Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

MIUI - спиране на жестовете?

Актуални новини, въпроси и интересни факти за клетъчни телефони.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11072
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40001
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

MIUI - спиране на жестовете?

Мнение от Валсо »

Някой има ли идея как се спират жестовете на MIUI? Уж съм ги изключил (като настроих вместо жестове, да се ползват бутони), обаче от време на време, когато натисна бутона за отключване, вместо циферблата за въвеждане на ПИН, се показва я "Mi дистационно", я "записване на звук", я някоя друга идиотщина. Единственият начин да ги разкарам е пак да натисна бутона, за да се заключи и после да го отключа по същия начин. Вероятно е бъг с жестовете, но фактът, че тези неща се появяват, според мен означава, че жестовете не са напълно изключени, а за съжаление настройката за жестове има само 2 функции - системна навигация с избор между бутони и жестове + "огледални бутони ON & OFF". Ако има друг начин за изключване, аз не го знам.
Прочетено: 140 пъти
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34667
пол: Мъж

Re: MIUI - спиране на жестовете?

Мнение от Shaker »

Жестовете и бутоните важат само за навигация при отключен екран. Lock screen е съвсем друга бира. Там хората са го направили с жестове и всичко си е написано. Когато екранът светне, долу пише "Swipe up to unlock" и като плъзнеш нагоре, то ти се появява онзи циферблат. Като плъзнеш пък надясно, ти се появяват шоркъти за различни приложения, които можеш да си ги настроиш от "Настройките". Супер удобно е направено.
Ако искаш да ти се отключва веднага - използваш "Лицево разпознаване" или "Отпечатък".
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11072
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40001
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: MIUI - спиране на жестовете?

Мнение от Валсо »

Shaker написа:
съб фев 26, 2022 13:42
Жестовете и бутоните важат само за навигация при отключен екран. Lock screen е съвсем друга бира. Там хората са го направили с жестове и всичко си е написано. Когато екранът светне, долу пише "Swipe up to unlock" и като плъзнеш нагоре, то ти се появява онзи циферблат.
Това го знам и е направено. Проблемът е, че като натисна power бутона за отключване, вместо "плъзни нагоре за отключване", излизат споменатите простотии.
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34667
пол: Мъж

Re: MIUI - спиране на жестовете?

Мнение от Shaker »

Аз също съм с MIUI и си работи нормално. Като светне дисплеят, той ми показва известията (ако имам) и това с плъзгането нагоре. Не намирам такава опция за екран по подразбиране при lock screen.
Коя версия на MIUI ти е телефона? Снимай също така и клип. Прикачвам ти снимки от моя екран. Като включиш дисплея с power бутона, кой екран ти се появява?

Изображение
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11072
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40001
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: MIUI - спиране на жестовете?

Мнение от Валсо »

То това не го прави винаги, само понякога. Проблемът е, че не знам какво го кара да ми покаже някоя от споменатите простотии, вместо екрана за отключване.
Днес бест френдът ми показа откъде се изключват оптимизациите на MIUI и ще пробвам известно време без тях да видим как ще е. Засега без този Оптимизаций поне не ми накъсват повечето приложения, когато ги пусна, вкл. и две игри.

Версията на MIUI е 12.5.4.0 Global.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “GSM новини, проблеми и въпроси”