Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Лафче телефони

Актуални новини, въпроси и интересни факти за клетъчни телефони.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11080
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40031
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Лафче телефони

Мнение от Валсо »

Ivaylo Dimov написа:
съб ное 11, 2023 08:25
................
В крайна сметка се спрях на Редми Ноут 10 Про, който е 4G+ за 400 лв. На светлинни години е от всичко, което съм имал до момента и като му задам 120 херца рефреш рейт, всичко върви много мазно. Не виждам опция за изключване на бързото зареждане, но пък му инсталирах любимия си Нова лончър, който пести батерията и ще се зарежда по-рядко.
Прочетено: 8042 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Лафче телефони

Мнение от Mozo »

Валсо написа:
нед ное 12, 2023 00:49
но пък му инсталирах любимия си Нова лончър
Пробвай Trebuchet, няма по-добро от него :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11080
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40031
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Лафче телефони

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
нед ное 12, 2023 01:38
Валсо написа:
нед ное 12, 2023 00:49
но пък му инсталирах любимия си Нова лончър
Пробвай Trebuchet, няма по-добро от него :thumbright:
Ако някой ден Нова-та започне да точи батерията като побъркана, може и да го пробвам. Но засега ми върши идеална работа и както обичам да къстъмизирам всичко, има доста "играчки" по въпроса. :lol: Нова-та позволява да сменяш иконите на приложенията и използвах някои от иконите, които съм си правил за линукс. Предполагам, че няма да е трудно да познаеш кое е приложението за провеждане на разговори? :mrgreen:

Изображение

Изображение
Потребителски аватар
Ivaylo Dimov
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1025
Регистриран: вт яну 06, 2015 19:42
Репутация: 7571
пол: Мъж
Местоположение: Shumen, Bulgaria

Re: Лафче телефони

Мнение от Ivaylo Dimov »

Trebuchet е лаунчера по подразбиране в Lineage OS ,опростен и без излишни глупости.Аз също ползвам Nova но про версията .
HP Elitebook 6930P T9600 4 gb ram Arch Mate 64 bit
Seat Toledo 1.8 20V petrol/LPG
Renault Laguna 1995 1.8 mi petrol/LPG

Samsung A5 2017 Rize-Q Android 10 Lenovo Vibe K5 Lineage OS 8.1 Alcatel Pixi 4 9003 6.0.1 Arcas Njoy CianogenMod 12.1
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Лафче телефони

Мнение от Shaker »

Валсо написа:
нед ное 12, 2023 00:49
В крайна сметка се спрях на Редми Ноут 10 Про, който е 4G+ за 400 лв. На светлинни години е от всичко, което съм имал до момента и като му задам 120 херца рефреш рейт, всичко върви много мазно. Не виждам опция за изключване на бързото зареждане, но пък му инсталирах любимия си Нова лончър, който пести батерията и ще се зарежда по-рядко.
Поздравления за покупката, макар телефонът да е стар (2021), доста е добър за парите. Имай в предвид, че едва ли ъпдейти ще видиш на този телефон, но става.
Предимството му е процесора, а именно - Snapdragon. Qualcomm са пичове, за разлика от лайнарите MediaTek, които нарушават GPL лиценза и си предоставят сорсовете на чиповете срещу заплащане на трети лица. По този начин външните разработчици са с вързани ръце.
Ако искаш лекота и да ти вървят нещата по-мазно - препоръчвам с две ръце Pixel Experience (https://get.pixelexperience.org/sweet) или Xiaomi eu. Телефонът ти е поддържан и можеш да минеш на каквото искаш.
Аз лично планирам миграция към Pixel Experience на моя Redmi Note 9 Pro, защото това MIUI 14 (от Xiaomi eu, не стоковото) вече не се поддържа официално и телефонът ми е неактуален с него :)
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11080
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40031
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Лафче телефони

Мнение от Валсо »

Ivaylo Dimov написа:
нед ное 12, 2023 07:15
Аз също ползвам Nova но про версията .
И моята е ПРО версия. Когато го инсталирах за първи път на нокията и видях колко дълго издържа батерията с Нова-та, платих за про версията без да се замислям. :mrgreen:
Shaker написа:
нед ное 12, 2023 10:57
Поздравления за покупката, макар телефонът да е стар (2021), доста е добър за парите. Имай в предвид, че едва ли ъпдейти ще видиш на този телефон, но става.
Предимството му е процесора, а именно - Snapdragon. Qualcomm са пичове, за разлика от лайнарите MediaTek, които нарушават GPL лиценза и си предоставят сорсовете на чиповете срещу заплащане на трети лица. По този начин външните разработчици са с вързани ръце.
Ако искаш лекота и да ти вървят нещата по-мазно - препоръчвам с две ръце Pixel Experience (https://get.pixelexperience.org/sweet) или Xiaomi eu. Телефонът ти е поддържан и можеш да минеш на каквото искаш.
Аз лично планирам миграция към Pixel Experience на моя Redmi Note 9 Pro, защото това MIUI 14 (от Xiaomi eu, не стоковото) вече не се поддържа официално и телефонът ми е неактуален с него :)
Забелязах в дев опциите, че има слайдър да се отключи буут лоудъра. Ако е това, което си мисля, може някой ден да му туря линукс. Но засега изглежда да работи прекрасно, дори и след общо 7 гигабайта ъпдейти, които се случиха вчера.
Между другото, знаеш ли някое приложение, което да замени или дори изключи Android System WebView? Много е дразнещо, когато цъкна линк, той да се отваря в същото приложение, а не в браузъра, който аз съм си избрал по подразбиране.
А на турбо зареждането му намерих цаката - 33-ватовото зарядно от Шиоми, но с обикновения USB кабел от нокията, на който кабел чарковете му вътре са черни, а не червени, каквито са в кабела на шиоми. Щото т'ва турбо зареждане хубаво зарежда бързо, ама после и бързо пада батерията, което мен не ме устройва.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Лафче телефони

Мнение от Mozo »

Ivaylo Dimov написа:
нед ное 12, 2023 07:15
Trebuchet е лаунчера по подразбиране в Lineage OS ,опростен и без излишни глупости.Аз също ползвам Nova но про версията .
Много добро и двата ми телефона с него :cool:
Изображение
Потребителски аватар
Ivaylo Dimov
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1025
Регистриран: вт яну 06, 2015 19:42
Репутация: 7571
пол: Мъж
Местоположение: Shumen, Bulgaria

Re: Лафче телефони

Мнение от Ivaylo Dimov »

Радо по въпрос Номер 1 ,при новите андроиди трудно се отключва боотлоадера ,за да се сложи къстъм recovery TWRP ,не знам за какво ти е линукс на смартфона при все факта че работещите реално се броят на пръстите на едната ръка .Аз ползвах Убуну Touch и го изтраях 1 ден само .По въпрос номер 2 ,да има хромиум базиран систем уебвю но залагам 5 стинки ,че няма да може да го подкараш на андроид различен от AOSP или Lineage OS базиран .Ако пък имаш такъв ти трябва Лъки патчер и роотнат с магиск телефон .....абе не се занимавай ,играчка си е и не си струва....правил съм го и няма никаква разлика .
HP Elitebook 6930P T9600 4 gb ram Arch Mate 64 bit
Seat Toledo 1.8 20V petrol/LPG
Renault Laguna 1995 1.8 mi petrol/LPG

Samsung A5 2017 Rize-Q Android 10 Lenovo Vibe K5 Lineage OS 8.1 Alcatel Pixi 4 9003 6.0.1 Arcas Njoy CianogenMod 12.1
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Лафче телефони

Мнение от Shaker »

Валсо написа:
нед ное 12, 2023 15:55
Забелязах в дев опциите, че има слайдър да се отключи буут лоудъра.
С този switch бутон няма да отключиш boot loader-a. Трябват си и други неща :)
Както спомена @Ivaylo Dimov , карай си така, защото ще си прецакаш телефона и после другите ще са ти виновни.
Валсо написа:
нед ное 12, 2023 15:55
Ако е това, което си мисля, може някой ден да му туря линукс.
Не можеш да му туриш Линукс, защото няма такъв за този телефон...
Валсо написа:
нед ное 12, 2023 15:55
Между другото, знаеш ли някое приложение, което да замени или дори изключи Android System WebView?
Има много такива. Наричат се браузъри, които са различни от Google Chrome.
Валсо написа:
нед ное 12, 2023 15:55
А на турбо зареждането му намерих цаката - 33-ватовото зарядно от Шиоми, но с обикновения USB кабел от нокията, на който кабел чарковете му вътре са черни, а не червени, каквито са в кабела на шиоми. Щото т'ва турбо зареждане хубаво зарежда бързо, ама после и бързо пада батерията, което мен не ме устройва.
Това не е вярно :съгласен:
Потребителски аватар
Ivaylo Dimov
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1025
Регистриран: вт яну 06, 2015 19:42
Репутация: 7571
пол: Мъж
Местоположение: Shumen, Bulgaria

Re: Лафче телефони

Мнение от Ivaylo Dimov »

Сега погледнах за тоя телефон .........слагането на TWRP е детска игра ,става с adb fastboot и има една камара къстъм андроиди и къстъм ядра ........ама да не вкарвам мухи на Радо в главата ,че после аз ше съм виновен ако се омаза нещо :toothy10:
HP Elitebook 6930P T9600 4 gb ram Arch Mate 64 bit
Seat Toledo 1.8 20V petrol/LPG
Renault Laguna 1995 1.8 mi petrol/LPG

Samsung A5 2017 Rize-Q Android 10 Lenovo Vibe K5 Lineage OS 8.1 Alcatel Pixi 4 9003 6.0.1 Arcas Njoy CianogenMod 12.1
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Лафче телефони

Мнение от Shaker »

Ivaylo Dimov написа:
нед ное 12, 2023 20:33
Сега погледнах за тоя телефон .........слагането на TWRP е детска игра ,става с adb fastboot и има една камара къстъм андроиди и къстъм ядра ........ама да не вкарвам мухи на Радо в главата ,че после аз ше съм виновен ако се омаза нещо :toothy10:
Та той не иска да се научи да отключва bootloader и като не стане, ще почне да плюе наред, ти директно го вкарваш със слагането на TWRP :mrgreen:
Той в момента си мисли, че се отключва само с онзи switch бутон. Не трябва да му вкарваме мухи в главата. Човекът си е взел нов телефон и сега да го прецака още в гаранция...
Колкото до къстъм Андроидите, да. За това хейтя лайнарите от MediaTek, защото за тях няма нищо :twisted:
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11080
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40031
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Лафче телефони

Мнение от Валсо »

Shaker написа:
нед ное 12, 2023 20:06
Има много такива. Наричат се браузъри, които са различни от Google Chrome.
Изобщо не си разбрал какво питам. ФБ, Gmail и някои други приложения отварят линковете в Android System WebView, вместо в браузъра. Искам да отварят линковете директно в браузъра и да прескачат тоя смотан WebView.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11080
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40031
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Лафче телефони

Мнение от Валсо »

Бая време изкара с едно зареждане, като се има предвид, че е турбо зареждане (стандартното вече не го поддържат). Всички, които са с такива телефони, казаха, че изкарва 2 дни преко сили, а при мен ще изкара 5 дни, даже може и да ги мине.

Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11080
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40031
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Лафче телефони

Мнение от Валсо »

Колко "умни" хора има по групите... :toothy10: :toothy10: :toothy10: Да не прави разлика между гръб за телефон и карта за БДЖ! #-o

Изображение
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Лафче телефони

Мнение от Shaker »

Има ги и такива твърди фенове на БДЖ :lol:
@Валсо, я сподели за Нокията. Колко много я хвалеше и плюеше Xiaomi, а сега и дума не пишеш за това :p
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “GSM новини, проблеми и въпроси”