Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Актуални новини, въпроси и интересни факти за клетъчни телефони.
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5136
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34867
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Shaker »

За стоков Android, колкото по-горна версия, толкова по-добре. Иначе можеше да се махнеш от диктатурата на китайците със старото ти Xiaomi и да си качиш Pixel Experience, LineageOS и т.н., ама ти си купи най-малоумната марка - Nokia. Щеше да спестиш някой лев и да си със стоков Андроид, ако това ти е била целта - махане от "диктатурата". То и тези са китайци - HMD Global, но използват този бранд и си плащат на скандинавците. Нищо де, със здраве да си използваш телефончето и да изкара дълго, евентуално. Както знаем всички - в твоите ръце всичко се чупи :mrgreen:
Както и да е. Показах ти стоков Android на Xiaomi Redmi Note 5 и то с последната версия на тази ОС - 13. Ще му заредя батерията докрай и ще пускам снимки, колко е държала батерията на този телефон на 5 години с несменявана батерия.
Прочетено: 2867 пъти
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11129
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40203
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Валсо »

Китайците изискват да искаш разрешение да го руутваш, за да инсталираш друго и много хора ми казаха, че го дават само за най-скъпите модели. А в този стоков Андроид не трябва да искам нищо от никого - има си суич в опциите за програмиста.

Btw, това, дето казваш, че не ставал за нищо - виж на колко % е в момента и кога съм го зареждал последно! При това днес го използвах доста. Успех да изкараш толкова време с лончъра на китайците, дето техният няма махане/изключване! :lol:

Изображение
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5136
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34867
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Shaker »

Валсо написа:
нед яну 22, 2023 19:49
Китайците изискват да искаш разрешение да го руутваш, за да инсталираш друго и много хора ми казаха, че го дават само за най-скъпите модели. А в този стоков Андроид не трябва да искам нищо от никого - има си суич в опциите за програмиста.
Глупости, глупости и отново глупости. Bootloader-ът може да се отключи на всеки Xiaomi телефон, но се чака една седмица (малоумщина от китайците), но след това си заслужава. Многото ти хора нищо не разбират. На всеки телефон има опциите за програмиста, не само на стоковия. Нима Xiaomi Redmi Note 5 и Xiaomi Redmi Note 9 да са скъпи телефони?
Валсо написа:
нед яну 22, 2023 19:49
Btw, това, дето казваш, че не ставал за нищо - виж на колко % е в момента и кога съм го зареждал последно! При това днес го използвах доста. Успех да изкараш толкова време с лончъра на китайците, дето техният няма махане/изключване! :lol:

Изображение
Pixel Experience не използва MIUI, а Гугълския. А колкотко до батерията с този ROM, дано ме настигнеш:
viewtopic.php?p=1044480#p1044480
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11129
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40203
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Валсо »

Shaker написа:
нед яну 22, 2023 21:04
Нима Xiaomi Redmi Note 5 и Xiaomi Redmi Note 9 да са скъпи телефони?
9-ката я продадох, а 5-цата я ползва сестра ми, само че нейното е "5А". В опциите им за програмиста няма суич "unlock the bootloader", каквато има при нокията. Докато бях с 9-ката, веднъж исках въпросното разрешение и познай дали ми го дадоха. 9-ката струваше 280 лв. у нас, за разлика от други модели, които бяха по 700-800 лв. и вероятно само на тях им дават въпросното разрешение.
Shaker написа:
нед яну 22, 2023 21:04
А колкотко до батерията с този ROM, дано ме настигнеш:
viewtopic.php?p=1044480#p1044480
Точно това е експериментът, който провеждам в момента. Вече сме 4-ти ден на 58%. Като стигне 2-3%, ще му направя скрийншот и го включвам да се зарежда.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284318
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335664
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Mozo »

Валсо написа:
пон яну 23, 2023 08:15
няма суич "unlock the bootloader"
Shaker написа:
нед яну 22, 2023 21:04
Bootloader-ът може да се отключи на всеки Xiaomi телефон, но се чака една седмица
Изображение
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6342
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33114
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от beggginer »

Shaker написа:
нед яну 22, 2023 21:04
Pixel Experience не използва MIUI, а Гугълския. А колкотко до батерията с този ROM, дано ме настигнеш:
viewtopic.php?p=1044480#p1044480
Това е яко и го помня, но ти нямаш stand by консумация на мобилни данни/усуги. Дори в лентата на известията горе, нямаш мрежа :lol: А това си е консумация, особено ако обикаляш с телефона и се връзва към различни клетки.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11129
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40203
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
пон яну 23, 2023 10:33
Валсо написа:
пон яну 23, 2023 08:15
няма суич "unlock the bootloader"
Shaker написа:
нед яну 22, 2023 21:04
Bootloader-ът може да се отключи на всеки Xiaomi телефон, но се чака една седмица
Точно там е проблемът: разчиташ на някакъв жълт диктатор да благоволи да ти разреши какво да правиш със собствения си телефон! Със същия успех можеш да чакаш една седмица някой от общината да ти разреши да си смениш вратата на банята, примерно. :lol:
Докато на стандартния андроид е въпрос просто на преместване на един суич и ако някой ден реша, мога да пробвам да му инсталирам друго, примерно open source android.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284318
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335664
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Mozo »

Така, така - пускаш си заявката, те ти я изпълняват, пък ако някога решиш и т.н.
Изображение
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5136
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34867
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Shaker »

beggginer написа:
пон яну 23, 2023 11:39
Shaker написа:
нед яну 22, 2023 21:04
Pixel Experience не използва MIUI, а Гугълския. А колкотко до батерията с този ROM, дано ме настигнеш:
viewtopic.php?p=1044480#p1044480
Това е яко и го помня, но ти нямаш stand by консумация на мобилни данни/усуги. Дори в лентата на известията горе, нямаш мрежа :lol: А това си е консумация, особено ако обикаляш с телефона и се връзва към различни клетки.
Така е, това е факт. Ако имаше мобилни данни, bluetooth, и някакво по-сериозно "ръчкане", щеше да кара максимум 3-4 дни. Да не забравяме, че на този телефон никога не е сменяна батерията и е на 5 години :)
Но факт е, че китайците така са го наблъскали това MIUI и батерията пада бързо. Уж с новите версии се стараят да постигнат по-добра енергийна ефективност, но за сега без успех :lol:
Смятай щом с Pixel Experience, който е базиран на AOSP, постига такива резултати :)
Валсо написа:
пон яну 23, 2023 08:15
9-ката я продадох, а 5-цата я ползва сестра ми, само че нейното е "5А". В опциите им за програмиста няма суич "unlock the bootloader", каквато има при нокията. Докато бях с 9-ката, веднъж исках въпросното разрешение и познай дали ми го дадоха. 9-ката струваше 280 лв. у нас, за разлика от други модели, които бяха по 700-800 лв. и вероятно само на тях им дават въпросното разрешение.
Redmi Note 9 Pro и Redmi Note 5 ги бях взел за около 400 лв., а в AliExpress бяха с 50-100 лв. по-евтини. Ужасно са скъпи за днешните стандарти, ужас :sad:
Shaker написа:
нед яну 22, 2023 21:04
А колкотко до батерията с този ROM, дано ме настигнеш:
viewtopic.php?p=1044480#p1044480
Валсо написа:
пон яну 23, 2023 08:15
Точно това е експериментът, който провеждам в момента. Вече сме 4-ти ден на 58%. Като стигне 2-3%, ще му направя скрийншот и го включвам да се зарежда.
Като се заммисля, ще настигнеш и надминеш китаеца, за което браво :съгласен:
Валсо написа:
пон яну 23, 2023 11:55
Точно там е проблемът: разчиташ на някакъв жълт диктатор да благоволи да ти разреши какво да правиш със собствения си телефон! Със същия успех можеш да чакаш една седмица някой от общината да ти разреши да си смениш вратата на банята, примерно. :lol:
Докато на стандартния андроид е въпрос просто на преместване на един суич и ако някой ден реша, мога да пробвам да му инсталирам друго, примерно open source android.
Отново дрънкаш глупости. Я виж на Нокията с Андроид, как се отключва bootloаder и тогава коментирай. Въпрос на ключе било, ти ме разбиваш :toothy10:
https://www.techmesto.com/guide-unlock- ... id-phones/
https://www.getdroidtips.com/unlock-boo ... any-nokia/

При китайците е по-тегаво и това чакане е дразнещо, но си заслужава. Чакаш една седмица след заявката и после имаш избор от различни ROM-ове (каква хубава дума). Когато отключвах Redmi Note 5, тогава веднага ми се отключи, защото беше минала гаранцията, а при 9-ката чаках 1 седмица. Все пак са масови и имаш избор. Я виж за твоята Нокия - няма нищо. Даже за Redmi Note 9-ката ми мога да инсталирам Ubuntu Touch :p
Та това с диктатурата при китайците хем е да, хем е не. Малоумно са го направили, но не и невъзможно. Важното е, че човек трябва да има основателна причина да го направи. Ако използваш стоков ROM, то няма никакъв смисъл за отключване на каквото и да е било.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11129
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40203
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Валсо »

Изображение
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5136
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34867
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Shaker »

Вече не издържам. Спри да се излагаш вече и почни да четеш. Пак си неподготвен. Я прочети какво пише тук за тази опция:
https://updato.com/how-to/what-is-oem-u ... u-need-it/
Generally speaking, OEM unlock is a feature that has been included in the Developer Options menu of the Android OS. The feature has been added to the Settings which needs to be enabled before users can choose to unlock the bootloader of their Android device.
или тук
https://techsphinx.com/smartphones/oem-unlock-android/
Toggling “OEM unlock” switch under developer options is a feature that is introduced in Android 5.0 and later. This is to prevent unauthorized access to unlock the bootloader. Enabling this option will not void the warranty of the device, but if you proceed further and unlock the bootloader of the device, then your device warranty may be void.
И материали в Гугъла:
https://www.google.com/search?q=oem+unl ... s-wiz-serp

Нали знаеш перфектно английски, преведи си го сам. И още нещо да ти покажа на Xiaomi Redmi Note 9 Pro:
Изображение
А, изненада! Ама то това го е имало и при мръсните китайци :p
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11129
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40203
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Валсо »

На 5А (телефонът, който сестра ми ползва в момента) и на продадената 9-ка, това нещо беше "grayed out" в опциите на програмиста, което за мен е равносилно на "няма го".
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5136
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34867
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Shaker »

Отказвам се вече да ти отварям очите и да те науча нещо. Наистина си неспасяем като Константин Петровски от групата на DevBG :???:
Още веднъж - да си носиш със здраве Нокията и да ти изкара дълги години.
Потребителски аватар
Ripeng
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 615
Регистриран: нед яну 08, 2017 09:12
Репутация: 4348
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Ripeng »

Още едно Redmi Note, само че 10.
Изображение

като му свърши гаранцията лятото и аз го почвам с ромове :)
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11129
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40203
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Вашият десктоп/заключен екран - смартфони

Мнение от Валсо »

Изкарваме 8 дни и г-д половина с едно зареждане. :mrgreen: :clap: Китайчето не можеше толкова.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “GSM новини, проблеми и въпроси”