Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Избор на смартфон  [РЕШЕНА]

Актуални новини, въпроси и интересни факти за клетъчни телефони.
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Избор на смартфон

Мнение от Tsurugi »

Mozo написа: :плача: :плача: :плача:
:booty: :lol: :toothy10: Айсиктирфоняяяяяяяяяяя :!: ИзображениеИзображениеИзображение
Прочетено: 4032 пъти

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Montoya »

Не плачете, молА ви се :mrgreen:
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284339
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Избор на смартфон

Мнение от Mozo »

Оно си е за рев, ще си разкина ризата и че се утепем :p
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Montoya »

Ми, не знам, аз няма да го ползвам, но интересното е, че така са го оптимизирали, че работи свръх бързо и бие доста от съвременните андроиди. Ясно ми е защо, но поне с това са се справили добре. Другите тъпни като невъзможна размяна на нищо с блутуут, освен с друг въйфон и още такива недомислици няма да ги споменавам.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284339
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Избор на смартфон

Мнение от Mozo »

Да, всички знаем защо е така. Те, ако не можеха да оптимизират двата модела дето ги имат, да бяха затворили вече :lol: :lol: :lol: Въпреки всичко ще използвам по-бавен телефон, но никога няма да поддържам тази истерия жива по никакъв начин. Напротив, винаги бих работил против нея :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
sokoban
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 707
Регистриран: пон окт 17, 2016 18:29
Репутация: 6320
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от sokoban »

Tsurugi написа:
ср авг 23, 2017 17:27
Montoya написа:Мдам, проблемът е, че Хуауей нямат много телефони с посочения размер, иначе аз също се надявам на Зеро да помогне.
Седя сега и търся, гледам някакъв Самсунг галакси А3 модел 2017 година с доста добри характеристики и 4.7 инчов дисплей, трябва да го обсъдя, иначе изглежда добре.
1.8 гигахерца 8 ядрен процесор
Вградена памет 16 гб, 2гб рам
Амолед дисплей 4.7 инча
13 и 8 мегапикселови камери
и уж IP68 защита
Тия гадни сапунерки на безбожни цени ги забрави.Айсиктирфоня дори няма да го коментирам...Погледни за нещо на Xiaomi или Meizu, освен вече споменатия Huawei.Два примера на петарки/първия съм го пробвал и е добър, можеш да направиш запитване, ако не те притесняват, тия "модни" напоследък сензорни дактилоскопични идентификатори/:
Xiaomi Redmi 4 Prime 32GB
Meizu M3s 32GB Dual Sim

Шаоми - няма да правя реклама, само искам да кажа, че до сега бях върл фен на Huawei почти съм разколебан, вече но и двете марки ми са на сърце
Ако някой все още се чуди за бюджетен телефон до 400-500лв да погледне този:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_n ... o-8893.php
В този ценови диапазон мачка всички наред
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6342
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33114
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от beggginer »

Купих 5 или 6 смартфона Huawei през годините, всичките от UK. До ден днешен, работят с изключение на първия, който купих и ползвах до миналата година (Y300). От Май 2013-та до края на 2017-та работеше, единствено батерията му падаше бързо към края. Никога не съм ползвал протектори или калъфи. Счупих му дисплея и постепенно се начупи целия. Накрая спря да регистрира докосвания и се управляваше автономно, като Тесла. След няколко неловки разговора с хора, на които нямах никакво намерение да се обаждам, реших че е дошло време да го рециклирам. Сиреч, сгънах го на две, докато квалифицирах майка му, използвайки нецензурни епитети.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Montoya »

sokoban написа:
нед юни 17, 2018 13:43


Шаоми - няма да правя реклама, само искам да кажа, че до сега бях върл фен на Huawei почти съм разколебан, вече но и двете марки ми са на сърце
Ако някой все още се чуди за бюджетен телефон до 400-500лв да погледне този:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_n ... o-8893.php
В този ценови диапазон мачка всички наред
Не са лоши също да, на жената купих редми А4, а това което предлагаш с 6 инчов екран си е жив таблет. Големи са ми на мен за телефони с повече от 5 инча екран.
Пък темата я пуснах за нещо с малко габарити за носене в предния джоб на дънките.
Все пак след почти година време въйфончето дето взехме тогава работи още и колкото и да ми е странно работи си екстра
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
sokoban
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 707
Регистриран: пон окт 17, 2016 18:29
Репутация: 6320
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от sokoban »

Да, само с размера трудно се свиква, но се свиква. Но пък има и плюс този екран, когато гледаш видео ;)
Иначе със ръка на сърцето, ако направя детайлно сравнение с другата ми любима марка, то Шаомито е едни гърди напред. Ето и нещата, които са изключително важни за този модел:
- Новият енерго-спестяващ проц - 636(не доволно старият 625) с който върви и Adreno 509 видео ускорител
- Двойната камера(По ревюта се представя изключително) тук Mate 10 Lite изостава а е в друг ценови клас
- Андроид 8.1
- Батерия 4000 mAh ( по ревюта изкарва над 9 часа SOT на различни бенчмаркове)
- Цена - Реалано телефона струва 220$, ако го поръчате от Китай
- За мен най-важното. Изключително голяма популярност сред девелопърите. Custom ROM's един тон за тази марка
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284339
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Избор на смартфон

Мнение от Mozo »

Montoya написа:
пон юни 18, 2018 07:59
Все пак след почти година време въйфончето дето взехме тогава работи още и колкото и да ми е странно работи си екстра
Няма нищо странно - iOS е оптимизирана да работи на три модела на кръст, докато Android трябва да работи на сто хиляди различни модела. Ако и с това не можеха да се справят нагризаните, по-добре да спускат кепенците...
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Montoya »

sokoban написа:
пон юни 18, 2018 09:09
Да, само с размера трудно се свиква, но се свиква. Но пък има и плюс този екран, когато гледаш видео ;)
Иначе със ръка на сърцето, ако направя детайлно сравнение с другата ми любима марка, то Шаомито е едни гърди напред. Ето и нещата, които са изключително важни за този модел:
- Новият енерго-спестяващ проц - 636(не доволно старият 625) с който върви и Adreno 509 видео ускорител
- Двойната камера(По ревюта се представя изключително) тук Mate 10 Lite изостава а е в друг ценови клас
- Андроид 8.1
- Батерия 4000 mAh ( по ревюта изкарва над 9 часа SOT на различни бенчмаркове)
- Цена - Реалано телефона струва 220$, ако го поръчате от Китай
- За мен най-важното. Изключително голяма популярност сред девелопърите. Custom ROM's един тон за тази марка
Не ми харесват с чак толкова големи дисплеи, за останалото си прав. Вчера обаче разглеждан Р20 про. Вярно скъпичък е доста, обаче нощна снимка направена с него изглежда уникално, все едно е снимано с професионален апарат и филтри :headbang:
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5138
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34877
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Shaker »

Да ме извини @Montoya, но не ми се отваря нова тема :)
Спрял съм се на два смартфона - Xiaomi Mi 8 SE и Sony Xperia XA2. Кой телефон, според вас, е по-добър? Нещо повече ми привлича вниманието Шиаоми, ама са китайци. Със Sony съм брал ядове, но им имам по-голямо доверие :)
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Nibelung »

Shaker написа:Спрял съм се на два смартфона - Xiaomi ***и Sony ***.
Кой телефон, според вас, е по-добър?
Сони Ериксон W995

:angel4:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5138
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34877
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Shaker »

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Montoya »

Сонитата не са никак лоши, обаче са много своенравни. Имам приятел с първата експерия от тия водоустойчивите. Дойде с два кабела в комплекта, единия за дата, единия за зареждане. Братчед ми има Х пърформанс, който работи само и единствено с неговата сим карта. Слагахме му 10 други сим карти, изобщо не ги вижда. Дори не знам ако неговата се съсипе, дали като си извади нова ще може да я прочете.
Постоянни ъпдейти, които чупят нещо и после идват ъпдейти да оправят счупеното, почти всеки ден.
Предимствата на сонито в случая май са само по добра камера като че ли и горила стъклото. По малко памет вградена, една идея по слаби процесор и виде карта, поне по номерацията де. Не знам защо обаче имам предпочитания на литиево полимерната батерия пред литиево йонната
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “GSM новини, проблеми и въпроси”