Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Python scripts в андроид?  [РЕШЕНА]

Актуални новини, въпроси и интересни факти за клетъчни телефони.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11090
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40071
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Python scripts в андроид?

Мнение от Валсо »

Пробвали ли сте да пускате питонски скриптове под андроид? Модифицирах скрипта на Зеро за енвидия да пуска на всеки 15 минути командата

ping -c 1 abv.bg | grep "packet loss"

и ако загубата на пакети е == 1, да показва съобщение. Засега изглежда работи, но ми се ще да го тествам в среда, където има интернет, тоест на телефона. От няколко часа насам нямам интернет на компа и това е единствената причина да се хвана да си играя със скриптове. Само че в андроид командата минава само ако махна всичко след .bg. Ако не го махна, никаква реакция, все едно не съм пускал скрипта изобщо. Разбира се махнах и кода за zenity, защото в андроид интерфейсът вероятно е друг.

Роботът уж е базиран на Линукс, ама по незнайни причини този скрипт не тръгва под андроид, освен ако не махна почти всичко от него.
Прочетено: 105 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284096
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335063
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Python scripts в андроид?

Мнение от Mozo »

Е, то ако нямаш инсталиран Python, няма да върви и на Linux 8-[
Изображение
Потребителски аватар
cprog
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1418
Регистриран: нед юли 19, 2015 08:19
Репутация: 12926
пол: Мъж

Re: Python scripts в андроид?

Мнение от cprog »

Валсо написа:
нед юли 17, 2022 21:04
Пробвали ли сте да пускате питонски скриптове под андроид? Модифицирах скрипта на Зеро за енвидия да пуска на всеки 15 минути командата

ping -c 1 abv.bg | grep "packet loss"

и ако загубата на пакети е == 1, да показва съобщение. Засега изглежда работи, но ми се ще да го тествам в среда, където има интернет, тоест на телефона. От няколко часа насам нямам интернет на компа и това е единствената причина да се хвана да си играя със скриптове. Само че в андроид командата минава само ако махна всичко след .bg. Ако не го махна, никаква реакция, все едно не съм пускал скрипта изобщо. Разбира се махнах и кода за zenity, защото в андроид интерфейсът вероятно е друг.

Роботът уж е базиран на Линукс, ама по незнайни причини този скрипт не тръгва под андроид, освен ако не махна почти всичко от него.
Най-вероятно няма grep като команда и хвърля грешка, която обаче не се показва. И умира тихо.
Това е нормално, защото много команди и пакети са или махнати, или променени, за да могат да работят в среда, която е с ограничени ресурси спрямо компютър и със специфични функции.
Някои функции са ограничени и с цел сигурност. Включително шела на телефона. На редовия потребител шел н е му трябва и те го махат или ограничават, за да не получават после оплаквания и жалби, че новия ми супер скъп телефон спря да може да прави обичайните неща, защото съм бърникал из шела.

Вярно е, че може да се префлашват и други подбни неща, но като цяло това е опасна операция, която може да доведе до непотребен телефон и всички инструкции вървят с предупреждения.

От друга страна, да скриптове може и да могат да се пускат, но винаги с едно наум, че не е баш същото.
За телефон най-добре търси апп, който прави това, което искаш.
За скрипта може да ползваш лаптоп да го тестваш
CPU~Dual core AMD Athlon 64 X2 5200+ (-MCP-) speed~2700 MHz (max) Kernel~4.15.0-33-generic x86_64 Up~1 day Mem~4869.6/7976.7MB HDD~2400.5GB(45.8% used) Procs~313 Client~Shell inxi~2.3.56
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11090
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40071
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Python scripts в андроид?  [РЕШЕНА]

Мнение от Валсо »

Да, бест френдът тази сутрин ми написа, че на телефона шелът е бизибокс като на рутерите, а не Баш и затова не става. А аз вчера намерих Termux - линукс терминал, писан за андроид и през него скриптът стана - с все греп-а. Приложението има даже стрелка нагоре, за да повтаряш последно използваната команда и няма реклами.
Нова тема Отговори

Върни се в “GSM новини, проблеми и въпроси”