.
Офтопик:
Валсо написа:
нед мар 10, 2024 22:06
според не-знам-си-коГО-още.
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11082
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40041
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
пон мар 11, 2024 00:40
При всички е така.
Само при мобилните оператори е така. Никога нито един частен интернет доставчик не е изнудвал така клиентите си.

Офтопикът е оправен. :thumbright:
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от Montoya »

Те първи индексираха, обаче с 4,5 процента само, другите два оператора дигнаха с 9 и нещо. Ако трябва да съм честен аз понеже имах много проблеми с виваком им заобикалях офисите от далече, обаче като купиха нет1 им се оказах абонат и се държа като партизанин на разпит и не приемам телефонната им услуга, обаче не мога да кажа нищо лошо за оптичния интернет и ЕОН. Телевизията е некст левъл, за мен най добрата на пазара в бг
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284062
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334973
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от Mozo »

Валсо написа:
пон мар 11, 2024 03:04
Mozo написа:
пон мар 11, 2024 00:40
При всички е така.
Само при мобилните оператори е така. Никога нито един частен интернет доставчик не е изнудвал така клиентите си.
Е, аз за тях говоря. И да не забравяме, че и те са частници. Виваком не е държавна от много отдавна :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11082
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40041
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от Валсо »

Понеже мобилният ми план за интернет (картата, която е само за интернет и е на мое име) изтича след 3 месеца, се опитваха да ме вкарат в плана-подигравка Unlimited 10 (10 Mbps скорост), аз им казах, че това не ме устройва и или си оставам на досегашния "i-Traffic M+", или прекратяваме договора. Това явно свърши работа, защото изведнъж изкопаха отнякъде "i-Traffic L+", който е на същите пари като "Unlimited 10", но скоростта е НЕОГРАНИЧЕНА, а мегабайтите са два пъти повече (20 000). То аз 2000 МБ изхарчвам с 300 зора, камо ли 20 000, ама нека да има. :lol:
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5128
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34727
пол: Мъж

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от Shaker »

Аз лично използвам Unlimited 100 и съм доволен от плана. Единствено ме дразни, че когато си пусна хотспот-а, то трябва да пращам празен безплатен SMS за нови 10 GB дневен трафик. Уж го направили, да не им се натоварвала мрежата. За по-голям план, няма смисъл.
Оптичният им интернет е чук и съм много доволен от тях, а телевизионната услуга EON е най-добрата за България. Имам един основен Android приемник + приложението им за два Smart телевизора безплатно. Даже едното устройство на село е Mi Stick и върви доста добре EON приложението там.
Не ги хваля Виваком, но за мен са по-малкото зло от А1. С последните имах големи ядове с мобилните им услуги. Когато купиха Megalan, тогава таковаха майката на този интернет доставчик...
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284062
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334973
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от Mozo »

Мегалан бяха велики, да...

A1 са тотална катастрофа. Очаквам с нетърпение да ни свършат двете години и тая тъпа (най-тъпата) телевизия отива в историята. Няма такова нещастие, дори и за алфа не става, какво става за готов продукт, тея са луди - всекидневни проблеми, забивания, изписва, че нямало било интернет като димира картината, а отзад продължава да си върви телевизия, но не можеш да гледаш заради задимяването и надписа, та понякога дори се налага да дърпам щепсела (а докато пише, че няма интернет освен че върви телевизията, ако превключиш на Ютюб, всичко си бачка, качеството на интернет сигнала е почти на 100%, но иначе интернет няма :lol: ). А най-наглото ми се случва вече трети път тази седмица - пускаш телевизора и ако е на нещастното им приложение, директно плюе, че няма интернет, дори още преди да е започнало да зарежда, та да се застраховат. Чак след това започва да зарежда и надписът изчезва...

Да не говорим за "Временно затруднение2", да, без интервал преди двойката и там ни съветват вещо да рестартирам устройството (кое устройство???) или да превключим канала. Е, да, ама ако съм търсил предаване на запис и губя всичко и започвам да го търся наново, ако сменя канала. Да не говорим че НЯМА как да си запишеш предаване освен за няколкото канала, за които те са решили, че може и е с ограничено пространство, демек запишеш едно предаване и си дотук. Няма как да го свалиш, няма как да си го гледаш където си поискаш, нищо. Докато си върнал предаване не можеш да сменяш каналите от цифрите, тотална скръб е, тотално са се побъркали. Или пък ние сме лудите, че въобще позволяваме подобни идиоти да са основен оператор в България :tard: :tard: :tard:
Изображение
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6341
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33104
пол: Мъж

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от beggginer »

Нещо такова е и шитнята на Булсатком с техните Fusion боксове.

Споделям впечатленията на @Shaker за EON и 5G интернет услугата им (стига да има покритие, където ви трябва, разбира се).
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11082
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40041
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Въпрос за Свиваком

Мнение от Валсо »

Аз ТВ не гледам, така че качеството ѝ ни мъ иве. Мен ме интересува само да има стабилен сигнал на мобилния нет. А домашния вече го оправих и не е към Свиваком. Малко по-скъпо от досегашния доставчик, но пък съм с връзки и мога да си поискам по-висока скорост, ако се наложи. В досегашния доставчик това беше гимнастика на краката. 😂
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “GSM новини, проблеми и въпроси”